دسته‌ها
حیوانات

چگونه از یک خرگوش در خانه نگهداری کنیم؟

خرگوش ها حیوانات خانگی فوق العاده ای هستند. گرچه آنها به اندازه یک گربه یا سگ به فضا و توجه نیاز دارند، اما نگهداشتن آنها به اندازه ی که ممکن است در ابتدا فکر کنید، آسان نیست که در یک آپارتمان نگهداری شوند. با این حال، نگهداری یک خرگوش در یک آپارتمان می تواند یک تجربه لذت بخش و تازه برای هر دو طرف باشد در صورتی که امکانات مناسب برای حیوان خانگی جدید شما فراهم شود.

گام 1 – مراحل انجام کار :

مراحل انجام کار :

مرحله 1 : درک این که خرگوش ها توسط اکثریت مردم نگهداری نمیشوند.

ایده ای که خرگوش می تواند روزهای خود را در یک قفس زندگی کند و چیزی جز آب و هویج نخورد، اسطوره ای است که باعث می شود درصد زیادی از خرگوش های خانگی را از بین ببرد. خرگوش ها نیاز به دسترسی نامحدود و آزاد به سبزیجات (یا یونجه، اگر خرگوش زیر یک ساله است)، که می تواند گران و خراب باشد. از آنجایی که خرگوشها غذای زیادی می خورند، آنها دفعات زیادی برای دفع کردن نیاز دارند و در حالی که خرگوش ها (از آنجا که آنها گیاه خوار هستند) به شدت نابود می شوند، تمایل به گرفتن همه جا دارد و قفس خرگوش و بستر آن لازم است اغلب تمیز شود. خرگوش ها نیز نیاز به فضا برای بازی دارند، بنابراین شما مجبور خواهید بود که یک حیاط با فضای کافی داشته باشید یا خرگوش را در آپارتمان خود نگه دارید و آن را هر روز حداقل چند ساعت بیرون ببرید.

مراحل انجام کار :

مرحله 2 : اطمینان حاصل کنید که واقعا یک خرگوش میخواهید و برای مقابله با هر مانعی آماده هستید.

یک خرگوش سالم می تواند حدود 10 سال زندگی کند. آنها به هیچ وجه یک تعهد کوتاه مدت نیستند. اگر فرزندانی داشته باشید، توجه داشته باشید که خرگوشها بسیار شکننده هستند و کمتر دوست داشتنی هستند، زیرا ممکن است شما به آنها اعتقاد داشته باشید و برای بچه هایی که نمی دانند چگونه آنها را اداره کنند، “حیوانات خانگی شروع کننده” مناسب نیستند.

شما همچنین باید هر روز یا بیشتر، زمانی را برای تمیز کردن فضای زندگی خود داشته باشید. خرگوش ها تمایل به جویدن چیزهایی مانند مبلمان و فرش دارند که در هر جایی آزار دهنده است، اما اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید بسیار دشوار است. گفتنی است کسانی که خرگوش یا حیوانات خانگی را بزرگ می کنند، مخصوصا برای افرادی که فضای محدود برای مقابله با یک حیوان بزرگتر مثل گربه یا سگ دارند، آنها درمقایسه با سایر حیوانات، مهربان و سرگرم کننده هستند. با این حال، آنها دوست ندارند اجباری زندگی کنند و ترجیح می دهند که با شرایط خود با شما ارتباط برقرار کنند، مانند نشستن روی زمین. آنها همچنین بویایی و سر و صدای زیادی نمی کنند که باعث شود حیوانات خانگی مخصوص برای اقامت در این آپارتمان ها باشند.

مراحل انجام کار :

مرحله 3 : بررسی کنید که مجموعه آپارتمان شما اجازه حیوانات خانگی را بدهد.

اجازه دهید صاحب خانه تان بداند که شما در حال برنامه ریزی برای گرفتن یک حیوان خانگی هستید.

مرحله 4 : قفسی برای خرگوش خود تنظیم کنید.

