مناسبتی

ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام

خواص دارویی و گیاهی

ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام
ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام

مشاهده کامل

سلام بر لحظه‏ هایی که تو را آوردند!سلام بر لب‏های رسول اللّه‏ که میلاد تو را به درگاه پروردگار، سبحه گفت و نام یگانه‏ ات را از دست جبرئیل گرفت و در گوش عصمتت زمزمه کرد!سلام بر لبخند سرافراز علی علیه‏ السلام ، که در طلوع تو اتفاق افتاد!سلام بر تو، امامتِ فردای پس از علی!سلام بر تو، شباهتِ بی‏شائبه محمدی!سلام بر اقیانوس کرامت و سخاوتی که از دامان «کوثر» و «ابوتراب» برخاست.

میلاد کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی علیه السلام مبارک باد ·

همچنین روز اکرام و صنایع دستی را گرامی می داریم.

ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام

شبکه مستند سیما، یک شبکه دیجیتال بیست و چهار ساعته و تخصصی با هدف تولید و پخش فیلم های مستند است. این شبکه از سال ۱۳۸۸ به شکل آزمایشی و…

درباره ما

ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام ایتام

روز پانزدهم رمضان سال سوم هجری قمری آسمان شمس مدینه به برکت تولد کودکی در بیت نبوت وامامت نور باران گردید.

نوزاد را جهت نامگذاری خدمت حضرت علی (ع ) آوردند اما آن حضرت فرمود در این کار بر پیامبر خدا سبقت نمی جویم . پیامبر (ص ) نیز وقتی نوزاد را دید فرمود در نامگذاری او بر خدا پیشی نمی گیرم . در این هنگام جبرئیل به دستور خدا نازل شد و پس از ابلاغ سلام وتبریک الهی عرض کرد خداوند نام حسن را برایش انتخاب فرموده است . امام حسن مجتبی از اوایل کودکی در خدمت پیامبر رشد یافت ودر پای منبر آن حضرت درسهای زیادی از اسلام گرفت . بعد از رحلت پیامبر که مصادف با هفت سالگی اما حسن بود مانند سربازی فداکار در رکاب مولی وپدرش علی (ع) حاضر شد.

بعد از شهادت علی (ع ) امام حسن به عنوان دومین امام شیعیان زمامداری وخلافت مسلمین را برعهده گرفت . اگر چه دوران خلافت آن حضرت مملو از فتنه های دشمنان وحیله های آنان بود امام درایت وذکاوت امام حسن مانع بروز اختلاف در میان مسلمانان شد. امام دوم شیعیان در ۴۷ سال عمر شریف خود جلوه ای از شجاعت ،‌تقوا وکرامت برای مردم بود.

ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام

روز اکرام :

امروزه درتقویم رسمی کشور مان سالروز تولد امام حسن مجتبی (ع) به عنوان رو ز اکرام نامگذاری شده تا مسلمانا ن وپیروان واقعی آن حضرت با الهام از مقتدای خود که الگویی از کرامت وبخشندگی بود ، دست نیاز ایتام ونیازمندان را گرفته ودر حد وسع وتوان خود به کمک فقرا بشتابند . لازمه شیعه وپیرو بودن برای ائمه ، تبعیت از دستورهای آنان والگو گرفتن از رفتارهای آنهاست. امام حسن چندین بار اموال وثروت خو د را به فقرا بخشیده وهیچ وقت خود را اسیر مال دنیا نفرموده است . این روزها که ایام معنوی رمضان وضیافت الهی است بهترین فرصت برای افرادی است که داعیه تبعیت از امام کریم خود را دارند . فقرا چشم به راه اغنیا وتوانگران هستند . نکند که شیطان ونفس عصیانگر ما را از دستگیری نیازمندان غافل کند. کمک به محرومین نه تنها باعث کاهش اموال نمی شود بلکه بر برکت ومیزان آن می افزاید.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وبسایت

(function( timeout ) {
setTimeout(
function() {
var notice = document.getElementById(“cptch_time_limit_notice_58”);
if ( notice )
notice.style.display = “block”;
},
timeout
);
})(۱۲۰۰۰۰);

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 + 
۵
 = 
۱۳

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

دیدگاه

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

‫تمامی اطلاعات کاربر نزد شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی محفوظ می باشد.


طراحی‌سایت توسط
گرین‌وب

نام: حسن (ع) / ‏‬ لقب: مجتبی / ‏کنیه: ‬ ابومحمد / ‏‬ نام پدر: علی (ع) / ‏‬ نام مادر: فاطمه زهرا (س)

تاریخ و محل ولادت: ۱۵ رمضان ۲ یا ۳ هجری، مدینه / ‏‬ دوران امامت: ۱۰ سال / ‏‬ مدت عمر: ۴۷ سال

تاریخ و محل شهادت: ۲۸ صفر ۵۰ هجری، مدینه / ‏‬ نام قاتل: جعده (ل) / ‏‬ مرقد شریف: مدینه قبرستان بقیع / ‏‬ اولاد: ۸ پسر، ۷ دختر

در سال سوم هجرت و در شب نیمه ماه رمضان که بهترین ماه های خداست خانه امیرالمؤمنین و فاطمه علیهماالسلام میزبان قدوم مولود مبارکی شد که شادی را با خود به خانه وحی آورد. در این شب فرخنده، سبط اکبر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم، حضرت امام حسن علیه السلام چشم به جهان گشود و شهر مدینه را غرق نور کرد.

ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام

هنگامی که امام حسن علیه السلام به دنیا آمد رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم در سفر بودند و امیرالمؤمنین و فاطمه علیه السلام چشم به راه بازگشت. ایشان پیامبر پس از مراجعت از سفر، طبق معمول ابتدا به خانه فاطمه علیهاالسلام وارد شد. هنگامی که خبر تولد نوزاد را به ایشان دادند، شادمانی وجود حضرت را فرا گرفت.

هنگامی که کودک را نزد پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم آوردند، حضرت رو به علی علیه السلام کرده، فرمود: «آیا او را نام گذاری کرده ای؟» عرض کرد: «من در نام گذاری وی بر شما پیشی نمی گیرم». رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: «من هم در نام گذاری بر خداوند سبقت نمی جویم». در این هنگام جبرئیل از آسمان فرود آمد و از سوی خدای متعال به وی تهنیت گفت و سپس اظهار داشت: «خداوند تو را فرمان داده که نام پسر هارون، «شبر» را بر او بگذاری». حضرت فرمود: «زبان من عربی است». جبرئیل عرض کرد: نامش را «حسن» بگذار و پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم او را «حسن» نامید.

حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام اولین مولودی است که از نظر شرافت نسب هیچ کسی به پای او نمی رسد. جد بزرگوارش پیامبر و خاتم الانبیا، پدر گرامی اش اولین امام و سیدالاوصیا، و مادر مکرمش، صدیقه اطهر سیده النساست. هیچکس قبل از امام حسن علیه السلام دارای چنین شرافت نسب و خاندانی نبوده است. او در مکتب پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم و امیرالمؤمنین علیه السلام رشد یافت و در دامان برترین زنان عالم، حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام، بزرگ شد.

کنیه آن حضرت «ابومحمد» بوده است. جد بزرگوارش او را «ابومحمد» خطاب می نمود و کنیه دیگری برای آن حضرت ذکر نشده است.

اما برخی از القاب آن حضرت بدین شرح است: زکیّ، مجتبی، سیّد، تقی، نقی، طیّب، ولی و برّ مشهورترین این القاب، مجتبی و تقی است و نیز سیّد، که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم امام حسن علیه السلام را بدان ملقب فرموده اند.

می توان گفت بهترین و شادترین دوران زندگانی امام حسن علیه السلام همان دورانی است که با رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم گذشت. امام حسن علیه السلام حدود هفت سال و شش ماه از عمر شریفش را در کنار جد بزرگوارش سپری نمود و از محبت های بی دریغ و بسیار ایشان بهره برد. علاقه و محبت پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم به حسن و حسین علیه السلام به جایی رسیده بود که آن دو کودک را «ریحانه» می خواند و در جواب یکی از صحابه که عرض کرد: «ای رسول خدا، آیا ایشان را دوست داری؟»، فرمود: «چگونه ایشان را دوست ندارم این دو تن گل های خوش بوی من از دنیا هستند و من آن دو را می بویم»، و همین مضمون را درباره امام حسن علیه السلام فرمودند: «به راستی که او گل خوش بوی من در دنیاست و به راستی که این پسر من سیّد و آقاست».

بزرگی منش و سترگی روح آن امام، چندان بود که پیامبر ارجمند اسلام صلی الله علیه و آله وسلم او را با کمی سن، در برخی از عهدنامه ها گواه می گرفت. آن گاه که پیامبر به امر خدا، با اهل نجران، به مباهله برخاست، امام حسن و امام حسین و حضرت علی و فاطمه علیهاالسلام را نیز به فرمان خدای، همراه خویش برد و آیه تطهیر در پاک دامنی آن گرامیان فرود آمد.

حضرت امام حسن علیه السلام از نظر صورت و سیرت در بین ائمه اطهار علیه السلام شبیه ترین آنان به رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم است. وقتی امام حسن علیه السلام به دنیا آمد شباهت بسیاری به جد بزرگوارش داشت و این شباهت بعدها در چهره، رفتار و گفتار آن حضرت بیشتر نمایان شد. علاوه بر چهره جذاب و نورانی، راه رفتن و صحبت کردن حضرت نیز مانند پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم بود. حُسنِ خلق، کرامت، جوان مردی، یتیم نوازی و دیگر سجایای اخلاقی را نیز آن حضرت از جدّ گرامی اش به ارث برده بود. شیخ مفید در کتاب معروف خود، ارشاد، آورده است: «و حسن علیه السلام چنان بود که از نظر خلقت و سیرت و سیادت شبیه ترین مردم به رسول خدا بود».

در روایات بسیاری نقل شده است که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم به امام حسن و امام حسین علیه السلام محبت فراوان داشت و می فرمود که آن دو سید جوانان اهل بهشت هستند. هم چنین در روایتی آمده است که رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: «هرکس دوست دارد به آقای جوانان اهل بهشت بنگرد، به حسن بنگرد». و این گفتار پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم نیز مشهور است که فرمود: «اهل بهشت همگی جوان هستند» و این تذکر پیامبر به این دلیل است که عده ای فکر نکنند که برای پیران اهل بهشت نیز سیّد و آقایی خواهد بود. چنان که امام جواد علیه السلام فرمود: «به خدا سوگند، در بهشت پیری وجود ندارد؛ بلکه همگی جوان هستند».

امام سجاد علیه السلام می فرمایند: حسن بن علی بن ابی طالب علیه السلام در زمان خود از همه عابدتر، زاهدتر و با فضیلت تر بود و هرگاه حج می رفت، پیاده، و چه بسا پابرهنه می رفت و هرگاه مرگ را به خاطر می آورد می گریست، و هرگاه رستاخیز و زنده شدن را از نظر می گذراند، اشک از دیده می ریخت و هرگاه گذر از صراط را در اندیشه می آورد، گریان می شد… و هرگاه به نماز بر می خاست، تنش در برابر خداوند عزوجل به لرزه می افتاد و هرگاه بهشت و دوزخ را به یاد می آورد چونان مار گزیده بی تابی می کرد و از خداوند، بهشت را طلب می کرد و از آتش دوزخ به او پناه می برد. او هرگاه عبارت «یا ایّهاالذین امنوا» را از قرآن می خواند، می گفت: «لبیک اللهم لبیک».

امام حسن علیه السلام توجهی ویژه به خداوند داشت. آثار این توجه را گاه از چهره او به هنگام وضو درمی یافتند: چون وضو می گرفت رنگ می باخت و به لرزه می افتاد. می پرسیدند که چرا چنین می شوی؟ می فرمود: «آن را که در پیشگاه خدا می ایستد جز این سزاوار نیست». از امام ششم علیه السلام نقل می کنند که فرمود: «امام حسن علیه السلام هم عابدترین مردمان زمان خویش بود و هم با فضیلت ترین. چون به یاد مرگ و… رستاخیز می افتاد. آن قدر می گریست تا بی حال می شد. پیاده و گاه پابرهنه، ۲۵ بار به خانه خدا رفت».

در بیان شجاعت امام حسن علیه السلام همین بس که او تربیت یافته شیر خدا، علی علیه السلام است که در جنگ ها به دشمن پشت نمی کرد و تا دشمن را به هلاکت نمی رساند، از پای نمی نشست. امام حسن علیه السلام نیز که از کودکی همراه پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم جنگ ها دیده بود و از پدر جنگاوری آموخته بود، در پیکار بسیار دلاور بود.

امام حسن علیه السلام بسیار بردبار و شکیبا بودند. این صفت حضرت در برخورد با مشکلات و مصائب و نیز در روبه رو شدن با جاهلان و دشمنان بسیار آشکار بود. مردی از اهل شام به تحریک معاویه امام علیه السلام را به باد دشنام گرفت. پس از اینکه آن مرد ساکت شد، امام علیه السلام او را سلام گفته، فرمودند: «به گمانم در این شهر غریب هستی. اگر نیازمند خانه هستی به تو منزل دهیم، و اگر نیاز به مالی داری آن را در اختیارت می کنیم. اگر گرسنه ای سیرت سازیم و اگر نیاز دیگری داری کمکت کنیم». مرد شامی از عمل زشت خود پشیمان شد و در حالی که می گریست گفت: «تو و پدرت نزد من مبغوض ترین مردم بودید و اینک محبوب ترین آنها هستید». و این گونه مردی جاهل و فریب خورده با برخورد حلیمانه امام حسن علیه السلام هدایت یافت و در جمع دوستان اهل بیت علیه السلام درآمد.

کرم و سخاوت امام حسن مجتبی علیه السلام به حدی بود که در روایت آمده است که هیچ گاه سائلی را رد نکرد و در برابر درخواست او «نه» نگفت. به همین دلیل است که او را «کریم آل طه» می خوانند.

هنگامی که به ایشان عرض شد: «چرا هیچ سائلی را رد نمی کنید؟» فرمود: «من سائل درگاه خدا و راغب پیشگاه اویم و شرم دارم که خود درخواست کننده باشم و سائلی را رد کنم». و نیز می فرمود: «بهترین روزهای جوانمرد روزی است که از او چیزی درخواست شود».

روایت شده است که حسن بن علی علیه السلام بر گروهی از فقرا گذشت که تکه نان های بر زمین نهاده و گرد یکدیگر نشسته بودند و از آن برمی داشتند و می خوردند. این جماعت به امام علیه السلام گفتند: ای پسر دختر رسول خدا، بفرمایید. حضرت فرود آمد و فرمود: «خداوند مستکبران را دوست ندارد» و همراه آنان به خوردن نشست تا از خوردن دست کشیدند. سپس امام علیه السلام آنها را به مهمانی دعوت کرد و اطعامشان نمود و جامه شان بخشید. امام علیه السلام چون از این کار فراغت یافت، فرمود: «فضیلت و برتری از آنهاست؛ زیرا آنها جز آنچه ما را بدان اطعام کردند، نداشتند ولی ما بیش از آنچه دادیم، داریم». این مطلب فروتنی فراوان امام علیه السلام را نشان می دهد.

اگر امام حسن علیه السلام صلح نمی کرد، تمام ارکان خاندان پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم را از بین می بردند و کسی را باقی نمی گذاشتند که حافظ نظام ارزشیِ اصیلِ اسلام باشد. همه چیز به کلی از بین می رفت و ذکر اسلام برمی افتاد و نوبت به جریان عاشورا هم نمی رسید… امیدواریم خداوند به همه ما بصیرتی عنایت کند، تا بتوانیم این بزرگوار را بشناسیم و نگذاریم پرده جهالت و غبار بد شناختی که تا مدتها بر چهره آن بزرگوار بوده، باقی بماند؛ یعنی حقیقت را همه باید بفهمند و بدانند که صلح امام مجتبی علیه السلام همان قدر ارزش داشت که شهادت برادر بزرگوارش، امام حسین علیه السلام ارزش داشت و همان قدر که آن شهادت به اسلام خدمت کرد، آن صلح هم همان قدر یا بیشتر به اسلام خدمت کرد».

آدرس:

اهواز- بزرگراه گلستان- فرهنگ شهر- دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

پست الکترونیکی:

[email protected]

تلفن:

۰۶۱۳۳۳۴۸۴۲۰-۴

دورنگار:

۰۶۱۳۳۳۲۹۲۰۰

کد پستی: :

۶۱۳۴۹-۳۷۳۳۳

صندوق پستی:

۱۹۱۵

ساعات کاری:

۷:۳۰ الی ۱۶:۱۰

وی یادآور شد: قرآن مجید در چند آیه وقتی می‌خواهد علت کفر عده‌ای را
بیان کند، این معنا را مد نظر دارد كه آن‌ها نسبت به یتیم و بی‌تفاوت و نسبت به
مسكین بی‌خبر بودند؛ به‌خدا پناه می‌بریم اگر جامعه ما این چنین شود.

لزوم شكل‌گیری كمپین‌‌های ارزشی

آیت‌الله ایمانی گفت: عده‌ای سیری به شکمشان زده است و در غم کسی
نیستند، این‌ها کمپین برای مد و رنگ لباس تشكیل داده و هر روز بساطی راه می‌اندازند
برای اینكه جامعه را سرگرم حاشیه كنند؛ اگر دلتان برای جامعه می‌سوزد، كمپین ارزش‌ها،
دفاع از ایتام ایجاد كنید و با كمك كمیته امداد، كمپین حمایت از مساكین شناسایی
نشده تشكیل دهید.

وی با اشاره به وجود خانواده‌هایی كه با سیلی صورت خود را سرخ نگه‌ می‌دارند
و به نان شب محتاج هستند، گفت: باید برای این افراد كمپین تشكیل داد و به آنان رسید
تا فردای قیامت به عذاب گرفتار نشد.

ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام

انتقاد از عدم توجه مسئولان به منویات رهبری در خصوص سند ۲۰۳۰

امام جمعه شیراز همچنین گفت: حدود چهار ماه است جامعه درباره سند ۲۰۳۰
بحث می‌کند، این تعجب‌برانگیز است وقتی رهبر معظم انقلاب در مورد موضوعی بحث كرده
و اعلام می‌كنند ما نمی‌خواهیم از خارج برایمان دیكته كنند، وزیر تحلیل می‌كند، مدیركل
نامه می‌نویسد؛ دست بردارید.

آیت‌الله ایمانی گفت: یک مسئول می‌گوید اصلاً گزارش غلط به دفتر آقا
دادند، این حرف‌ها را باید فردای قیامت جواب داد، نظام ما نظامی ولایی است اگر
زمان حضرت علی هم بودیم همین حرف‌ها را می‌زدیم؟ من بارها صحبت كرده‌ام اما باز می‌بینم
می‌خواهند مردم را معطل كنند؛ سندی آوردید مخفیانه پرده‌برداری کردید اكنون هم دارید
اجرا می‌کنید.

امام جمعه شیراز گفت: در کتاب بهداشت عمومیتان كه اكنون اجرا می‌كنید،
آموزش مسائل جنسی به بچه‌های ۵ ساله را انجام می‌دهید؛ دولت اعتبارش به تنفیذ
رهبری است، قانون اساسی ما این معنا را بیان می‌کند، هر کس نمی‌خواهد اعلام کند كه
قبول ندارد تا جامعه به گونه دیگری با او حرف بزند.

