مناسبتی

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

خواص دارویی و گیاهی

سیزده بدر روز طبیعت مبارک
سیزده بدر روز طبیعت مبارک

سیزده بدر يكي از بهترين روزهاي نوروز مي‌باشد. مردم پس از انجام ۱۲‌روز برگزاري جشنهاي سال نو، روز سيزدهم را در دل طبيعت مي‌گذرانند. اين روز يك نمايش ملي است. مردم گروهي معتقدند كه براي دور‌كردن نحسي اين روز بايد از خانه خارج شوند و سيزده بدر كنند تا نحسي روز در طبيعت به در شود. در اين روز سبزه‌هاي سبز شده را كه چند روز اول سال نو مهمان سفره هفت سين بوده به آب روان مي‌سپارند. خوراكيهاي باقيمانده نوروز، به مصرف مي‌رسد، بساط بازيهاي دسته‌جمعي پهن است. روز سيزدهم، كمتر كسي در منزل مي‌ماند. در ساعت اول روز خيابانها شلوغ و پر‌رفت و آمد است. پاركها مناظر طبيعي اطراف شهر پذيراي ميليونها زن و مردم و جوان و پير و كودك است. خانواده‌ها با صفا و صميميت در كنار هم مي‌نشينند و گل مي‌گويند و گل مي‌شنوند.

مردمي كه در طول سال، در هياهوي شهر، پي نام و نان هستند و با هم روباطي سرد و خشك دارند، در اين روز تغييري در رفتارشان روي مي‌‌دهد، همه مهربان و شادمان هستند. گويي بهترين روز سال همين روز است. هر‌چند گروهي آن را نحس مي‌شمارند، اما در اين روز همه چيز و همه كس رنگ شادي دارد. پس آيا روز سیزده بدر نحس است يا مبارك؟ گروهي چنين بيان مي‌دارند كه: روز سيزده هر‌ماه در جدول سي روز ايران باستان، مربوط است به فرشته تير يا تيشتر كه ستاره باران است و ارتباط با آب و باران دارد، و بسيار روز خجسته و مباركي است. در مورد فرشته تير و جشن تيرگان كه در سيزدهم «تيرروز» در تيرماه، برگزار مي‌گردد، در جاي خود سخن به ميان آمده است.

پس روز سيزده در اعتقادات مردم ايران باستان به هيچ وضح نحس نبوده است. در جدول مربوط به سعد و نحس روزها نيز روز سيزدهم مبارك آمده است. مردم باستان در مورد اين روز معتقد بودند كه جمشيد شاه (بنيانگذار نوروز) روز سيزده نوروز را در صحراي سبز و خرم، خيمه و خرگاه برپا مي‌كرد و بار عام مي‌داد. چندين سال متوالي اين كار را انجام داد كه در نتيجه اين مراسم در ايران زمين به صورت سنت و مراسم درآمد.

سیزده بدر
در تقويم اعراب، سيزده هر‌ماه روز نحس بود بنابراين بعد از اسلام اين باور اعراب در ايران نيز گسترش يافت و روز سيزده نوروز هم نحس شمرده شد. ابونصر فراهي در مورد نحسي ايام سال چنين سروده است:

هفت روزي نحس باشد در مهي
زان حـذر كن تا نيـابـي هيچ رنج
سـه و پنـج و سيـزده بـا شــانـزده
بيست و يك و بيست چهار و بيست پنج

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

سیزده بدر (Sizdah Bedar)
در تحليلي ديگر اين‌طور بيان مي‌گردد: ايرانيان پس از دوازده روز جشن‌گرفتن و شادي‌كردن كه به ياد دوازده ماه از سال است، روز سيزدهم نوروز را كه فرخنده است به باغ و صحرا مي‌رفتند و شادي مي‌كردند و در حقيقت بدين ترتيب رسمي‌بودن دوره نوروز را به پايان مي‌رسانيدند. در تحليل ديگر كه بر مبناي نظرات مهرداد بهار مي‌باشد چنين بيان مي‌گردد: اعتقاد به عمر ۱۲‌هزار ساله جهان نزد زرتشتيان، تحت تأثير نجوم بين‌النهرين است كه معتقد بودند هر‌يك از دوازده اختر كه خود به يكي از برجهاي دوازده‌گانه حاكم است، هزار سال به جهان حكومت خواهد كرد. بدين روي عمر جهان دوازده هزار سال است و در پايان دوازده هزار سال، آسمان و زمين درهم خواهد شد. به اعتقاد مهرداد بهار، اصل اعتقاد به دوازده هزار سال، و دوازده ماه سال تأثير معتقدات بابلي است.

پس از دوازده هزار سال، آشفتگي آغازين باز مي‌گردد. پس جشنهاي دوازده روز در فروردين آغاز سال، با سال دوازه ماهه و دوره دوازده هزار ساله عمر جهان مربوطه است. انسان آن‌چه را در اين دوازده روز پيش مي‌آمد، سرنوشت سال خود مي‌انگاشت. از پيش از نوروز انواع دانه‌ها را مي‌كاشتند و هر دانه‌يي كه در طي اين دوازده روزه بهتر و بيشتر رشد مي‌كرد، آن دانه را براي كاشت آن سال به‌كار مي‌بردند و گمان داشتند اگر روزهاي نوروزي به اندوه بگذرد همه سال به اندوه خواهد گذشت.
بهار مي‌نويسد: «۱۲‌روز فروردين نماد همه سال بود و چون پس از ۱۲‌هزار سال عمر جهان، آشفتگي نخستين باري ديگر باز مي‌گشت، پس در پايان دوازده روز نيز يك روز نشان آشفتگي نهايي و پايان سال را بر خود داشت. در اين روز كار‌كردن و نظام عمومي را رعايت‌كردن نيز از ميان بر مي‌خاست و شايد عياشيها و اوجي باري ديگر براي يك روز باز مي‌گشت. نحسي سيزدهم عيد نشان فروريختن واپسين جهان و نظام آن بود».

 

ایرانیان مقیم هند سیزده بدر را در رودگنگ و یموناجمنا می‌اندازند.
این رویداد دارای آیین‌های ویژه‌ای است که در درازای تاریخ پدید آمده و اندک اندک چهره سنت به خود گرفته‌است. از آن جمله می‌توان آیین‌های زیر را برشمرد:

علف يا سبزه گره زدن
يكي از كارهاي روز سيزده‌بدر، علف گره‌زدن است. در‌مورد سابقه اين رسم مي‌گويند كه مربوط است به فرزندان كيومرث. يعني اولين زوج يا اولين پدر و مادر (مشيه و مشيانه). زرتشتيان معتقدند چون اين دو با هم ازدواج كردند، دو شاخه «مورد» را گره زدند و پايه ازدواج خود را بنا نهادند و از آن زمان به بعد اين رسم معمول گرديد.
در مجمل التواريخ چنين آمده است: «اول مردي كه به زمين ظاهر شد، پارسان او را گل شاه گويند؛ زيرا كه پادشاهي او الا به گل نبود، پس پسر و دختري از او ماند كه مشيه و مشانه نام گرفتند و روز سيزده نوروز با هم ازدواج كردند و در مدت پنجاه سال هيجده فرزند به وجود آوردند و چون مردند، جهان نود و چهار سال بي‌پادشاه بماند».

 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه*

ارسال

یازهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان

شرکت کیان فرتاک هستی از شرکت های تابعه هولدینگ کافل، مجری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته اصفهان (Isfahan International Tourism Exhibition) (IITE) است.

صفحه اصلی » سرگرمی » متون زیبا » سیزده بدر / تبریک سیزده بدر / متن زیبا و ادبی سیزده بدر جدید سبزه گره زدن

سیزده بدر : در بخش متون زیبا نایریکا به تبریک سیزده بدر، متن ادبی و زیبای سیزده بدر جدید به عنوان پیامک و اس ام اس روز سیزده و روز طبیعت می پردازیم.