اگر قصد ندارید خرگوش خود را در اطراف کل آپارتمان خود ببرید، برخی از کف های مناسب را خریداری کنید (فرش در فضای باز به خوبی کار می کند؛ شما لازم نیست که آن را در آپارتمان نصب کنید، اما آن را زیر قفس قرار دهید) به طوری که خرگوش شما اتاقی را برای بازی داشته باشد. از بستر گربه استفاده نکنید. استفاده از تکه های کاج یا بستر گلوله ای بر پایه کاغذ، مناسب نیست. اجتناب از استفاده از مواد کلاسیک در جعبه بستر، به عنوان ایجاد یک قفس سرباز یا آسان بر.

مراحل انجام کار :

مرحله 5 : اتخاذ یک خرگوش.

خرگوش ها در شکل ها، اندازه ها و گونه های متفاوت هستند. اگر شما وقت کمتری برای تحقیق در مورد نوع خرگوش که میخواهید دارید، مطمئن شوید خرگوش خود را از یک سازمان نجات به جای یک فروشگاه حیوانات خانگی خریداری کنید. خرگوش های فروشگاه حیوانات خانگی ممکن است ارزان تر باشند، اما اغلب آنها که به فروش می رسند خیلی جوان هستند (که باعث می شود آنها بیشتر ترسو، غیرانسانی و یا خطرناک برای بیشتر عمر خود باشند) و تمایل به زندگی بسیار طولانی به علت مسائل مربوط به سلامت مرتبط با پرورش ندارند. علاوه بر این، یک فروشگاه حیوانات خانگی معمولا به شما اجازه نمی دهد تا حیوان خانگی بالقوه خود را بدانید، در حالی که مراکز نجات تقریبا همیشه کار می کنند.

مراحل انجام کار :

مرحله 6 : خانه خرگوش خود را بیابید.

شما می خواهید یک قفس حیوان خانگی با حوله یا حصیری کوچک همراه خود داشته باشید تا خرگوش خود را انتخاب کنید. در صورت امکان، سعی کنید خانه جدید خرگوش خود را در یک ماشین (به جای حمل و نقل عمومی) به خانه برسانید، زیرا خرگوش شما احتمالا ترس خواهد داشت. در راه خانه توقف نکنید و مطمئن شوید که ماشین خیلی گرم نیست. خرگوش ها به حرارت بسیار حساس هستند و تنها وضعیت ناراحت کننده را تشدید می کنند. هنگامی که شما به آپارتمان خود بازگردید، به خرگوش خود یونجه و آب بدهید و آن را در محیط آرام برای چند ساعت در محل سکونت خود بگذارید.

مراحل انجام کار :

مرحله 7 : خرگوش خود را عصبانی نکنید.

خرگوشهایی که “ثابت” هستند، تمایل دارند طول عمر بیشتری داشته باشند، مشکلات بهداشتی کمتری داشته باشند، کمتر تهاجمی باشند و همچنین نمیتوانند ادرار را به عنوان خاک خودشان نشان دهند که خبر خوبی برای فرش و کفپوش شما است.

مراحل انجام کار :

مرحله 8 : خرگوش خود را تربیت کنید.

این باعث می شود که زندگی شما با خرگوش جدید به مراتب ساده تر و پاکیزه تر شود. خرگوش ها دوست دارند به حمام بروند و در گوشه ها قرار بگیرند، بنابراین این ممکن است جای خوبی برای قرار دادن صندوق قرص خود باشد. در نهایت، آنها باید در هر زمانی حمام کنند سعی کنید خرگوش خود را برای اینگونه رفتارها تربیت کنید.

مراحل انجام کار :

مرحله 9 : خرگوش خود را با اسباب بازی ها سرگرم نگه دارید، به ویژه هنگامی که شما خارج از آپارتمان هستید.

اگر شما نمی خواهید چیزی بخرید، لوله های مقوا (از دستمال کاغذی دستشویی یا حوله های کاغذی) اسباب بازی های غنی سازی حیوان دست اموز را می گیرند.

مراحل انجام کار :

مرحله 10 : مراقبت از خرگوش خود.

آن را با یک رژیم مناسب و متعادل تغذیه کنید، پاک کردن جعبه و قفس آن را حداقل روزانه انجام دهید. امیدوارم خرگوش شما برای سال های آینده نزدیکترین همراه شما باشد و در خانه جدید خود در آپارتمان شما رشد کند.

منبع:wikichejoor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *