دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم

چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم
چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم

ثبت نام

ورود

امروز ثبت نام کنید

ثبت دام پیدا شده

ثبت دام گم شده

چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم

دارای تفاهم نامه همکاری جهت ثبت مشخصات و صدور شناسنامه ملی دام کوچک با مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی کشور‏‏‏‏

ثبت نام

ورود

 

 

درواقع یکی از رسالت های سامانه اینترنتی صدور شناسنامه سگ یکپارچه سازی اطلاعات کل حیوانات ایران می باشد که پس از ثبت حیوان در سامانه و دریافت میکروچیپ دارای استاندارد ICAR (International Committee for Animal Recording) کمیته بین المللی…

پس از ثبت حیوان در سامانه و کاشت میکروچیپ، صاحب حیوان برای حیوان خود یک شناسنامه ملی دام کوچک دریافت می کند که رسما اعلام می کند که این حیوان با این مشخصات به این فرد تعلق دارد. حیوانی که دارای شناسنامه ملی نیست به راحتی دزدیده می شود و صاحب آن قادر به…

جدای از شناسنامه ملی که سند هویتی حیوان محسوب میشود، یک کارت کوچک مالکیت نیز صادر میگردد که در بر گیرنده اطلاعات محدودتری نسبت به شناسنامه ملی است و تنها نام و شماره میکروچیپ حیوان و همچنین نام مالک و تاریخ اعتبار درج شده است و جهت…

علاوه بر شناسنامه ملی و کارت مالکیت که صاحب سگ آن را دریافت می کند، سامانه صدور شناسنامه ملی سگ کار برای حیوان یک پلاک هوشمند فلزی صادر می کند که بر روی این پلاک یک شماره که برای هر حیوان منحصربفرد…

در این قسمت فرم ثبت نام را پر می کنید.

برای ثبت نام کلیک کنید.
برای مشاهده راهنمای ثبت نام کلیک کنید.

در این قسمت می توانید اطلاعات سگ یا گربه خود را وارد کنید.

برای مشاهده راهنمای ثبت دام کلیک کنید.

برای تعیین وضعیت میکروچیپ دارای استاندارد ICAR و تکمیل برگه کارشناسی به همراه حیوان خود و مدارک مربوطه به یکی از دامپزشکی های مورد تایید سامانه مراجعه می نمایید.

در این مرحله شناسنامه ملی دام به همراه کارت مالکیت و پلاک هوشمند، صادر شده و به کلینیک دامپزشکی انتخابی ارسال می شود.

از زمان دقیق اولین استفاده بشر از خانواده سگ سانان اطلاع  دقیقی  در دست نیست ولی دانشمندان معتقدند بیش از ده هزار سال است که انسان ها از سگ ها در امور مختلفی بهره می برند. اولین استفاده بشر از این حیوانات مواردی نظیر شکار، گله داری و محافظت از مزارع و منازل بوده است واما نکته مهم دراین می باشد که سگها بر خلاف بسیاری از دامهای دیگر نه تنها به مرور زمان اهمیت خود را در زندگی ما از دست ندادند بلکه با رشد و پیشرفت تکنولوژی و بوجود آمدن دانش ژنتیک و اصلاح نژاد و با توجه به انواع استعدادهای مورد نیاز انسان که خداوند بزرگ در وجود این مخلوق قرار داده است که در بیشتر موارد همچنان هیچ دستگاهی که به دست انسان ساخته شده است قابل مقایسه و رقابت با این استعدادها نمی باشد، دانشمندان را بر آن داشته است که با استفاده از علم ژنتیک نسبت به بهره برداری هرچه بهتر از این حیوانات اقدام نمایند تا جایی که…

بنابر تصمیم مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی کشور، مبنی بر شناسنامه دار کردن دام های کوچک(سگ و گربه و…) و عقد تفاهم نامه همکاری  با شرکت بین المللی رایکا جهت تسهیل در روند این امر و همچنین ارائه بهتر خدمات به متقاضیان محترم، این سامانه ایجاد و به بهره برداری رسید تا تمامی مراحل ثبت نام، فارغ از بروکراسی اداری و توسط خود متقاضیان به بهترین و سریع ترین شکل ممکن صورت گیرد، متقاضیان محترم پس از ثبت حیوان خود در این سامانه و تعیین وضعیت میکروچیپ و تائید کارشناس، می توانند شناسنامه ملی دام خود را دریافت نمایند. همچنین کلیه امور مربوط به تعیین مالکیت، صدور شناسنامه المثنی و تمدید کارت مالکیت، از دیگر خدمات این سامانه می باشد.

انسان با استفاده از هوش خود در طول قرنها زندگی از تمامی امکانات موجود در دنیای اطراف که با توجه به دانش زمان برایش شناخته شده بود، جهت ایجاد سهولت در امور روزمره زندگی ، بهره می‌برده و حیوانات جزء اولین امکانات موجود برای بشر اولیه بوده اند. شاید استفاده از انواع حیوانات برای امور مختلفی همچون تغذیه، کشاورزی، دامداری، حمل و نقل، شکار و …. اولین مواردی بوده است که انسان نخستین را به فکر رام کردن و استفاده از حیوانات گوناگونی مانند اسب، فیل‌، شتر ، انواع پرندگان، گاو، گوسفند و همچنین سگ‌ها، انداخته است.

لوکای 12 ساله که از نژاد جرمن شپرد است به جرگه حیوانات کمک کننده در جنگ پیوست و مدال معتبر درمانگاه حیوانات بیمار دیکنز به او اهدا شد. اهدای این مدال که از سال 1943 شروع شده است تا به امروز به تعداد زيادي سگ کار ، کبوتر پیام رسان ، سه اسب و یک گربه در جهان تقديم شده است.لوكا اولین سگ نیروهای ارتش آمریکا می باشد که این مدال را دریافت می کند و به عنوان بالاترین افتخار نظامی برای حیوانات تلقی می شود.

دومان به‌عنوان سگ امداد و نجات هلال احمر و یکی از باهوش‌ترین زنده‌یاب‌های حوادث که در ۳۰ عملیات موفق به نجات ۵۰ جان انسان‌ گرفتار در زیر آوار و بهمن شده بود بر اثر بیماری سرطان جان سپرد. این سگ نخستین سگ عملیات راپل خاورمیانه نیز بود.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، دومان 11ساله در زلزله مرداد ماه سال 91 در مناطق اهر، هریس و ورزقان توانست علاوه بر نجات افراد زیر آوار اجساد جان‌باختگان را نیز پیدا کند.

 

 

 

اینجا گمرک است، گمرک جنوب تهران که دو قلاده سگ مواد یاب دارد و گاهی این سگ ها را به ماموریت هایی اعزام می کند . به گمرک امانات پستی و … .

مانور نشان می دهد آمادگی سگ ها در چه میزان است . مربی می خواهد موادی را جاسازی کند تا سگ را برای ما بیازماید . هر کجا که می گذارد . در گام اول سگ مواد را می یابد و سر و صدا به پا می کند . می خواهند داستان کمی کشدار باشد . پس نقاطی را انتخاب می کنند که در دسترس نباشد اما سگ بلافاصله بالای سر مواد حاضر می شود . اینجا گمرک است، گمرک جنوب تهران که …

تهران به عنوان یک شهر بزرگ با وضعیت مختلف جغرافیای با مجموعه بزرگی از سگ‌های رها شده مواجه است که این گزارش به آن می‌پردازد.

به گزارش ایسنا، شهر تهران درحال حاضر پذیرای سگهای بدون صاحب شهرستان‌های همجوار خود از جمله کرج، شمیرانات، رباط کریم، پاکدشت، اسلامشهر، ری و ورامین است. از معضلات و مشکلات افزایش جمعیت سگ‌های …چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم

به گزارش فارس ، حجت‌الاسلام ابوتراب بهرامی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی از مرکز آموزش و تربیت سگ‌های موادیاب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در کرج بازدید کرد.

وی ضمن بازدید از ساختمان جدید مرکز آموزش و تربیت سگ‌های موادیاب پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با چگونگی نگهداری و روش‌های آموزش، بهداشت و درمان این مرکز از نزدیک آشنا شد.

در این بازدید سردار حمیدرضا حسین آبادی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گزارشی از روند فعالیت ‌های…

در جنوب بزرگراه آزادگان، غرب اتوبان بهشت زهرا و شرق اتوبان شهید کاظمی، شهرکی به نام «رسالت» وجود دارد که عمری 30 ساله دارد و به بلندای این عمر نیز مشکلاتی دارد که گویا در زندگی ساکنانش عجین شده است. اینجا ساکنان و کودکانش به دنبال خدمات شهری همچون بوستان ، شهربازی و مبلمان شهری نیستند اینجا مهمترین خواسته مردمانش این است که …

صفحه اصلی

ثبت نام

ورود

سؤالات متداول

راهنما

خبرها

مراکز میکروچیپ

قوانین و مقررات

حریم خصوصی

ایمیل

تلفن

فرصت های شغلی

[email protected]

: شماره های تماس با ما

021-44036214

ساعت تماس 9 صبح تا 7 عصر

ثبت نام

ورود

 

 

به شما تبریک می گوییم. رسیدن به این مرحله به این معناست که تمامی مراحل قبلی را با موفقیت سپری کرده اید. در واقع بهتر است بگوییم به اصلی ترین بخش سامانه اینترنتی صدور شناسنامه ملی دام کوچک خوش آمدید.چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم

در این قسمت شما می توانید به راحتی قسمتهای قبلی، حیوان و یا حیوانات خود را در سامانه به ثبت برسانید.

در صورتی که مایلید بیش از یک حیوان را در سامانه به ثبت برسانید نگران نباشید. یکی از امکانات سامانه، ثبت گروهی می باشد که شما از این طریق می توانید با صرف زمان کمتری همه ی حیوانات خود را یک جا ثبت کنید. مراحل ثبت در هر دو روش یکسان می باشد. در خاتمه به تفاوتهای روش ثبت گروهی خواهیم پرداخت.

برای راحتی کار شما، هم در صفحه کاربری در منوی سمت راست صفحه (در زیر لینک صدور شناسنامه ملی حیوان) و هم در کادر آبی رنگ بالای صفحه، لینک صدور شناسنامه ملی انفرادی قرار دارد.

 

در صورتی که مایلید چند حیوان را وارد کنید بر روی کادر سبز رنگ بالای صفحه حاوی لینک صدور شناسنامه ملی گروهی کلیک نمایید.

 

با کلیک بر روی هر کدام از لینک ها، صفحه ای نمایان می شود که در آن شما باید نوع حیوانی را که می خواهید ثبت کنید، انتخاب نمایید. از آنجایی که در حال حاضر تنها فاز اول سامانه راه اندازی شده است شما تنها قادر به انتخاب سگ هستید. لذا در این قسمت بر روی عکس سگ کلیک نمایید.

 

نکته ی مهمی که در این قسمت باید در نظر داشته باشید این است که به هیچ عنوان در هیچ یک از مراحل ثبت حیوان، بر روی دکمه ی بازگشت مرورگرتان کلیک نکنید. اگر کلیک کردید مجبور به تکرار تمامی مراحل قبلی خواهید شد.

پس از کلیک بر روی عکس سگ، به صفحه ای هدایت خواهید شد که نقشه ی ایران بر روی آن قرار دارد. در حال حاضر سامانه تنها قادر است استانهای البرز، تهران و قزوین را پوشش دهد. استانهای مذکور در این نقشه پر رنگ تر نمایش داده شده اند. در صورتی که سگ شما در سایر استانها نگهداری می شود، متأسفانه فعلا قادر به خدمت رسانی نخواهیم بود. چنانچه سگ شما در استانی غیر از استانهای مذکور نگهداری می شود، می توانید بر روی استان مورد نظر کلیک کنید. در این قسمت با پیام “متاسفانه در حال حاضر امکان ثبت در استان انتخابی مقدور نیست.” روبرو خواهید شد. نگران نباشید. اگر در این قسمت بر روی دکمه ی “اطلاع رسانی در زمان فعال شدن استان شما” کلیک کنید، در زمان بازگشایی سرویس رسانی به استان شما، شما جزو اولین کسانی خواهید بود که اطلاع پیدا خواهد کرد.

برای ادامه ی کار در صورتی که حیوان شما در استانهای البرز، تهران و یا قزوین نگهداری می شود، بر روی استان مورد نظر کلیک نمایید. سپس وارد صفحه ای خواهید شد که شامل دو بخش است. بخش سمت راست که مراحل ثبت نام را نمایش می دهد و بخش سمت چپ که در این زمان حاوی توضیحات می باشد. قبل از شروع به ثبت نام، بخش توضیحات را با دقت مطالعه فرمایید. پس از مطالعه ی توضیحات، بر روی دکمه ی مرحله ی بعد کلیک نمایید. با کلیک بر روی این دکمه وارد مرحله بعد می شوید. همانطور که مشاهده کردید، شما از بخش سمت راست قادر به رفتن به مراحل بعدی نیستید. این به این معناست که تا یک مرحله را به اتمام نرسانید نمی توانید وارد مرحله بعد شوید. وقتی وارد مرحله ی بعد می شوید یک علامت سبز رنگ به بخش سمت راست، قسمت مرحله ی مورد نظر اضافه می شود. حال اگر مایلید به مرحله قبل بروید و اطلاعات را ویرایش کنید از بخش سمت راست می توانید بر روی مرحله ی موردنظر کلیک نمایید.

با پر کردن فیلدهای موجود در هر مرحله بر روی دکمه ی مرحله ی بعد کلیک کنید.

نکات مهم:

 

 پس از اتمام تمامی مراحل دو راه وجود دارد.

 

در صورتیکه اقدام به ثبت صدور شناسنامه ملی گروهی کرده بودید، می توانید از زیر فرم بر روی دکمه ی افزودن پروفایل جدید کلیک نمایید و برای هر سگ تمامی قسمتها را تک به تک تکمیل نمایید. سیستم الکترونیکی سامانه قادر است به هر تعداد که شما می خواهید پروفایل جداگانه اضافه نماید. چنانچه در حین کار تصمیم به حذف یکی از پروفایل ها داشتید، به راحتی از بالای آن پروفایل بر روی دکمه ی حذف کلیک کنید. زمانی که تمام اطلاعات همه ی سگها را وارد کردید بر روی دکمه ی نمایش فاکتور و پرداخت کلیک کنید. و طبق روالی که در بالا توضیح داده شد، مراحل را سپری کنید.

پس از ذخیره کردن اطلاعات، در صفحه ی کاربری خود، در قسمت پایین صفحه قادر به مشاهده ی صورت وضعیت صدور شناسنامه ملی حیوان(ها) خود خواهید بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم

 

 

صفحه اصلی

ثبت نام

ورود

سؤالات متداول

راهنما

خبرها

مراکز میکروچیپ

قوانین و مقررات

حریم خصوصی

ایمیل

تلفن

فرصت های شغلی

[email protected]

: شماره های تماس با ما

021-44036214

ساعت تماس 9 صبح تا 7 عصر

آهنگ احساسی و غمگین


“آینده در دستان شماست

چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم

زیبایی هایی که هنوز ندیده اید

میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینید…

موسسه تدوین آثار و نشر اخلاقیات شهدای شهرستان زرند

مداحی مهدی اکبری کاش بودی کرببلا برادر بی حرمم حسن جان

در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی

آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان

مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی
و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.

گاز گرفتن شاه طوطی

 صفحه اول

» مسائل مربوط به طوطی سانان » روشهاي آموزش سخن گويي و تعليم و شرطي كردن طوطي سانان » مقالات درباره شرطی کردن طوطی سانان

 به طوطی خود بیاموزید که شما را گاز نگیرد

به طوطی خود بیاموزید که شما را گاز نگیرد

دوشنبه 14 شهریور 1390, 7:44 pm

گاز گرفتن یک خصیصه ذاتی در پرنده گان نیست. طوطی های جوان معمولا گاز می گیرند زیرا کنجکاوانه قصد کشف و بررسی اشیاء را دارند. توجه کنید که این حالت نوعی دندان زدن است نه گاز گرفتن عمدی. از طرفی پرنده در شرایط ترس یا گرفتن حالت دفاعی می تواند به عمد و با قدرت تمام شما را گاز بگیرد. در هر دو صورت شما باید به پرنده تان بفهمانید که گاز گرفتن راه حل درست مسئله نیست.چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم

مراحل آموزش

ابتدا یک دست خود را به حالت مشت شده به طوطی نزدیک کنید. هیچ وقت به محض نزدیک شدن به حیوان قصد نوازش او را نداشته باشید.

سپس در صورتی که پرنده مشتتان را گاز گرفت سعی کنید دستتان را به هیچه وجه عقب نکشید. اگر این اشتباه را بکنید و با حمله طوطی دستتان را عقب بکشید او شما را ضعیف تصور می کند و عادت گاز گرفتن شما را به آسانی کنار نخواهد گذاشت. محکم بایستید و دستتان را جلوی پرنده نگه دارید. این گونه ایستادن قاطعانه در حریم شخصی طوطی(نشیمنگاه پرنده) به او می فهماند که شما رئیس هستید. هر بار که به قفس طوطی خود نزدیک شدید این مرحله را تکرار کنید. طوطی به مرور خواهد فهمید که شما عقب نمی نشینید و حربه گاز گرفتنش شکست خورده است.

طوطی به خاطر کنجکاوی زیادی که دارد دقیقا متوجه ترس یا عصبانیت شما خواهد شد. ایستادن قاطعانه شما و گرفتن دستتان جلوی طوطی باید به او نشان دهد که هیچ ترسی در شما وجود ندارد. خیلی مهم است که پرنده به این طریق متوجه شود رفتار نادرستی داشته است.

حال در مرحله سوم همانطور که دستتان را بدون ترس و بی حرکت نگه داشته اید، با صدای رسا اما آرام بگویید “نه”. یادتان باشد که وقتی پرنده شما را گاز گرفت فریاد نکشید، ضربه ای به طوطی نزنید، تهدیدش نکنید و او را در قفس نگذارید. تنها و تنها بگویید “نه” و اجازه دهید تا متوجه رفتار اشتباهش بشود. به خاطر بسپارید که طوطی ها معمولا به صدای آرام ولی عمیق و تاثیر گذار برای تنبیه رفتارهای نادرست و صدای بلند و ضرب دار به عنوان تشویق رفتارهای درستشان واکنش مطلوب را نشان می دهند. پس یک “نه” عمیق شانس بیشتری به طوطی برای درک نادرست بودن رفتارش خواهد داد.