آیت‌الله ایمانی در بخش دیگری از سخنان خود در ارائه تحلیلی از وقایع
تروریستی ۱۷ خرداد تهران، به ذكر چند نكته پرداخت و گفت: نکته اول این كه در این
چند سال اخیر گروه‌های تروریستی زیادی حتی در شیراز و فارس شناسایی و متلاشی شده‌
است.

وی اضافه كرد: اینكه چرا این یكی به چنین شكلی در افتاد؟ باید روی آن
فكر و بررسی كرد؛ تحلیل من این است که آقای ترامپ به عربستان رفته و ۴۸۰ میلیارد
دلار قرارداد منعقد و ۱۱۰ میلیارد دلار نقد می‌گیرد؛ حالا هدایایی نظیر شمشیر ۲۰ كیلویی
طلا و كشتی تفریحی با هشتاد اتاق جای خود؛ حال باید در مقابل آقای ترامپ به
عربستان پاداشی بدهد.

امام جمعه شیراز بیان كرد: یك پای مسئله اقدام تروریستی اخیر به آمریكا
برمی‌گردد؛ ما نباید آمریکا را فراموش کنیم، وقتی در تبلیغات انتخابات اینگونه
احساس و برداشت شود كه دو قطبی ایجاد شده و گسلی در جامعه به‌وجود آمده است،
دشمنان با خود گفتند بهترین فصل برای استفاده از گسل ایجاد شده است.

امنیت چیزی نیست كه مال المصالحه قرار گیرد

وی اضافه كرد: همان روز رهبر معظم انقلاب بارها فرمود و دیگران هم
گفتند، در همین خطبه‌های جمعه هم بارها گفته شد، امنیت چیزی نیست که مال المصالحه
این و آن قرار بگیرد، خطر دارد، عبور كردن از خط قرمز پیامد منفی دارد، دشمن از این
استفاده و بهره‌برداری كرد.

جریان خرداد امسال با خرداد ۶۰ یک جریان بود

امام جمعه شیراز در بیان نكته دوم مد نظر خود، گفت: جریان خرداد امسال
با خرداد ۶۰ یک جریان بود و هیچ تفاوتی هم ندارد؛ یعنی منافقین و بنی‌‌صدر با الآن
که حادثه تروریستی انجام شد، تفاوتی ندارد؛ این‌ها هم ادامه خط منافقین هستند؛ اگر
سال ۶۷ منافقین سرکوب نشده بودند شما در این بیست سال هر روز این گرفتاری‌ها را
داشتید؛ امام می‌دانست چه می‌کند، می‌دانست با منافقین باید چه برخوردی داشت، این
برخورد امام در سال ۶۷ با منافقین دقیقاً برخورد امام امیرالمومنین با خوارج بود،
بدون کم و زیاد.

وی گفت: در این بین سپاه پاسداران علی‌رغم آن همه تهمت‌ها که به آن
زده شد، علی‌رغم آن همه بی حرمتی‌ها که انجام شد، اولین جمعی بود كه در دفاع از
نمایندگان حاضر و یک دیوار گوشتی بین تروریست‌ها و نمایندگان مجلس ایجاد كرد؛ باید
قدر سپاه پاسداران که همه جا برای شهادت و جانبازی و فداکاری آماده است را بدانیم.

آیت‌الله ایمانی همچنین تأكید كرد: ما باید این وحدت کلمه كه در جامعه
ایجاد شده است را حفظ كرده و قدر بدانیم و اجازه ندهیم این وحدت كلمه شكسته شود؛
امروز به حمدالله همه در مقابل این حركت دشمن با هوشیاری ایستاده‌اند.

ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام
ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام
0

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  متن سرود روز معلم ابتدایی

Related posts

Leave a Comment

ml>