با ما همراه باشید.

سیزده بدر, تبریک سیزده بدر, سیزده بدر مبارک, متن سیزده بدر, تبریک سیزده بدر جدید, متن ادبی سیزده بدر, پیامک سیزده بدر, اس ام اس سیزده بدر, سیزده بدر ۹۹, تبریک سیزده بدر ۹۹, روز طبیعت, متن روز طبیعت, سیزده بدر ۹۹, سیزده بدر ۱۳۹۹, روز طبیعت ۹۹, فلسفه سیزده بدر, شعر سیزده بدر, روز طبیعت سیزده بدر, متن زیبا سیزده بدر, متن ادبی سیزده بدر, متن سیزده بدر جدید, متن سیزده بدری

برای دسترسی سریع به محتوای مطلب از لینکهای زیر استفاده کنید:

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

تاریخ سیزده بدر ۹۹ / سیزده بدر ۱۳۹۹

چهارشنبه ۱۳۹۹ سیزدهمین روز فروردین ۹۹ و روز طبیعت

سیزده‌ بدر، سیزدهمین روز از ماه فروردین‌ و از جشن‌ های نوروزی است. در تقویم‌های رسمی ایران این روز، روز طبیعت نامگذاری شده‌ است و از تعطیلات رسمی است.

سیزده‌ بدر سیزدهمین روز فروردین ماه و از جشن‌های نوروزی است، در تقویم‌های رسمی ایران این روز، روز طبیعت نامگذاری شده‌است و از تعطیلات رسمی است.

هیچ سندی وجود ندارد که مردمان نسل‌های پیشین از نحسی سیزده سخن گفته باشند، شاید از آنجایی که دربارهٔ این روز آگاهی کمتری وجود داشته در یکی دو قرن اخیر شاید به علت اینکه عدد ۱۳ در برخی ادیان و فرهنگ‌ها نحس دانسته می‌شود در ایران نیز این بدعت یا علت بی‌پایه و اساس را به سیزده بدر اضافه کرده‌اند.

در میان جشن‌های ایرانی جشن سیزده بدر کمی مبهم است، چون مبنا و اساس دیگر جشن‌ها را ندارد در کتاب‌های تاریخی اشاره مستقیمی به وجود چنین مراسمی نشده‌ است اما در منابع کهن اشاره‌هایی به روز سیزدهم فروردین داریم.

ایرانیان باستان در آغاز سال نو پس از دوازده روز جشن گرفتن و شادی کردن که به یاد دوازده ماه سال است، روز سیزدهم نوروز را که روز فرخنده‌ایست به باغ و صحرا می‌رفتند و شادی می‌کردند و در حقیقت به این ترتیب رسمی بودن دورهً نوروز را به پایان می‌رسانیدند.

سیزده بدر, تبریک سیزده بدر, سیزده بدر مبارک, متن سیزده بدر, تبریک سیزده بدر جدید, متن ادبی سیزده بدر, پیامک سیزده بدر, اس ام اس سیزده بدر, سیزده بدر ۹۹, تبریک سیزده بدر ۹۹, روز طبیعت, متن روز طبیعت, سیزده بدر ۹۹, سیزده بدر ۱۳۹۹, روز طبیعت ۹۹, فلسفه سیزده بدر, شعر سیزده بدر, روز طبیعت سیزده بدر, متن زیبا سیزده بدر, متن ادبی سیزده بدر, متن سیزده بدر جدید, متن سیزده بدری

روزطبیعت(سیزده بدر) سنت ایرانیان باستان به مناسبت پیروزی ایزد باران بر دیو خشکسالی اَپوش می‌باشد، سیزدهم روز از ماه فروردین، تیر یا تِشتَر نام دارد.

ایزد تیر یا تشترکه در اوستا، یَشتی هم به نام آن وجود دارد ایزد باران است و در باور پیشینیان پیش از آشو زرتشت برای این که ایزد باران در سال جدید پیروز شود و دیو خشکسالی نابود شود باید مردمان در نیایش روز تیر ایزد از این ایزد یاد کنند و از او در خواست باریدن باران کنند.

در ایران باستان پس از برگزاری مراسم نوروزی سیزدهم که به ایزد باران تعلق داشت مردم به دشت و صحرا و کنار جویبارها می‌رفتند و به شادی و پایکوبی می‌پرداختند و آرزوی بارش باران را از خداوند می‌کردند.

هم‌اکنون هم زرتشتیان از بامداد روز تِشتَر ایزد و فروردین‌ماه، سفره نوروزی را بر می‌چینند، خوردنی‌ها و مقداری آجیل و شیرینی‌های باقی‌مانده در سفره نوروز را با خود به طبیعت می‌برند، و شِشه سبزه‌های موجود در سفره را با خود برمی‌دارند و به دشت و صحرا و کنار چشمه‌ها یا آب‌های روان می‌روند. سبزهٔ خود را در کنار جویبارها به آب روان می‌سپارند و آرزو می‌کنند که سالی پربرکت و خرم داشته باشند، تا پسین آن روز را بیرون از خانه هستند و در طبیعت و میان سبزه و صحرا به شادمانی می‌پردازند.

سیزده بدر مبارک

این رویداد دارای آئین‌های ویژه‌ای است که در درازای تاریخ پدید آمده و اندک اندک چهره سنت به خود گرفته است از آن جمله می‌توان آئین‌های گره زدن سبزه، سبزه به رود سپردن، خوردن کاهو و سکنجبین، پختن خوراک‌های گوناگون به‌ویژه آش رشته، پرتاپ ۱۳ عدد سنگ مخصوص مناطق کردنشین

یکی از آئین‌های این روز سبزه گره زدن است که بیش‌تر جوانان در این روز این کار را انجام می‌دهند. گره زدن سبزه به معنای گره زدن زندگی با طبیعت است که هیمشه سبز و شاداب باقی بمانیم.

عکس نوشته سیزده بدر

یکی از کارهای روز سیزده‌ بدر، علف گره‌زدن است، در خصوص سابقه‌ی این رسم می‌گویند که مربوط به فرزندان کیومرث یعنی اولین زوج یا اولین پدر و مادر(مشیه و مشیانه)است، زرتشتیان معتقدند چون این دو با هم ازدواج کردند، دو شاخه «مورد» را گره زدند و پایه‌ی ازدواج خود را بنا نهادند و از آن زمان به بعد این رسم معمول شد و امروز هم دختران و پسران برای بستن پیمان زناشویی نیت می‌کنند و علف گره می‌زنند.

در مناطق کردنشین در پایان روز سیزده بدر ۱۳عدد سنگ رابه پشت سر پرتاب می‌کنند بدین معنا که آرزو می‌کنند که بلایا و نواحس از شخص دور شود و به ازای هر سنگ یک آرزوی نیک می‌کنند.

امیدوارم با جمع کردن هفت سین نوروزی، قرآنش نگهدارتان، آینه اش روشنایی زندگیتان، سکه اش برکت عمرتان،سبزیش طراوت و شادابی دلتان، ماهی اش شوق ادامه زندگیتان را به شما هدیه دهد سیزده بدر مبارک.