در مرحله بعد اگر طوطی روی دست آمدن را از قبل آموخته است به او بفهمانید که روی دستتان بیاد و یا این کار را با او تمرین کنید. وقتی طوطی روی دستتان آمد به او ثابت کنید که آنجا کاملا در امان است و خطری او را تهدید نمی کند پس نیازی به گاز گرفتن نیست.

در آخرین مرحله وقتی با چند بار تمرین این کار را آموخت هر بار به او کلمه تشویقی خود را بگویید(مثل آفرین). به این صورت بعد از چندین بار تمرین، پرنده متوجه می شود که دست شما فراتر از شیئی برای گاز گرفتن است.

کلید کار در اینست که تا آنجا که می توانید بیشتر با طوطی خود رفاقت و معاشرت کنید تا پرنده بپذیرد که تماس با انسان و بازی با او کاملا امن و بی خطر است. اگر هم طوطی شما به این آموزش به سرعت پاسخ مثبت نداد اصلا نا امید نشوید. با تلاش مستمر و صبر شما گاز گرفتن پرنده بالاخره متوقف خواهد شد.

 

منبع: BirdCage.Net

مترجم: NavidTutu

 

 

جمعه 15 مهر 1390, 12:37 am

گاز گرفتن یک خصیصه ذاتی در پرنده گان نیست. طوطی های جوان معمولا گاز می گیرند زیرا کنجکاوانه قصد کشف و بررسی اشیاء را دارند. توجه کنید که این حالت نوعی دندان زدن است نه گاز گرفتن عمدی. از طرفی پرنده در شرایط ترس یا گرفتن حالت دفاعی می تواند به عمد و با قدرت تمام شما را گاز بگیرد. در هر دو صورت شما باید به پرنده تان بفهمانید که گاز گرفتن راه حل درست مسئله نیست.

مراحل آموزش

ابتدا یک دست خود را به حالت مشت شده به طوطی نزدیک کنید. هیچ وقت به محض نزدیک شدن به حیوان قصد نوازش او را نداشته باشید.

سپس در صورتی که پرنده مشتتان را گاز گرفت سعی کنید دستتان را به هیچه وجه عقب نکشید. اگر این اشتباه را بکنید و با حمله طوطی دستتان را عقب بکشید او شما را ضعیف تصور می کند و عادت گاز گرفتن شما را به آسانی کنار نخواهد گذاشت. محکم بایستید و دستتان را جلوی پرنده نگه دارید. این گونه ایستادن قاطعانه در حریم شخصی طوطی(نشیمنگاه پرنده) به او می فهماند که شما رئیس هستید. هر بار که به قفس طوطی خود نزدیک شدید این مرحله را تکرار کنید. طوطی به مرور خواهد فهمید که شما عقب نمی نشینید و حربه گاز گرفتنش شکست خورده است.

طوطی به خاطر کنجکاوی زیادی که دارد دقیقا متوجه ترس یا عصبانیت شما خواهد شد. ایستادن قاطعانه شما و گرفتن دستتان جلوی طوطی باید به او نشان دهد که هیچ ترسی در شما وجود ندارد. خیلی مهم است که پرنده به این طریق متوجه شود رفتار نادرستی داشته است.

حال در مرحله سوم همانطور که دستتان را بدون ترس و بی حرکت نگه داشته اید، با صدای رسا اما آرام بگویید “نه”. یادتان باشد که وقتی پرنده شما را گاز گرفت فریاد نکشید، ضربه ای به طوطی نزنید، تهدیدش نکنید و او را در قفس نگذارید. تنها و تنها بگویید “نه” و اجازه دهید تا متوجه رفتار اشتباهش بشود. به خاطر بسپارید که طوطی ها معمولا به صدای آرام ولی عمیق و تاثیر گذار برای تنبیه رفتارهای نادرست و صدای بلند و ضرب دار به عنوان تشویق رفتارهای درستشان واکنش مطلوب را نشان می دهند. پس یک “نه” عمیق شانس بیشتری به طوطی برای درک نادرست بودن رفتارش خواهد داد.

در مرحله بعد اگر طوطی روی دست آمدن را از قبل آموخته است به او بفهمانید که روی دستتان بیاد و یا این کار را با او تمرین کنید. وقتی طوطی روی دستتان آمد به او ثابت کنید که آنجا کاملا در امان است و خطری او را تهدید نمی کند پس نیازی به گاز گرفتن نیست.

در آخرین مرحله وقتی با چند بار تمرین این کار را آموخت هر بار به او کلمه تشویقی خود را بگویید(مثل آفرین). به این صورت بعد از چندین بار تمرین، پرنده متوجه می شود که دست شما فراتر از شیئی برای گاز گرفتن است.

کلید کار در اینست که تا آنجا که می توانید بیشتر با طوطی خود رفاقت و معاشرت کنید تا پرنده بپذیرد که تماس با انسان و بازی با او کاملا امن و بی خطر است. اگر هم طوطی شما به این آموزش به سرعت پاسخ مثبت نداد اصلا نا امید نشوید. با تلاش مستمر و صبر شما گاز گرفتن پرنده بالاخره متوقف خواهد شد.

 

منبع: BirdCage.Net

مترجم: NavidTutu

 

 

من وقتی که دارم با کنگوم تمرین سر دادن انجام میدم چونکه هنوز کامل رام نشده و اقدام به گاز کرفتن میکنه,من اینکارو میکنم که 2بند از  انگشت اشاره دست راستمو با 3 عدد چسب زخم میپوشونم البته به بخاطر نوازش بهتر  نصف بند اول انگشتم بدون چسب هست. اینجوری خیالم راحته که اگه گازم گرفت دردی احساس نمیکنم که بخوام واکنش سریع و ناگهانی انجام بدم و باعث بشم که کاسکو احساس کنه به من غلبه کرده گاهی هم وقتی خیلی  تلاش میکنه که انگشتمو گاز بگیره خودم انگشتم رو در اختیارش میزارم که اونم  گاهی فقط انگشتمو میگیره ولی فشار نمیده اما گاهی میگیره و فشار هم میده و بعدش به راحتی سرشو در اختیارم میزاره دوباره بعد از حدودن 1 دقیقه همین داستان تکرار میشه. به نظر شما و اساتید این روش میتونه کاسکو رو از گاز گرفتن نا امید کنه یا نه؟؟ممنون از پاسختون 

جمعه 15 مهر 1390, 8:37 am

سلام دوست من

من وقتی که دارم با کنگوم تمرین سر دادن انجام میدم چونکه هنوز کامل رام نشده و اقدام به گاز کرفتن میکنه,من اینکارو میکنم که 2بند از  انگشت اشاره دست راستمو با 3 عدد چسب زخم میپوشونم البته به بخاطر نوازش بهتر  نصف بند اول انگشتم بدون چسب هست. اینجوری خیالم راحته که اگه گازم گرفت دردی احساس نمیکنم که بخوام واکنش سریع و ناگهانی انجام بدم و باعث بشم که کاسکو احساس کنه به من غلبه کرده گاهی هم وقتی خیلی  تلاش میکنه که انگشتمو گاز بگیره خودم انگشتم رو در اختیارش میزارم که اونم  گاهی فقط انگشتمو میگیره ولی فشار نمیده اما گاهی میگیره و فشار هم میده و بعدش به راحتی  در اختیارم میزاره دوباره بعد از حدودن 1 دقیقه همین داستان تکرار میشه. به نظر شما و اساتید این روش میتونه کاسکو رو از گاز گرفتن نا امید کنه یا نه؟؟ممنون از پاسختون  چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم

سلام

فکر می کنم چسب زخم انتخاب خوبی باشه! این رو می گم چون من وقتی سعی داشتم یک ملنگوی بالغ رو رام کنم از همین تکنیک شما استفاده کردم, منتهی با نوع طلق که دور انگشت شست و اشارم پیچیده بودم. مشکل طلق ها این بود که نمی ذاشت راحت انگشتم رو حرکت بدم. فکر کنم روشتون خوبه و مشکل خاصی نداره!

موفق باشید

دوشنبه 2 مرداد 1391, 10:42 am

گاز گرفتن یک خصیصه ذاتی در پرنده گان نیست. طوطی های جوان معمولا گاز می گیرند زیرا کنجکاوانه قصد کشف و بررسی اشیاء را دارند. توجه کنید که این حالت نوعی دندان زدن است نه گاز گرفتن عمدی. از طرفی پرنده در شرایط ترس یا گرفتن حالت دفاعی می تواند به عمد و با قدرت تمام شما را گاز بگیرد. در هر دو صورت شما باید به پرنده تان بفهمانید که گاز گرفتن راه حل درست مسئله نیست.

سلام. منظور شما از دندان زدن همان حالتی است که طوطی خیلی آرام به حالت لمس دست را بین دو منقارش قرار می دهد؟ من در تاپیک سوالات متفرقه این مسئله رو پرسیدم و همونطور که دوستان فرمودند اجازه دادم که ملنگوم دستم رو بین منقارش قرار بده که همونطور که میدونید اصلا درد نداره و دلنشین هم هست. آیا گازگرفتنی که شما فرمودید باید به پرنده فهموند که راه حل درست نیست شامل این حرکت هم میشه؟ چون بعد از اولین بار که طوطی من این کار رو انجام داد درسته که رابطه ش خیلی با من بهتر شده و حتی اجازه میده به پاش هم دست بزنم اما هر غذایی رو که می خواد از دستم بگیره اول یه گاز (خیلی آرام و بدون درد) به دستم میزنه بعد غذا رو می گیره. ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید که این کار باید جلوگیری بشه یا نه؟ طوطی در حال برقراری ارتباطه و گاز به مرور کم میشه یا اینکه ممکنه به این کار عادت کنه؟

صفحه اول » مسائل مربوط به طوطی سانان » روشهاي آموزش سخن گويي و تعليم و شرطي كردن طوطي سانان » مقالات درباره شرطی کردن طوطی سانان

ساعت سایت بر اساسUTC تنظیم شده است

navidtutu

1

8369

شنبه 5 آذر 1390, 2:56 pm

archer

navidtutu

2

6492

دوشنبه 23 مرداد 1391, 4:01 pm

شاهرخ ايلخاني

afshin

0

12561

شنبه 12 آذر 1390, 11:53 am

afshin

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Persian By : Maghsad

document.write(unescape(“%3Cscript src=%27http://s10.histats.com/js15.js%27 type=%27text/javascript%27%3E%3C/script%3E”));

try {Histats.start(1,2320395,4,3,170,30,”00011111″);
Histats.track_hits();} catch(err){};اقداماتی که قبل از فرار (پیشگیری)و بعد از فرار باید انجام داد:

بزرگترین علت معمولا مربوط است به باز گذاشتن درب و پنجره خصوصا اینکه نگهدارنده پس از ماه ها یا سالها به طوطی خود اطمینان کرده و با خیال اسوده او را ازاد می گذارد کنار پنجره یا در فروشگاه ها و اماکن تجاری درب قفس را باز می گذارند اما غافل از اینکه ممکن است یکباره طوطی تصمیم جدیدی بگیرد اما معمولا صاحب طوطی اشتباه نکرده بله طوطی او مایل به رفتن نیست بلکه معمولا یک حرکت سریع از طرف شخصی خصوصا غریبه و یا یک صدای ناگهانی و ناهنجار می تواند حالت ارامش پرنده را از بین برده و طبق انچه ذات طبیعی اش فرمان می دهد فرار را بر قرار ترجیح دهد.

چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم

از دیگر علل فرار در طوطی سانان معمولا بیرون بردن انها توسط صاحبشان است به طوری که طبق انچه به عنوان امار در این چند ساله رویت کردم همه ساله هنگام تعطیلات تابستانی و بهاری مشتری ها با اینجانب تماس می گیرند و موضوعی را مطرح می کنند که کاملا مسافرت شان را تحت تاثیر قرار داده و خراب کرده یعنی طوطی انها فرار کرده امیدواریم حداقل هرگز این مورد را تجربه نکنید زیرا به احتمال زیاد مجبور خواهید بود در شرایطی که طوطی خود را در بالای درختان یا نقاط دیگر هر روز می بینید شهر را ترک کنید زیرا انها در اکثر موارد التماس های جگرسوز و صدای شما که پی در پی از او درخواست می کنید بازگردد را نادیده می گیرد. یا معنای انها را نمی فهمد مگر انکه پیش تر به او رفت و برگشت روی دست را اموخته باشید منظور از رفت و برگشت اموزش پرواز و دور زدن و برگشتن روی دست است درست مثل پرندگان شکاری که شکار می کنند و روی دست معلم خود باز می گردند.

