چگونه جن تسخیر کنم؟

چندین نفر در باره موکل و جن پرسیده اند .بعضی اظهار علاقه کرده اند که موکلی داشته یا ؟؟؟تسخیر کنند. ما می خواهیم در این باره توضیح دهیم. در جایی اورده ایم در حال حاضر جن و انسان امکان ارتباط ندارند .اگر دیدید کسی مدعی چنین کاری شد و حتما او را به شکل گفته […]

چگونه روح احضار کنیم؟

هستند افرادیکه تمایل به احضار روح دارند و ما سعی کردیم در این چگونه به این مطلب بپردازیم. چگونه روح احضار کنیم؟ ۱) برای احضار روح لوازمی ابتدایی مورد نیاز است : اما پیش از هر چیز به یك روح احتیاج داریم (شوخی نمیكنم )؛ ما باید در اولین اقدام برای احضار یك روح نیت […]

چگونه یک دختر غریبه را عاشق خود کنیم؟

باور کنید یا نه، ازدواج با شخص مناسب می‌تواند در موفقیت شما تأثیرگذار باشد. نکات بسیاری وجود دارند که به مردان کمک می‌کنند ازدواج موفق داشته باشند. احتمالا بسیاری از شما کتاب معروف «مردان مریخی، زنان ونوسی» که سال‌ها پیش منتشر شد را به یاد دارید. این کتاب در آن زمان نوعی توهم در ذهن […]

چگونه پسر مغرور را عاشق خود کنیم؟

مردی را می‌شناسید که بسیار مغرور به نظر می‌رسد. احساس می‌کنید عاشقش شده‌اید اما نمی‌دانید چطور می‌توانید او را به خودتان جذب کنید. دوست دارید دوستتان بدارد اما او به نحوی مغرورانه رفتار می‌کند که نمی‌توانید احساسش را تشخیص دهید. اینجاست که باید روی آن موضوعاتی متمرکز شوید که مردها دوست دارند و در جذب […]

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
کامپیوتر

چگونه برای فایل اکسل رمز بگذاریم؟

چگونه برای فایل اکسل رمز بگذاریم

امروزه، همه ما جهت حفاظت از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خود، به تخصیص رمز عبور بر روی گوشی ها، ایمیل‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیاز داریم. اگر سلول‌ها یا کاربرگ های اکسل نیز مهم هستند، باید به فکر ایجاد پسورد برای آنها نیز بود؛ رمزگذاری فایل های اکسل یکی از بهترین راه‌های محافظت از آنهاست.

خواه قصد محافظت از همه سلول‌ها و کاربرگ های اکسل را داشته باشید یا تنها می‌خواهید امکان ورود به فایل فراهم نباشد، فرایند رمزگذاری فایل های اکسل تنها یک یا دو دقیقه زمان می‌برد.

رمزگذاری اکسل در سه گام ساده امکان‌پذیر است:

 

از این پس، بازکردن فایل اکسل رمزگذاری شده، به این پسورد نیاز خواهید داشت؛ پس آن را فراموش نکنید.

چگونه برای فایل اکسل رمز بگذاریم؟

رمزگذاری فایل های اکسل روشی ساده و کامل برای محافظت از پرونده های اکسل است. اما شما می‌توانید در کنار این کار، فایل های اکسل را به صورت «فقط خواندنی» نیز ذخیره کنید؛ بدین ترتیب، امکان مشاهده‌ی سلول‌ها و کاربرگ‌ها برای کاربران فراهم خواهد شد با این تفاوت که امکان دست‌کاری و ویرایش آنها بدون واردکردن رمز عبور، وجود ندارد. انجام این کار نیز بسیار ساده است.

فایل اکسل مورد نظر را باز کرده و مسیر File > Save As را دنبال کنید. پس از آن، بر روی Tools کلیک کنید.

 

از منوی بازشده، General Options را انتخاب کنید.

 

در این قسمت، دو گزینه Password to open و Password to modify پیش روی شماست. اگر قصد محدودسازی و عدم ویرایش سلول های اکسل را بدون محدودیت در بازکردن خود سند دارید (می‌توان فایل را باز کرد اما امکان ذخیره‌ی تعییرات بر روی فایل قبلی وجود ندارد)، فیلد اولی را خالی بگذارید و یک رمز عبور در فیلد دوم وارد کنید. پس از این کار، OK را بزنید.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه تو تلگرام استیکر بسازیم؟

با انجام روش بالا، پنجره‌ی درخواست رمز عبور کمی متفاوت‌تر از قبل خواهد شد.

اگر سند اکسل شما بیش از یک ورک‌شیت دارد، امکان تخصیص رمز عبور جهت قفل شیت در اکسل و ایجاد محدودیت در دسترسی و ویرایش کاربرگ‌های دلخواه وجود خواهد داشت. برای این کار، به تب Review بروید و بر روی گزینه Protect Sheet کلیک کنید.

در این قسمت، امکان تخصیص پسورد برای کاربرگ فعلی وجود خواهد داشت.

در پنجره‌ی ظاهرشده، گزینه‌های بیشتری برای ایجاد محدودیت دسترسی سایر کاربران به قسمت‌های خاص، مشاهده می‌شود.

استفاده از ماکروهای ویژوال بیسیک روش دیگری‌ست که می‌توان به وسیله‌ی آنها، محدودیت‌های سفارشی بر روی فایل ها و اسناد اکسل ایجاد کرد.

در گام اول، یک Macro جدید بسازید؛  ابتدا به سربرگ Developer (در نسخه‌های جدید، سربرگ View) بروید و بر روی Macro کلیک کنید. سپس نامی دلخواه (مانند password) را برای این ماکرو بنویسید و دکمه Create را بزنید.

چگونه برای فایل اکسل رمز بگذاریم؟

جهت عدم دسترسی سایر کاربران به این بخش و دست‌کاری در کدهای ویژوال بیسیک، باید این قسمت را قفل کرد. برای انجام این کار، در محیط ویرایشگر Visual Basic و از بخش Tools، گزینه VBAProject Properties را انتخاب کنید.

چگونه برای فایل اکسل رمز بگذاریم؟

در پنجره‌ی بازشده، بر روی تب Protection کلیک کنید. با تیک‌زدن گزینه‌ی Lock project for viewing، پروژه قفل خواهد شد. همچنین می‌توانید با ایجاد رمز عبور، امکان دسترسی به بخش properties پروژه را نیز محدود کنید.

توجه داشته باشید که اگرچه این روش می‌تواند کاربردی باشد، اما محدودیت‌هایی هم دارد که با کارکردن با آن می‌توان این محدودیت‌ها را شناخت.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه درس شیمی را برای کنکور بخوانیم؟

اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که از امکان رمزگذاری فایل های اکسل استفاده می‌کنید، تجره‌ی خود را در خصوص محدودیت‌ها و مزایای این روش، با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

1+

Related posts

Leave a Comment