پروفایل سیزده بدر, سیزده بدر, تبریک سیزده بدر, سیزده بدر مبارک, متن سیزده بدر, تبریک سیزده بدر جدید, متن ادبی سیزده بدر, پیامک سیزده بدر, اس ام اس سیزده بدر, سیزده بدر ۹۹, تبریک سیزده بدر ۹۹, روز طبیعت, متن روز طبیعت, سیزده بدر ۹۹, سیزده بدر ۱۳۹۹, روز طبیعت ۹۹, فلسفه سیزده بدر, شعر سیزده بدر, روز طبیعت سیزده بدر, متن زیبا سیزده بدر, متن ادبی سیزده بدر, متن سیزده بدر جدید, متن سیزده بدری

باز هم سیزده سال نو از راه رسید باز هم شادی و سر زندگی از راه رسید آنــجا که شــمایید اگر ابــری نیــست تندی بپرید بیرون که اصلا جا نیست سیزده به در سال ۹۸ تون به شادی * * * * * * نمی دانم آرزویت چیست اما برای رسیدن به آرزویت دستانم به آسمان جاری و سبزه دلم را به نیت تو و آرزوهایت، هر چه که هست، گره می زنم. (سیزده بدر، روز آرزوهایت باد) * * * * * * و تو میروی، بی من، که گره بزنی، سبزه ی تمام خاطره هامان را و دور کنی از خودت، تمام مرا…! سیزده فرصت خوبی است برای دور کردن نحسی! “سیزده بدرتون مبارک” * * * * * * سیزدتون بدر، دشمناتون دربدر، رفقاتون گل به سر، خوشیهاتون صد برابر. * * * * * *

تبریک سیزده بدر, سیزده بدر مبارک, متن سیزده بدر, تبریک سیزده بدر جدید, متن ادبی سیزده بدر, پیامک سیزده بدر, اس ام اس سیزده بدر, سیزده بدر ۹۹, تبریک سیزده بدر ۹۹, روز طبیعت, متن روز طبیعت, سیزده بدر ۹۹, سیزده بدر ۱۳۹۹, روز طبیعت ۹۹, فلسفه سیزده بدر, شعر سیزده بدر, روز طبیعت سیزده بدر, متن زیبا سیزده بدر, متن ادبی سیزده بدر, متن سیزده بدر جدید, متن سیزده بدری

با آرزوی داشتن ۱۳ بدری شاد و مفرح و رسیدن به مراد دلتون به دلیل عدم تناسب وسعت مراتع کشور با آمار مجردها، عاجزانه از متاهلین گرامی تقاضامندیم از گره زدن سبزه ها جدا” خودداری فرمایند. * * * * * * گل، هویت بهار است. و بهار آیینه ی قیامت. در این آیینه خود را تماشا کنیم . . . سیزده بدرتون مبارک * * * * * * با سلام کلاسهای آموزشی سبزه گره زنی آغاز شد ! گره ازدواج گره کنکور گره جدایی ! گره ملوانی ! دوبل گره ! گره کور ! با تضمین بروارده شدن آرزو ! (گارانتی تا سیزده سال بعد !) * * * * * * اگه قرار باشه دروغ سیزده رو در مورد من بگی چی میگی؟ قبل از اینکه برای یکی دیگه بفرستی جواب منو بده ! * * * * * * الهی قربونت برم که مثل سبزه عید میمونی ! ایشالا تو سیزده بدر اینقدر گره بزننت که دیگه باز نشی !! * * * * * * سبزه رو از سفره بگیر / ماهی را با خودت بیار وقتشه بیرون بزنیم / سیزدهمین روز بهار * * * * * * رو پیچ و تاب سبز سبزه ی عید گره از بخت ما هم کور تر شد دروغ سیزده هر ساله ی ما عجب عیدی به نیکویی بسر شد ! * * * * * *

عکس پروفایل سیزده بدر

تو رو خدا فردا جایی قرار نزار میخوام سیزده رو فقط با تو باشم آخه بدون تو اصلا صفا نداره اینم از دروغ سیزده من * * * * * * با سلام و عرض تبریک سال نو باید خدمت شما عرض کنم که بنده امسال قصد ازدواج ندارم ! لطفا سبزه ها را به نییت یکی دیگه گره بزن !!! * * * * * * ١٣ تا بدی ١٣ تا بلا ١٣ تا زشتی ١٣ تا نحسی ١٣ تا غصه ١٣ تا ناکامی ١٣ تا مریضی از وجودتون دور بشه و درعوض ۱۳۹۸ دونه شادی؛ زیبایی؛ لطافت و خوشی های پایدار تقدیم وجودتون سیزده بدر مبارک . . .

* * * * * * سیزده بدر ، سال دگر هیچ کس نباشد در به در از عشق و مهر و عاطفه قلبی نباشد بی اثر خاموش و سرد و ناامید هرگز نباشد یک نفر هرگز نیفتد یک درخت از ضربه ی سرد تبر * * * * * * خداوندا در روز سیزده بدر (روز طبیعت!!!) ایران و طبیعت ایران رو از دست مردم ایران محافظت بفرما …!!! الهی آمین * * * * * * در ایران باستان پسرایی که تمایل به ازدواج داشتند در روز سیزده بدر به شکار میرفتند و با آوردن شکار خود به خانواده نشان میدادند که وقت ازدواج رسیده است ، . . . پسرای الانم بجاش سبزه گره میزنن * * * * * * دیگه والیبال بازی کردن تو سیزده بدر قدیمی شده! . . . الان پسرا برای مخ زنی شروع به جمع کردن زباله در طبیعت میکنن * * * * * * آهای سیزدتون بدر،،،،،دشمنانتون در به در رفقاتون گل به سر،،،،،گرفتاریاتون زود بدرخوشیهاتون هزار برابر انشاا… ارزوهای سیزده بدرتون، امسال براورده شود * * * * * * دختر همسایمون پارسال اشتباهی یونجه گره زده الان گیر یه خری افتاده که نگو پیشاپیش سیزده بدر مبارک * * * * * * سیزده بدر که می رسه نوبت عاشق شدنه نوبت آشه رشته و سبزه به آب سپردنه سیزدتون بارونی و شاد * * * * * * بدترین حس اون حسیه که بعد از ظهر سیزده بدر به آدم دست میده، لا مصب کل درسای نخونده و کارای نکرده ی آدمو بیاد میاره، یعنی میخوام بمیرم…. * * * * * * سبزه رو از سفره بگیر / ماهی را با خودت بیار وقتشه بیرون بزنیم / سیزدهمین روز بهار * * * * * *

سیزده بدر, تبریک سیزده بدر, سیزده بدر مبارک, متن سیزده بدر, تبریک سیزده بدر جدید, متن ادبی سیزده بدر, پیامک سیزده بدر, اس ام اس سیزده بدر, سیزده بدر ۹۹, تبریک سیزده بدر ۹۹, روز طبیعت, متن روز طبیعت, سیزده بدر ۹۹, سیزده بدر ۱۳۹۹, روز طبیعت ۹۹, فلسفه سیزده بدر, شعر سیزده بدر, روز طبیعت سیزده بدر, متن زیبا سیزده بدر, متن ادبی سیزده بدر, متن سیزده بدر جدید, متن سیزده بدری

آمیخته شد نگاه من با نوروز با هر گل این بهار آتش افروز تا سال دگر دست به دستت باشم صد سبزه گره زدم به یادت امروز ! * * * * * * آهای سیزدتون بدر دشمناتون در به در رفقاتون گل به سر گرفتاریاتون زود بدر خوشیهاتون هزار برابر سیزده بدر مبارک . . . * * * * * * امیدوارم با جمع کردن هفت سین نوروزی قرآنش نگهدارتان، آینه اش روشنایی زندگیتان سکه اش برکت عمرتان،سبزیش طراوت و شادابی دلتان ماهی اش شوق ادامه زندگیتان را به شما هدیه دهد سیزده بدر مبارک . . . * * * * * * این چه رسمی ست ؟ چه کس گفته چنین : با گره سال خود آغاز کنیم ؟ از هزاران گره مانده به راه تو بیا تا گره ای باز کنیم ! * * * * * * زن باید ………………… سبزه باشه …………….. سیزده بدر از پنجره ماشین بندازیمش تو جوب * * * * * * نمی دانم آرزویت چیست! اما برای رسیدن به آرزویت دستانم به آسمان جاری و سبزه دلم را به نیت تو و آرزوهایت، هر چه که هست، گره می زنم. (سیزده بدر، روز آرزوهایت باد) * * * * * * با آرزوی داشتن ۱۳ بدری شاد و مفرح و رسیدن به مراد دلتون به دلیل عدم تناسب وسعت مراتع کشور با آمار مجردها، عاجزانه از متاهلین گرامی تقاضامندیم از گره زدن سبزه ها جدا” خودداری فرمایند. * * * * * * عزیزان توجه داشته باشید که اگه زیاد محکم گره بزنید که سبزه پاره بشه بختتون کور میشه و میترشید سیزده بدر مبارک ! * * * * * * فردا تو رامثل سیــزده بــــــه در میکنم اما نمیدونم یادت را گره بزنم به لحظه های زندگیم ، تا بیایی تا بمانی یا اینکه مثل یه دروغ سیزده فراموشت کنم * * * * * * رو پیچ و تاب سبز سبزه ی عید گره از بخت ما هم کور تر شد دروغ سیزده هر ساله ی ما عجب عیدی به نیکویی بسر شد! * * * * * * نمیدانم آرزویت چیست؟ اما من برای رسیدن به آرزویت دستانم به آسمان جاری و سبزه دلم را به نیت تو و آرزوهایت هرچه که هست گره میزنم سیزده بدر روز آرزوهایت مبارک * * * * * *

نوشته سیزده بدر

گره ۱۳ از زندگیت بازشود، نغمه عشق به آهنگ دلت سازشود، سوسن و سنبل و مریم همه تقدیم شما، این بهار و صد بهارت با گل آغاز شود.

سیزدتون مبارک!

* * * * * * از حیف نون میپرسن ۱۲فروردین چه روزیه میگه :روزی که میریم برای ۱۳بدر جا میگیریم * * * * * * اسمش روز طبیعته ولی بقیه ۳۶۴ روز سال سر جمع اندازه امروز طبیعت خسارت نمی بینه بنده خدا * * * * * * سبزه رو از سفره بگیر / ماهی را با خودت بیار وقتشه بیرون بزنیم / سیزدهمین روز بهار * * * * * *

ساقی گل و سبزه بس طربناک شده ست / دریاب که هفته‌ی دگر خاک شده ست می نوش و گلی بچین که تا در نگری / گل خاک شده ست و سبزه خاشاک شده ست (با آرزوی روزی شاد در کنار طبیعت) * * * * * *

سیزده بدر, تبریک سیزده بدر, سیزده بدر مبارک, متن سیزده بدر, تبریک سیزده بدر جدید, متن ادبی سیزده بدر, پیامک سیزده بدر, اس ام اس سیزده بدر, سیزده بدر ۹۹, تبریک سیزده بدر ۹۹, روز طبیعت, متن روز طبیعت, سیزده بدر ۹۹, سیزده بدر ۱۳۹۹, روز طبیعت ۹۹, فلسفه سیزده بدر, شعر سیزده بدر, روز طبیعت سیزده بدر, متن زیبا سیزده بدر, متن ادبی سیزده بدر, متن سیزده بدر جدید, متن سیزده بدری

امیدوارم با جمع کردن هفت سین نوروزی قرآنش نگهدارتان، آینه اش روشنایی زندگیتان سکه اش برکت عمرتان،سبزیش طراوت و شادابی دلتان ماهی اش شوق ادامه زندگیتان را به شما هدیه دهد سیزده بدر مبارک * * * * * * و تو میروی ، بی من ، که گره بزنی ، سبزه ی تمام خاطره هامان را و دور کنی از خودت ، تمام مرا . . . سیزده فرصت خوبی است برای دور کردن نحسی * * * * * * چو سبزه سبز میگردد ز نوروز / به روز سیزدهم، آن روز پیروز فزون بر سبزی دشت و چمنزار / به جان و دل بگردیم همچو گلزار * * * * * * حس دق مرگی که عصر ۱۳بدر داره جدایی از نیمه گمشده ای که از توی افق پیداش کردی نداره ! * * * * * * اینایی که ۱۳بدر سبزه هاشونو میزارن روی سقف ماشینشون همونایی هستن که وقتی شاگرد اول میشدن لوح تقدیرشونو قاب میکردن میزدن سینه دیوار پذیرایی خونشون !

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

فال PMC : فال پی ام سی نایریکا (از ۲۵ تا ۳۱ مرداد ۹۸)

جام حذفی : آخرین اخبار مربوط به جام حذفی ۹۸-۹۹

کنکور ۹۹ و ۹۸: آخرین اخبار / ثبت نام، اعلام نتایج، کارنامه، انتخاب رشته

یارانه : آخرین اخبار مربوط به پرداخت یارانه

مترو : آخرین اخبار مربوط به خطوط مترو / افتتاح

وضعیت جاده ها : آخرین اخبار وضعیت ترافیک و آب و هوای جاده ها و راههای کشور

خدمت سربازی / آخرین اخبار مربوط به مشمولان : خرید خدمت سربازی

اربعین : آخرین اخبار مربوط به تاریخ و مراسم اربعین ۹۸ و ۹۹

بودجه ۹۸ و ۹۹ / آخرین اخبار مربوط به بودجه سال ۹۸ و ۹۹

خشکی پوست صورت، دست و کل بدن / خشکی پوست و کمبود ویتامین + بهترین کرم و پماد

پیاز: مضرات و خواص پیاز برای پوست و مو / خواص پیاز سفید و آب پیاز

گل ختمی: خواص، مضرات و طبع / گل ختمی برای عفونت زنان و سرماخوردگی و پوست

روغن تخمه کدو تنبل (کدو حلوایی) و خواص آن در درمان ریزش مو

کیک عروسی / جدیدترین مدل کیک عروسی شیک و ساده ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰

روز زن ۹۸ / تاریخ روز زن سال ۹۸ / روز زن در سال ۱۳۹۸ / متن تبریک روز زن

تعبیر خواب مار / تعبیر خواب مار ابن سیرین و بقیه معبران

چیزکیک ژاپنی یا کیک پنیر پنبه ای (کیک پنبه ای) : طرز تهیه + عکس

تقویت چشم در طب سنتی، با عسل / تقویت چشم کودکان / دمنوش، قرص، قطره

ویتامین A : علائم و عوارض کمبود / منابع غنی ویتامین آ برای جوش، پوست، بارداری

تره: خواص و مضرات / انواع تره / تره ایرانی / تره فرنگی / تره کوهی

توت فرنگی: خواص، مضرات، طبع / توت فرنگی برای پوست و لاغری

شلغم: خواص و مضرات و طبع شلغم / خواص شلغم برای قلب / شلغم سیاه / انواع شلغم

شکایت کردن مانع رسیدن به موفقیت / چرا شکایت می کنیم؟ / راه حل

عرق کاسنی: خواص، مضرات، میزان مصرف / عرق کاسنی برای جوش، صورت، کبد چرب

راش بدن چیست و درمان خانگی آن / راش پوستی کودک، نوزاد و واژن + عکس

گلاب / طبع و خواص گلاب برای پوست، لاغری و یبوست / نحوه مصرف

روغن گردو: خواص، مضرات، طبع و طریقه مصرف / روغن گردو برای دور چشم

تقویم ۱۴۰۰ / تقویم سال ۱۴۰۰ / تقویم ۱۴۰۰ در یک نگاه / تعطیلات سال ۱۴۰۰

: نایریکا / طالع بینی روزانه (انواع فال و طالع بینی)

فال حافظ آنلاین : فال حافظ روزانه نایریکا (انواع فال و طالع بینی)

سيزده‌ بدر يكی از بهترين روزهای نوروز می باشد. مردم پس از انجام ۱۲‌روز برگزاری جشنهای سال نو، روز سيزدهم را در دل طبيعت می گذرانند. اين روز يك نمايش ملی است. مردم گروهی معتقدند كه برای دور‌كردن نحسی اين روز بايد از خانه خود خارج شوند و سيزده بدر كنند تا نحسی روز در طبيعت به در شود.