اموزش رفت و برگشت را به زودی در مجموعه بزرگ اموزشی تخصصی (چند دی وی دی) کاملا حرفه ای که چیزی به اتمامش و به بازار امدنش نمانده مشاهده خواهید کرد تهیه شده توسط سایت رسمی طوطی سانان می باشد و تابحال هزینه های زیادی در بر داشته.

فرار طوطی از قفس یا از خانه موضوع مهم و قابل بحثی است که باید بیشتر پیرامون آن بدانیم

صاحبان کم تجربه معمولا طوطی خود را دست کم می گیرند اما باتجربه تر ها معمولا چند قفل به درهای مختلف قفس می زنند حتی درهایی که در انها ظروف قرار می گیرند چون می دانند که حتی ممکن است طوطی با برداشتن ظرف اب یا غذا از درب کوچک مخصوص ظروف نیز خارج شود. طوطی ها خیلی سریع نحوه باز کردن درب قفس را می اموزند حتی در روزهای ابتدایی ورود به خانه که وحشی هستند اما قفس را جایگاهی ایمن تر از محیط بیرون قفس دانسته و معمولا تلاشی به جهت باز کردن درها نمی کنند.

مخصوصا اگر قفس طوطی خود را برای مدتی بیرون از خانه تو باغچه یا کنار پنجره قرار می دهید از غیرممکن بودن امکان باز شدن درب های قفس اطمینان حاصل کنید.

اما اگر با انجام تمامی موارد و رعایت همه نکات باز هم طوطی فرار کرد چه کنیم؟

اولا هیچ گاه موضوع بیرون رفتن طوطی از خانه را نباید فرار نامید بلکه طوطی ها معمولا از روی کنجکاوی و تنهایی تصمیم می گیرند دنیای جدید بیرون را بیشتر کشف کنند درست مثل روزهای اول اهلی شدن که فقط به روی قفس امدن رضایت می دادند و بعد از آن پارا فراتر گذاشته و سرتاسر خانه را با پیاده روی یا پرواز کنجکاوانه جستجو می کردند حال این محیط برای انها تکراری شده و معمولا طوطی هایی که بیش از حد ازادی دارند بیشتر فکر فرار به سرشان می زند تا با ناشناخته هایشان بیشتر اشنا شوند. انها با شنیدن صدای پرندگان دیگر مثل دسته های گنجشک ها هیجان زده می شوند و دوست دارند انها را در پرواز خصوصا صبح یا عصر همراهی کنند.

به هر حال اگر طوطی شما از قفس پریده بزرگترین اشتباه این است که به انتظار او کنار پنجره بنشینید بلکه فورا باید برای یک جستجوی طولانی مدت خود را اماده کنید و قول می دهم طبق تجربه به احتمال زیاد در شعاع ۳ کیلومتری از مرکز پرنده خود را خواهید یافت ممکن نیست تا ۱۲ روز اول از این فاصله فراتر بروند یعنی ساده تر باید گفت حتما در محل هستند و روی بوم ها یا شاخه ها می توانید او را پیدا کنید هرچه بیشتر وقت را از دست بدهید احتمال اینکه یکی از همسایه ها او را بگیرد و هرگز پس ندهد بیشتر می شود و فقط باید دعا کنید تا یک همسایه دلسوز که فقط جنبه مالی را در نظر نمی گیرد پرنده شما را پیدا کند.

اگر طوطی شما از گونه های دم بلند باشد مثل طوطی اسکندر فاصله های بیشتری دور خواهد شد و اگر از انواع دم کوتاه مثل طوطی خاکستری”کاسکو” یا طوطی لاوبرد باشد کمتر دور می شود. اما در هر حال هیچ کدام از محل انقدرها دور نمی شوند و هرگز گزارشی از اینکه طوطیمان را در منطقه ای دور تر یافتیم دریافت نکردم و خود تجربه نکردم پس در اکثر موارد در نزدیکی شما هستند.

از دادن اطلاعیه و اگهی و خودداری کنید از بیان کردن اینکه مژدگانی خوبی دریافت می کنید خودداری کنید و معمولا اگر پرنده شما دارای شناسنامه یا حلقه پا باشد بهتر می توانید مالکیت خود را ثابت کنید سعی کنید نامی که در شناسنامه برایش انتخاب کرده اید را بلد باشد.

فرار معمولا در روزهای گرم تابستان یا بهاری صورت می گیرد و در این روزها می توانید مطمئن باشید به خاطر شرایط اب و هوا نمی میرد.

احتمال اینکه پرندگان شکاری کوچک که کبوترها را شکار می کنند و کبوتربازان همیشه از انها متنفرند طوطی شما را هدف قرار دهند و یک غذای گرانقیمت برای جوجه های خود به اشیانه ببرند. که البته امیدواریم این اتفاق برای هیچ طوطی رخ ندهد.

در تعطیلات بیشتر مراقب باشید ممکن است یک کامیون با بوق خود موجب وحشت و پرواز طوطی شما به نقطه ای دست نیافتنی شود و یا پرنده شما با رفتن به وسط خیابان پس از برخورد با اتومبیل های در حال عبور حادثه ای تلخ و فراموش نشدنی برایتان رقم بزند.

با تمام این احوال پرهای پرنده تان را قیچی نکنید و فقط مراقبش باشید زیرا با کوتاه شدن پرها شادابی خود را از درون و برون مقداری از دست می دهد.

ضمنا اگر تصمیم گرفتید قفس خالی را با در باز در جایی مثلا کنار پنجره قرار دهید تا طوطی شما به قفس برگردد لطفا یک عدد گوجه فرنگی قرمز یا انار یا یک میوه قرمز رنگ هم داخل قفس قرار دهید این یکی از رازهای شکار طوطی ها در طبیعت توسط شکارچی ها می باشد انها می دانند که میوه های قرمز پرندگان را تحریک می کنند. حتی اگر گرسنه نباشند کنجکاو می شوند که انرا بجوند و یا بخورند به این صورت طوطی های زیادی را صیادان در تله های مخصوص قرار می دهند که این روش در ایران زیاد بکار می رود به جهت شکار طوطیانامارگیر حرفه ای سایت


آیا کاسکو فرار میکند؟

شاید این سوال خیلی ها باشد که آیا کاسکوی رام و دستیی که به صاحبش
بسیار وابسته است و روی شانه اش میشیند احتمال دارد فرار کند؟ در پاسخ باید بگوییم
بله. باید فراموش نکنیم که ذات پرنده پرواز هست و پرندگان به طور غریضی اگر بترسند
پرواز خواهند کرد. شاید فرار برای کاسکو واژه ای نامناسب باشد زیرا کاسکو حیوانی
باهوش و وفادار هست و هیچگاه از صاحب خود دل نمیکند اما گاهی ممکن هست مثل صدای
انفجار باعث پرزدن کاسکو بشود و کاسکو از صاحب خود دور شود و هیچگاه صاحب خود را
پیدا نکند. مخصوصا طوطی سانان که مثل کبوترها موقعیت یاب ندارند و نمیتوانند محل
سکونت خود را تشخیص بدهند.