در اين روز سبزه‌های سبز شده را كه چند روز اول سال نو مهمان سفره هفت سين بوده به آب روان می سپارند. خوراكيهای باقيمانده نوروز، به مصرف می رسد، بساط بازيهای دسته‌جمعی پهن است. روز سيزدهم، كمتر كسی در منزل می ماند. در ساعت اول روز خيابانها شلوغ و پر‌رفت و آمد است. پاركها مناظر طبيعی اطراف شهر پذيرای ميليونها زن و مردم و جوان و پير و كودك است.

خانواده‌ها با صفا و صميميت در كنار هم می نشينند و گل می گويند و گل می شنوند. مردمی كه در طول سال، در هياهوی شهر، پی نام و نان هستند، در اين روز تغييری در رفتارشان روی مي‌‌دهد، همه مهربان و شادمان هستند. گويی بهترين روز سال همين روز است. هر‌چند گروهی آن را نحس می شمارند، اما در اين روز همه چيز و همه كس رنگ شادی دارد. پس آيا روز سيزده‌بدر نحس است يا مبارك؟ گروهي چنين بيان مي‌دارند كه: روز سيزده هر‌ماه در جدول سی روز ايران باستان، مربوط است به فرشته تير يا تيشتر كه ستاره باران است و ارتباط با آب و باران دارد، و بسيار روز خجسته و مباركی است. در مورد فرشته تير و جشن تيرگان كه در سيزدهم «تيرروز» در تيرماه، برگزار می گردد، در جای خود سخن به ميان آمده است. پس روز سيزده در اعتقادات مردم ايران باستان به هيچ وضح نحس نبوده است. در جدول مربوط به سعد و نحس روزها نيز روز سيزدهم مبارك آمده است. مردم باستان در مورد اين روز معتقد بودند كه جمشيد شاه روز سيزده نوروز را در صحرای سبز و خرم، خيمه و خرگاه برپا می كرد و بار عام می داد. چندين سال متوالی اين كار را انجام داد كه در نتيجه اين مراسم در ايران زمين به صورت سنت و مراسم درآمد.

لطفا برای اطلاعات تکمیلی با وکیل مهاجرت به کانادا ، حوری سلیمانی با بیش از ۲۲ سال سابقه کار و هزاران پرونده موفق در کسب ویزای اقامت دائم و موقت تماس حاصل فرمائید.

برای مشاهده ویدئو های آموزشی اقامت کانادا می توانید به کانال یوتیوب ما مراجعه فرمایید.

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

به اینستاگرام ما بپیوندید : @hoori_soleimani

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه

دارای مجوز رسمی از سازمان ICCRC به شماره ۴۱۹۵۷۵

سازمان مهاجرتی حوری سلیمانی با بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه مشاوره و وکالت پرونده های مهاجرت به کانادا آماده خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز می باشد. [ بیشتر بدانید ]

© تمامی حقوق برای سازمان مهاجرتی حوری سلیمانی محفوظ می باشد .

طراحی و توسعه توسط گروه تبلیغات آرتینر

سیزده بدر ، همان روز سیزدهم فروردین ماه هرسال است و آخرین روز از جشن های عید نوروز ما ایرانیان می باشد. این روز جزو تعطیلات رسمی است و در تقویم رسمی کشور به عنوان روز طبیعت نامگذاری شده است. از جمله رسوم ما ایرانیان در این روز ، رفتن به دل طبیعت ، گره زدن سبزه ، خوردن کاهو و سکنجبین ، پختن غذاهای متنوع مخصوصا آش رشته و سبزه به رود سپردن می باشد. در ادامه این مطلب جدیدترین عکس نوشته های مربوط به روز سیزده بدر رو براتون گردآوری کرده ایم امیدوارم مورد پسندتون قرار بگیرد.

بر اساس تقویم رسمی کشور ، سیزده فروردین ۹۷ و به عبارتی سیزده بدر ۹۷ روز دوشنبه است. در این روز غیر از جشن سیزده به در ، وفات حضرت زینب سلام الله علیها نیز می باشد. همچنین مناسبت های روز جهانی کتاب کودکان و روز جهانی بیماری اوتیسم نیز جزو مناسبت های روز سیزدهم فروردین ماه ۹۷ می باشد.

در ادامه این مطلب می توانید زیباترین عکس نوشته های سیزده بدر رو ملاحظه و دانلود کنید.

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

همانطور که پیشینه ی جشن نوروز را از زمان جمشید می دانند درباره ی سیزده به در (سیزده بدر) هم روایت هست که :

«… جمشید، شاه پیشدادی، روز سیزده نوروز (سیزده بدر) را در صحرای سبز و خرم خیمه و خرگاه بر پا می کند و بارعام می دهد و چندین سال متوالی این کار را انجام می دهد که در نتیجه این مراسم در ایران زمین به صورت سنت و آیین درمی آید و ایرانیان از آن پس سیزده بدر را بیرون از خانه در کنار چشمه سارها و دامن طبیعت برگزار می کنند …»

اما برای بررسی دیرینگی جشن سیزده بدر از روی منابع مکتوب، تمامی منابع مربوط به دوران قاجار می باشند و گزارش به برگزاری سیزده بدر در فروردین یا صفر داده اند، از همین رو برخی پژوهشگران پنداشته اند که جشن سیزده بدر بیش از یکی دو سده دیرینگی ندارد اما با دقت بیشتر در می یابیم که شواهدی برای دیرینگی جشن سیزده بدر وجود دارد.

همانطور که پیش از این گفته آمد، تنوع و گوناگونی شیوه های برگزاری یک آیین، و دامنه ی گسترش فراخ تر یک باور در میان مردمان، بر پایه ی قواعد مردم شناسی و فرهنگ عامه، نشان دهنده ی دیرینگی زیاد آن است.

همانگونه که اشاره شد شیوه های برگزاری سیزده بدر و همچنین مراسم و آداب سیزده بدر بسیار متفاوت و گسترده می باشد که در اینجا به تفصیل نمی توان به آنها پرداخت، اما همانطور که می دانیم سیزدهم فروردین تیشتر روز می باشد و آغاز نیمسال دوم زراعی، و مردمان ایرانی برای نیایش و گرامیداشت تیشتر، ایزد باران آور و نوید بخش سال نیک به کشتزارها و مزارع خود می رفتند و در زمین تازه روییده و سرسبز و آکنده از انبوه گل و گیاهان صحرایی به شادی و ترانه سرایی و پایکوبی می پرداختند و از گردآوری سبزه های صحرایی و پختن آش و خوراکی های ویژه غافل نمی شدند.

بخشی دیگر از آیین های سیزده بدر را هم باورهایی تشکیل می دهند که به نوعی با تقدیر و سر نوشت در پیوند است.برای نمونه فال گوش ایستادن ،فال گیری (به ویژه فال کوزه)، گره زدن سبزی و گشودن آن ،بخت گشایی (که درسمرقند و بخارا رایج است)و نمونه های پرشمار دیگر …از مراسم های روز سیزده بدر هستند.

از آئین های دیگر سیزده بدر که مانند مراسم چهارشنبه سوری و نوروز، پر شمار، زیبا و دوست داشتنی است،بازی های گروهی، ترانه ها و رقص های دسته جمعی، گردآوری گیاهان صحرایی، خوراک پزی های عمومی، بادبادک پرانی، سوارکاری، نمایش های شاد، هماوردجویی جوانان، آب پاشی و آب بازی بخشی از این آیین هاست که ریشه در باورها و فرهنگ اساطیری دارند. از جمله شادی کردن و خندیدن به معنی فروریختن اندیشه های پلید و تیره، روبوسی نماد آشتی، به آب سپردن سبزه ی سفره ی نوروزی نشانه ی هدیه دادن به ایزد آب «آناهیتا» و گره زدن علف برای شاهد قرار دادن مادر طبیعت در پیوند میان زن و مرد، ایجاد مسابقه های اسب دوانی که یادآور کشمکش ایزد باران و دیو خشک سالی است.

با آرزوی یافتن همسری مناسب از دختران منتظر دعوت میشود ضمن خویشتن داری از گره زدن سبزه ها به شدت خورداری فرمایند.

.

.

سازمان حمایت از محیط زیست

عکس طنز سیزده بدر

الهی قربونت برم که انقدر نازی ! مثل سبزه ی عید میمونی

انشالله این سیزده به در بجای سبزه انقدر گره بزننت که دیگه باز نشی

به هر صورت سکه دو رو داره !

سیزده فروردین روز طبیعت مبارک باد !

کاش چهارشنبه سوری رو با ۱۳ بدر یکی میکردن….

فکرشو بکن تو ۱۳ به در چه امکانات خوبی فراهم میشه….

فکرشو بکن منفجر کردن کل دوستات با یه نارنجک چقدر راحته….

فکرشو بکن….

از طرف یک بیمار روانی !

عکس نوشته تبریک سیزده بدر برای پروفایل

عکس های سیزده بدر برای پروفایل

عکس پروفایل سیزده بدر

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

با سلام و عرض تبریک سال نو

باید خدمت شما عرض کنم که بنده امسال قصد ازدواج ندارم !

لطفا سبزه ها را به نییت یکی دیگه گره بزن !!!

سیزدهم فروردین روز طبیعت گرامی باد !

عکس نوشته سیزده بدر و گره زدن دختران دم بخت !

افسانه ی آفرینش در ایران باستان و موضوع نخستین بشر و نخستین شاه و دانستن روایاتی درباره ی «کیومرث» دارای اهمیت زیادی است، در «اوستا» چندین بار از کیومرث سخن به میان آمده و او را نخستین پادشاه و نیز نخستین بشر نامیده است.

گفته های «حمزه ی اصفهانی» در کتاب «سِنی ملوک الارض و الانبیاء» صفحه های ۲۳ تا ۲۹ و گفته های «مسعودی» در کتاب «مروج الذهب» جلد دوم صفحه های ۱۱۰ و ۱۱۱ و «بیرونی» در کتاب «آثار الباقیه» بر پایه ی همان آگاهی است که در منبع پهلوی وجود دارد که :

«مَشیه» و «مَشیانه» که دختر و پسر دو قلوی کیومرث بودند، روز سیزدهم فروردین برای نخستین بار در جهان با هم ازدواج کردند. در آن زمان چون عقد و نکاحی شناخته نشده بود ! آن دو به وسیله ی گره زدن دو شاخه ی «موُرد»، پایه ی ازدواج خود را بنا نهادند و چون ایرانیان باستان از این راز به خوبی آگاهی داشتند، آن مراسم را به ویژه دختران و پسران دم بخت روز سیزده بدر انجام می دادند، امروزه نیز دختران و پسران برای بستن پیمان زناشویی، نیت می کنند و علف گره می زنند.این رسم (علف گره زدن در روز سیزده بدر)از زمان «کیانیان» تقریبا فراموش شد و در زمان «هخامنشیان» دوباره آغاز شد و تا امروز باقی مانده است.

تو رو خدا فردا جایی قرار نداز میخوام سیزده رو فقط با تو باشم

آخه با بدون تو اصلا صفا نداره

.

.

.

.

اینم از دروغ سیزده من

دیدگاه

Current [email protected] *

Leave this field empty

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهــم♥
کپی برداری فقط با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد.

Copyright Parsino.com © ۲۰۱۸ – Allrights Reserved

امروز مطلب جدیدی ارسال نشده است

هر ساله در آخرین روز تعطیلات نوروزی مصادف است با روز طبیعت که مردم با رفتن به دامن طبیعت این روز را در فضای باز می گذرانند. این روز به دلیل مصادف بودن با سیزدهم فروردین به سیزده بدر نیز معرف می باشد. برای تبریک این روز به شما عزیزان در انی مطلب به زیباترین متن تبریک روز طبیعت و سیزده بدر اشاره کرده ایم و بهترین آن ها را گردآوری کرده ایم.

تا انتها این مطلب جذاب همراه ما باشید و ازمتن تبریک روز طبیعت و سیزده بدر در این مطلب برای تبریک گفتن این روز استفاده کنید.

 

آرزو هایت را به دلم گره بزن نکند دیر بیایی سیزده بدر شود

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

نمیدانم آرزویت چیست اما من برای رسیدن به آرزویت دستانم به آسمان جاری و سبزه دلم را به نیست تو و آرزوهاست هر چه که هست گره میزنم

غنچه های رنگارنگ بهار سلام های خداوندند که روی لبخند های زمین باز می شوند روز طبیعت مبارک

آهای سیزدتون بدر دشمناتون در به در رفقاتون گل به سر گرفتاریتون زود بدر خوشیهاتون هزار برابر

متن تبریک روز سیزده بدر

ساقی گل و سبزه بس طربناک شده ست / دریاب که هفته ی دگر خاک شده ست می نوش و گلی بچین تا در نگری / گل خاک شده ست و سبزه خاشاک شده است (با آرزوی روزی شاد در کنار طبیعت)

من برای رسیدن به تو تمام سبزه های شهر را گره می زنم

بهار چشم های تو عین رویاست سیزده، کنار تو قشنگ و زیباست نگاه بکن گلای رازقی رو گره بزن سبزه ی عاشقی رو

گره زد ایزد منان ل من را به دلت تو که باشی غم های جهانی بدر است

پیام و اشعار کوتاه روز طبیعت

باز هم سیزده سال نو از راه رسید باز هم شادی و سر زندگی از راه رسید آنجا که شمایید اگر ابری نیست تندی بپرید بیرون که اصلا جا نیست (سیزده بدرتون به شادی)

سیزده ات را آنچنان کن تو بدر کزغم دیروز نماند هیچ اثر

سبزه رو از سفره بگیر / ماهی را با خودت بیار وقتشه بیرون بزنیم / سیزدهیم روز بهار سیزده بدرتون مبارک

و تو میروی، بی من که گره بزنی، سبزه تمام خاطره هامان را و دور کنی از خودت،تمام مرا…! سبزه فرضت خوبی است برای دور کردن نحسی سیزده بدر مبارک

متن های زیبا تبریک ۱۳ بدر

آمیخته شد نگاه من با نوروز بار هر گل این بهار آتش افروز تا سال دگر دست به دستت باشم صد سبزه گره زدم به یادت امروز

سیزده را همه عالم به در امروز از شهر من خودم سیزدهم کز همه عالم بدرم سیزده بدر مبارک

همچنین ببینید: عکس نوشته تبریک سیزده بدر و روز طبیعت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

وب‌سایت

کلیه حقوق مادی و معنوی این مجله اینترنتی متعلق به دنیاتو می باشد

سیزدهمین روز از ماه فروردین به “سیزده به در”معروف است و در تقویم ملی کشورمان به نام روز”طبیعت” نام گذاری شده است. سیزده به در از آیین های نوروزی است که در آن ایرانیان از صبح زود تا شامگاه، به دل طبیعت می روند و آیین های مختلفی را برای گذراندن یک روز شاد در طبیعت به جا می آورند.

به همین مناسبت مجموعه ای از جدیدترین پیامک و اس ام اس های سیزده به در(روز طبیعت) سال ۱۳۹۷ را برای شما گردآوری کرده ایم که در این قسمت از سایت جذاب نمناک خواهید دید.

نمیدانم آرزویت چیست؟ اما من برای رسیدن به آرزویت دستانم به آسمان جاری و سبزه دلم را به نیت تو و آرزوهایت هرچه که هست گره میزنمسیزده بدر روز آرزوهایت مبارک

❆❆❆❆❆❆❆گره ۱۳ از زندگیت بازشود، نغمه عشق به آهنگ دلت سازشود، سوسن و سنبل و مریم همه تقدیم شما، این بهار و صد بهارت با گل آغاز شود.
 سیزدتون مبارک!

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

ببین میخوام یه چیزی بگم بهت ولی حساس نشیا !امسال اگه خودت رو هم گره بزنی به سبزه فایده نداره !تو خودت کمپانی نحسی هستی !

❆❆❆❆❆❆❆

کاش چهارشنبه سوری رو با ۱۳ بدر یکی میکردن….فکرشو بکن تو ۱۳ به در چه امکانات خوبی فراهم میشه….فکرشو بکن منفجر کردن کل دوستات با یه نارنجک چقدر راحته….فکرشو بکن….از طرف یک بیمار روانی

❆❆❆❆❆❆❆

سلام خوبی ؟ یه چیزی میخواستم بگم !پارسال اون همه سبزه گره زدی هیچی نشد !بیا امسال درخت گره بزن شاید فرجی شد !

❆❆❆❆❆❆❆

سبزه رو از سفره بگیر / ماهی را با خودت بیاروقتشه بیرون بزنیم / سیزدهمین روز بهار

❆❆❆❆❆❆❆

میخواستم بهت بگم مثل سبزه ی عید میمونیدیدم حرف بیراهیه….آخه این ۱۳ روز انقدر خوردی که یه گاو کامل شدی

❆❆❆❆❆❆❆

از حیف نون میپرسن ۱۲فروردین چه روزیهمیگه :روزی که میریم برای ۱۳بدر جا میگیریم❆❆❆❆❆❆❆

اسمش روز طبیعتهولی بقیه ۳۶۴ روز سال سر جمع اندازه امروز طبیعت خسارت نمی بینه بنده خدا

❆❆❆❆❆❆❆اینها سبزه ۱۳ بدره! اون وسطی رو برای رسیدن تو به آرزوهات گره زدم…

❆❆❆❆❆❆❆ 

سبزه رو از سفره بگیر / ماهی را با خودت بیاروقتشه بیرون بزنیم / سیزدهمین روز بهار

❆❆❆❆❆❆❆ 

سیزدتون بدر،دشمناتون دربدر،رفقاتون گل به سر،خوشیهاتون صد برابر

❆❆❆❆❆❆❆

ساقی گل و سبزه بس طربناک شده ست / دریاب که هفته ی دگر خاک شده ستمی نوش و گلی بچین که تا در نگری / گل خاک شده ست و سبزه خاشاک شده ست(با آرزوی روزی شاد در کنار طبیعت)

❆❆❆❆❆❆❆ 

امیدوارم با جمع کردن هفت سین نوروزیقرآنش نگهدارتان، آینه اش روشنایی زندگیتانسکه اش برکت عمرتان،سبزیش طراوت و شادابی دلتانماهی اش شوق ادامه زندگیتان را به شما هدیه دهدسیزده بدر مبارک

❆❆❆❆❆❆❆

و تو میروی ، بی من ، که گره بزنی ، سبزه ی تمام خاطره هامان را

و دور کنی از خودت ، تمام مرا . . .

سیزده فرصت خوبی است

برای دور کردن نحسی

❆❆❆❆❆❆❆  چو سبزه سبز میگردد ز نوروز / به روز سیزدهم، آن روز پیروز

فزون بر سبزی دشت و چمنزار / به جان و دل بگردیم همچو گلزار

❆❆❆❆❆❆❆ 

حس دق مرگی که عصر ۱۳بدر داره

جدایی از نیمه گمشده ای که از توی افق پیداش کردی

نداره !

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

 ❆❆❆❆❆❆❆اینایی که ۱۳بدر سبزه هاشونو میزارن روی سقف ماشینشون

همونایی هستن که وقتی شاگرد اول میشدن لوح تقدیرشونو

قاب میکردن میزدن سینه دیوار پذیرایی خونشون !

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

**********

رو پیچ و تاب سبز سبزه ی عید

گره از بخت ما هم کور تر شد

دروغ سیزده هر ساله ی ما

عجب عیدی به نیکویی بسر شد !

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

 

**********

اس ام اس تبریک سیزده بدر و روز طبیعت

ضمن عرض تبریک سال نو و عرض تسلیت به مناسبت

فرا رسیدن دوباره مراسم گره زنی !

امسال روی مدل ۲ گره کار کن ! ببینیم چی میشه !

**********

دختر است دیگر

گاهی از درد بی شوهری به جان سبزه و کوه و دشت و بیابان می افتد !

پ.ن :اینارو با حال خودشون تنها بزارین

**********

باز هم سیزده سال نو از راه رسید

باز هم شادی و سر زندگی از راه رسید

آنــجا که شــمایید اگر ابــری نیــست

تندی بپرید بیرون که اصلا جا نیست

 

**********

امیدوارم با سیزده بدر غمها ازدلهابیرون وبارفتن به دامان طبیعت

چون شکوفه های بهاری دلهاتون

شادوغنچه های امیدبرای آغازسالی نوشکوفا شود….

**********

نمی دانم آرزویت چیست!

اما برای رسیدن به آرزویت دستانم به آسمان جاری

و سبزه دلم را به نیت تو و آرزوهایت، هر چه که هست، گره می زنم.

**********

حیف نون ۱۳ بدر زن میگیره….میگن مبارکه!

میگه:چیچیش مبارکه؟

نحسی ۱۳ گرفتمون اینجوری شد !

**********

کوچه باغی و صفایی و کمی خاطره و …

سر من ، شانه ی تو ، پای همین پنجره و …

شب و عهد من و تو سیزده فروردین

سبزه ی پای درخت و زدن یک گره و …

**********

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

اس ام اس سیزده بدر

و تو میروی، بی من، که گره بزنی

سبزه ی تمام خاطره هامان را و دور کنی از خودت، تمام مرا…!
 سیزده

فرصت خوبی است برای دور کردن نحسی!

“سیزبدرتون مبارک”

 **********

اگه قرار باشه دروغ سیزده رو در مورد من بگی چی میگی؟

قبل از اینکه برای یکی دیگه بفرستی جواب منو بده !

**********

از خدا عاجزانه برای دخترا و پسرای ترشیده طلب شوهر میکنیم

البته نه برای اینکه گناه دارن بلکه به خاطر حفظ محیط زیست !

**********

والا با این وضع سبزه گره زدن دخترا بهتر بود اسم سیزده بدر رو میزاشتن ترشی بدر !

**********

الهی قربونت برم که مثل سبزه عید میمونی !

ایشالا تو سیزده بدر اینقدر گره بزننت که دیگه باز نشی !!

**********

و تو میروی ، بی من ، که گره بزنی

سبزه ی تمام خاطره هامان را و دور کنی از خودت ، تمام مرا . . .

سیزده فرصت خوبی است

برای دور کردن نحسی

**********

سبزه رو از سفره بگیر / ماهی را با خودت بیار

وقتشه بیرون بزنیم / سیزدهمین روز بهار

**********

با سلام

کلاسهای آموزشی سبزه گره زنی آغاز شد !

گره ازدواج

گره کنکور

گره جدایی !

گره ملوانی !

دوبل گره !

گره کور !

با تضمین بروارده شدن آرزو !

(گارانتی تا سیزده سال بعد !)

**********

ببین میخوام یه چیزی بگم بهت ولی حساس نشیا !

امسال اگه خودت رو هم گره بزنی به سبزه فایده نداره !

تو خودت کمپانی نحسی هستی !

**********

١٣ تا بدی ١٣ تا بلا ١٣ تا زشتی ١٣ تا نحسی

١٣ تا غصه ١٣ تا ناکامی ١٣ تا مریضی از وجودتون دور بشه

و درعوض ۱۳۹۲ دونه شادی؛ زیبایی؛ لطافت و خوشی های پایدار

تقدیم وجودتون سیزده بدر مبارک . . .

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

مرجع شعر، جملات، داستان، اس ام اس و پیامک عاشقانه


زیباترین و جدید ترین متن و پیام تبریک سیزده بدر «۱۳ بدر» روز طبیعت را در این جا مشاهده نمایید. ۱۳ فروردین روزی اسـت کـه ایرانیان بـه دل طبیعت می روند و از حضور در طبیعت لذت می برند و آماده می‌شوند برای تلاش و کار درسال جدید…طبق رسمی قدیمی سیبزه عید را در آب می‌اندازند تا آب ببرد و این کار را خوش یوم می‌دانند.

 

سبزه رو از سفره بگیر

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

ماهی رابا خودت بیار

وقتشه بیرون بزنیم

سیزدهمین روز بهار

 

 

درود خوبی؟ یه چیزی می خواستم بگم!پارسال اون همه ی سبزه گره زدی هیچی نشد!بیا امسال درخت گره بزن شاید فرجی شد!

 

 

 

نمی‌دانم آرزویت چیست! اما برای رسیدن بـه آرزویت دستانم بـه آسمان جاریو سبزه دلم را بـه نیت تو و آرزوهایت، هر چه که هست، گره می‌زنمسیزده بدر، روز آرزوهایت باد

 

 

سیزدتون بدردشمناتون دربدررفقاتون گل بـه سرخوشی‌هاتون صد برابر

 

 

١٣ تا بدی، ١٣ تا بلا، ١٣ تا زشتی،١٣ تا نحسی ١٣ تا غصه ١٣ تا ناکامی ١٣ تا مریضیاز وجودتون دور بشه ودر عوض ١٣٩۵ دونه شادی و زیباییلطافت و خوشی‌های پایدار تقدیم وجودتون باد سیزده بدر مبارک**

 

 

با درودکلاس‌های‌ آموزشی سبزه گره زنی آغاز شد!گره ازدواجگره کنکورگره جدایی!گره ملوانی!دوبل گره!گره کور!با تضمین بروارده شدن آرزو!«گارانتی تا سیزده سال بعد»

 

 

با درود و عرض تبریک سال نوباید خدمت شما عرض کنم کـه بنده امسال قصد ازدواج ندارم!لطفا سبزه‌ها را بـه نییت یکی دیگه گره بزن!!

 

 

نمی دانم آرزویت چیست؟

اما من برای رسیدن بـه آرزویت دستانم بـه آسمان جاری و سبزه دلم را بـه نیت تو و آرزوهایت هرچه کـه هست گره می‌زنم

سیزده بدر روز آرزوهایت مبارک

 

 

گره ۱۳ از زندگیت بازشود، نغمه عشق بـه موزیک دلت سازشود، سوسن و سنبل و مریم همه ی تقدیم شما، این بهار و صد بهارت با گل آغاز شود. سیزدتون مبارک!

سیزده بدر روز طبیعت مبارک

 

 

از حیف نون میپرسن ۱۲فروردین چه روزیهمیگه :روزی کـه میریم برای ۱۳بدر جا می گیریم

 

 

اسمش روز طبیعته

ولی بقیه ۳۶۴ روز سال سر جمع اندازه امروز طبیعت خسارت نمی بینه بنده خدا

 

 

سیزدتون بدر،دشمناتون دربدر،رفقاتون گل بـه سر،خوشیهاتون صد برابر

 

 

ساقی گل و سبزه بس طربناک شده ست

دریاب کـه هفته‌ی دگر خاک شده ستمی نوش و گلی بچین کـه تا در نگری

گل خاک شده ست و سبزه خاشاک شده ست«با آرزوی روزی شاد درکنار طبیعت»

 

 

امیدوارم با جمع کردن هفت سین نوروزیقرآنش نگهدارتان، آینه اش روشنایی زندگی‌تانسکه اش برکت عمرتان،سبزیش طراوت و شادابی دل‌تانماهی اش شوق ادامه زندگی‌تان را بـه شما هدیه دهدسیزده بدر مبارک

 

 

و تو می‌روی ؛ بی من ؛ کـه گره بزنی ؛ سبزه ی تمام خاطره هامان را

و دور کنی از خودت ؛ تمام مرا . . .

سیزده فرصت خوبی اسـت

برای دور کردن نحسی

 

 

چو سبزه سبز می گردد ز نوروز

بـه روز سیزدهم، ان روز پیروز

فزون بر سبزی دشت و چمنزار

بـه جان و دل بگردیم همچو گلزار

 

 

حس دق مرگی کـه عصر ۱۳بدر داره

جدایی از نیمه گم شده ای کـه از توی افق پیداش کردی نداره !

 

 

اینایی کـه ۱۳بدر سبزه هاشونو میزارن روی سقف ماشینشون

همونایی هستن کـه وقتی شاگرد اول میشدن لوح تقدیرشونو

قاب میکردن می زدن سینه دیوار پذیرایی خونشون !

 

 

سبزه رو از سفره بگیر

ماهی رابا خودت بیاروقتشه بیرون بزنیم

سیزدهمین روز بهارسیزده بدر و روز طبیعت مبارک

بـه غروب ۱۳بدر فک کن…«ستاد زهرمار سازی عید»


ساقی گل و سبزه بس طربناک شده ست

دریاب کـه هفته‌ی دگر خاک شده ستمی‌نوش و گلی بچین کـه تا در نگری

گل خاک شده ست و سبزه خاشاک شده ست«با آرزوی روزی شاد درکنار طبیعت»

نمی‌دونم چی شد سیزده بدر شد

گوشم از جیغ و داد و نعره کر شدبـه یاد تعطیلات رفته از دست

غم و غصه کنارم همسفر شداز آجیل شب عید مونده تخمه

تموم پسته ها زیر و زبر شدرو پیچ و تاب سبز سبزه عید

گره از بخت ما هم کور تر شدعروس تنگ من ؛ زندانی عید

از ان قصر بلوریش بـه در شددروغ سیزده هرساله ما

عجب عیدی بـه نیکویی بسر شد!

کاش چهارشنبه سوری رو با ۱۳ بدر یکی می‌کردن…فکرشو بکن تو ۱۳ بدر چه امکانات خوبی فراهم میشهفکرشو بکن منفجر کردن کل دوستات با یه نارنجک چقدر راحتهفکرشو بکن…از طرف یک بیمار روانی

 

 

گره ۱۳ از زندگیت باز شود نغمه عشق بـه موزیک دلت ساز شود سوسن و سنبل و مریم همه ی تقدیم شما این بهار و صد بهارت با گل آغاز شود.

سیزده بدر مبارک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وب‌سایت


تصویر امنیتی
*

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت برای لاو پلیر محفوظ است

سیزده بدر روز طبیعت مبارک
سیزده بدر روز طبیعت مبارک
0

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  يك شعر زيبا براي روز معلم

Related posts

Leave a Comment