 

چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم

راه های پیشگیری از فرار کاسکو چیست؟

اولین راهی که به ذهن همه خطور میکند کوتاه کردن بال های کاسکو هست که
صددرصد بی تاثیر نخواهد بود اما بسیاری افراد از جمله خودم با این کار مخالف هستیم
زیرا این کار باعث ناراحتی کاسکو میشود(برای اطلاعات بیشتر اینجا را بخوانید).

اما در نظر داشته باشید اگر بالهای کاسکو رو کوتاه کنید دیگر کاسکو
نمیتواند بیشتر از یک متر ارتفاع بگیرد و فقط میتواند پروازهای طولی انجام دهد.
یکی دیگر از راه های پیشگیری بستن در یا پنجره هست! هیچگاه در یا پنجره را به این
خیال که کاسکویتان باهوش و فهمیده است باز نزارید زیرا حادثه یک لحظه هست و ممکن
هست یه زنگ خوردن تلفن باعث پرزدن کاسکو بشود.

یکی دیگر از مشکلات افراد این هست که کاسکوی خود را برای لذت از طبیعت
به فضای باز مثل پارک یا کنار دریا میبرند.همانطور که بارها گفته ایم یه لحظه ممکن
هست کاسکوی شما اقدام به پرواز کردن بکند. حتی ممکن هست پرواز پرنده های دیگر
کاسکوی شما رو بترساند و یا به وجه بیاورد و کاسکوی شما هم پرواز کند.

اگر خیلی خیلی
دوست دارید کاسکوی خود را به طبیعت باز ببرید میتوانید از پابندهایی استفاده کنید
که جدیدا هم در ایران وارد شده است و میتوانید از اینجا خریداری کنید.

 

کاسکو در داخل منزل فرار کرده است ، چیکار کنیم؟

اولین کاری که باید بکنید این هست که خونسردی خود را حفظ کنید و از
کارهای استرس آور مثل فریاد و دویدن و… خودداری کنید. دومین و مهمترین کاری که
باید انجام دهید این هست که با آرامش تمام درها و پنجره های خونه را ببندید و کاملا
مطمئن شوید که هیچ راهی وجود ندارد که کاسکو به بیرون از خونه فرار کند. بهترین
کار در زمانی که اصلا عجله ندارید این هست که قفسش را در نزدیکی او قرار بدهید و
آب و غذا برایش بزارید و کاملا ازش دور شوید تا بعد از مدتی با خیال راحت خودش به
قفسش بازگردد.

اما اگر خیلی عجله دارید خیلی آهسته به کاسکو نزدیک شوید و با حوله
میتوانید او را بگیرید. دقت داشته باشید که از گرفتن خشن و سریع خودداری کنید زیرا
ممکن هست آسیب جدی و جبران ناپذیر به او وارد کنید. به خاطر داشته باشید که در
تاریکی چشمهای انسان از طوطی قوی تر است. میتوانید محیط را کاملا خاموش کنید و فقط
در حد نور صفحه ی موبایل محیط را روشن کنید تا او را بگیرید.

 

کاسکو به بیرون از منزل فرار کرده است ، چیکار کنیم؟

اگر بال های کاسکویتان را کوتاه کرده اید او نمیتواند بیشتر از یکی
دومتر ارتفاع بگیرد ، پس فورا حیاط های همسایه و روی زمین را جستجو کنید تا کاسکوی
عزیزتان اسیر گربه یا تصادف با ماشین نشود. توجه داشته باشید که اگر کاسکو بال هم
داشته باشد زیاد پرواز نمیکند و معمولا در یه نقطه مینشینند.

اگر کاسکویتان را به بیرون از منزل پیدا کردید خونسردی خودتان را حفظ
کنید و سعی کنید قفسش را در نزدیکی او بزارید و اگر هم شد ارتفاع قفس از محل مورد
نظر بالاتر باشد. بعد از مدتی خود کاسکو به روی قفس یا توی قفس برای خوراکی و
امنیت خواهد رفت. اصلا عجله نکنید و حتی اگه شده تا ساعت ها بهش فرصت بدید.

اما اگر طبق پیشبینی ما کاسکو وارد قفس نشد یا امکان نزدیک کردن قفس
نبود باید بگیریدش. این کار اصلا آسان نخواهد بود. برای آسان شدن کار میتوانید
طوطی خود را خیس کنید اما فراموش نکنید طوطی خیس هم میتواند پرواز کند منتها
نمیتواند زیاد دور شود و در حد ده بیست متر پرواز میکند.

به هیچ وجه اجازه ندهید افراد دیگر در کنارتان باشند چون کاسکوها از
تجمع آدمها میترسند. اشیای ناآشنا هم به همراه نداشته باشید که باعث ترس طوطی شود.
از پوشیدن لباس تیره هم جدا خودداری کنید.

 

کاسکو به بیرون از منزل فرار کرده است و بعد از کلی جستجو پیدا نشده
است ، چیکار کنیم؟

اولین کاری که باید انجام داد قرار دادن قفسش در محلی که در دید هست. قرار
دادن آب و غذا در قفس فراموش نشود.

معمولا همه پرندگان عادت دارند در غروب به دنبال لونه و محل سکونت خود
بگردند.

سوت هایی که میزند و صداهایی که درمی آورد را در محل گم شدن دربیاورید
تا شاید واکنش نشان دهد و پیدا شود.

اعلامیه هایی چاپ کنید و در محلتان در محل های دید مثل نانوایی و
بقالی و سر هر کوچه بچسبانید (هرگز از توانایی های طوطی تان مثل سخنگو بودن یاد
نکنید زیرا باعث می شود افراد سودجو وسوسه شوند که کاسکویتان را بفروشند)

تجربه ثابت کرده است تعیین کردن مژدگانی بسیار بسیار مفید خواهد بود.

کاسکوها اگر گرسنه شوند برای غذا به روی زمین می آیند و دیگر توان
پرواز کردن ندارند ، اکثرا دیده شده هست که کاسکوی گم شده در حیاط همسایگان پیدا
شده است.

 

 

 

کاشت میکروچیپ (نسل جدید) 

برای طوطی سانان

چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم

 

جهت کاشت میکروچیپ برای طوطی  می توانید به فروشگاه منقارکج ها مراجعه کنید.

– زمانی را در نظر بگیرید که حیوان خانگی شما سرقت شده یا فرار کرده و شخص دیگری ادعای مالکیت آنرا می کند با در دست داشتن کارت اطلاعات میکروچیپی که زیر پوست پرنده شما قرار گرفته می توانید به سادگی مالکیت خود را به اثبات برسانید.

– پس از کاشت میکروچیپ توسط مرکز تحقیقات منقارکج ها یک فرم شامل اطلاعات مالک به iradata (بانک اطلاعات حیوانات) ارسال و پس از یک هفته کارت صادر شده به آدرس مالک حیوان که در فرم اعلام شده ارسال می گردد. در حفظ و نگهداری کارت شناسایی دریافتی دقت نمایید این کارت بمنزله شناسنامه و پاسپورت حیوان محسوب می شود.

روشنگری: این قطعه زیر پوست پرنده در ناحیه ای که هرگز پرنده متوجه ورود بودن آن نمی شود قرار می گیرد.

مشاهده نمونه فرم پر شده توسط مالک پرنده که به بانک اطلاعات حیوانات ارسال می گردد جهت صدور کارت

اطلاعات بیشتر:

روشهای سنتی و قدیمی جهت شناسایی جانداران شامل پلاكهای الصاقی حلقه پا ، خالكوبی و علامت گذاری بوده كه این روشها دارای معایب بسیار زیادی بوده و در سیستم های مدیریتی و نظارتی اختلالاتی را ایجاد می نمایند. حال با توجه به پیشرفت علوم در جهان، سیستم های نوین جایگزین روشهای قدیمی گردیده و راندمان و بهره وری نیز بهمان میزان توسعه می یابد.در دو دهه اخیر تكنولوژی میكروچیپ تحول و تغییر عظیمی را در سیستم های شناسایی ایجاد نموده و بعنوان یك اساس شناسایی مكانیزه در جهان مطرح شده است. این تكنولوژی بر اساس شناسایی توسط امواج رادیویی استوار بوده و بدون نظارت و تفسیرهای نظری و شخصی انجام می پذیرد. میكروچیپ تنها روش شناسایی دائمی و مطمئن جانداران بوده كه می تواند در كوتاه ترین زمان، جمعیت كثیری از جانداران را مورد شناسایی قرار دهد.این سیستم شامل سه بخش مهم: میكروچیپ، دستگاه بازخوان و بانك اطلاعاتی می باشد. میكروچیپ به عنوان اصلی ترین جزء به اندازه یك دانه برنج بوده كه عاری از هر گونه منبع الكتریكی می باشد. میكروچیپ در زیر پوست جاندار كاشته می شود بطوریكه این عمل كاشت نظیر واكسیناسیون بوده و بسیار ساده و بدون درد انجام می پذیرد. هر میكروچیپ دارای یك كد اختصاصی بوده كه در زمان ساخت توسط اشعه لیزر طراحی می گردد. این كدها غیر قابل تغییر و یا جایگزینی بوده و در تمام مراحل حیات جاندار به عنوان عامل دقیق شناسایی استفاده می شود. میكروچیپ در داخل محفظه شیشه ای كه قابلیت تطابق با بافت زنده موجود را دارد قرار می گیرد این محفظه از ایجاد واكنش های ایمنی جاندار جلوگیری می نماید لذا میكروچیپ تا انتهای عمر جاندار در بدن بدون هیچ گونه عارضه ای باقی می ماند. دستگاه بازخوان، میكروچیپ را توسط امواج رادیویی فعال نموده و امواج برگشتی به دستگاه، كد اختصاصی میكروچیپ را تعیین می نماید. انواع دستگاههای بازخوان ثابت و قابل حمل در دسترس می باشد. كد اختصاصی میكروچیپ وارد سیستم بانك اطلاعاتی گردیده و اطلاعات جاندار از بدو تولد تا انتهای عمر آن نگهداری و ذخیره و پردازش می شود. در سال ١٩٩٦ میلادی سازمان غذا و داروی ایالت متحده آمریكا- FDA تائیديه استفاده از میكروچیپ قابل تزریق را در جانداران صادر كرده و در همان سال نیز سازمان USDA استاندارد اختصاصی محل كاشت میكروچیپ در هر جاندار را تعیین نمود. در سال ٢٠٠١ میلادی نیز كمیته بین المللی ثبت حیوانات پس از آزمایشات اختصاصی، تائیدیه قانونی استفاده از این سیستم را اعلام نمودند. همچنین میكروچیپ ها تحت استاندارد های جهانی ٩٠٠١ ISO طراحی و ساخته می شوند. در ایران نیز در سال ١٣٨٢ سازمان دامپزشكی كشور پس از بررسی و مطالعه این تكنولوژی، بر اساس طرح جامع آقای دكتر جلیل زاده، تائیدیه علمی و فنی را اعلام نمود.در حال حاضر این سیستم به طور وسیعی در كشورهای مختلف جهان نظیر آمریكای شمالی، آمریكای جنوبی، اروپا، آسیا، استرالیا، اقیانوسیه، آفریقا و خاور میانه استفاده می شود. این روش در كلیه جانداران اعم از بزرگ و كوچك نظیر اسب، گاو، گوسفند، طیور، آبزیان، ‌حیوانات آزمایشگاهی، حیوانات خانگی، پرندگان زینتی و طوطیان ,حیوانات باغ وحش و بالاخره طبیعت وحش كاربرد دارد.

Midi-Chip

ID-162  VB/1.4   ISO  FDX-B

ساخت شرکت Trovan از کشور آلمان

 

09122430306

02188437295

آماده پاسخگویی و مشاوره

قوانین دنیای منقارکج ها ✓

پانسیون و نگهداری پرندگان زینتی✓

مشاوره با امید شایگان ✓

چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم
چگونه برای طوطی خود شناسنامه بگیریم
9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *