دسته‌ها
دسته‌بندی نشده کامپیوتر

چگونه برای لپ تاپ ویندوز 10 رمز بگذاریم؟

ابتدایی‌ترین و اولیه‌ترین راه برای حفاظت از اطلاعات شخصی، جلوگیری از دسترسی دیگران به آن است و ابتدایی‌ترین راه برای جلوگیری از دسترسی دیگران به اکانت ما، قرار دادن یک رمز‌عبور (پسورد) قوی برای اکانتمان است. شاید به نظر ما این کار زیاد ضروری به نظر نرسد ولی مطمئن باشید اگر روی اکانت خود رمز قرار ندهید، روزی از این کوتاهی که انجام دادید پشیمان خواهید شد! پس همین الان دست به کار شوید و همانطور که برای گوشیِ خود رمز قرار داده‌اید، برای اکانت خود در ویندوز هم یک رمز عبور قوی قرار دهید تا خدایی نکرده روزی پشیمان نشوید 😉

در ادامه به صورت مرحله به مرحله و به صورت تصویری شرح خواهیم داد که چگونه برای اکانت خود در ویندوز یک رمز عبور انتخاب کنید تا از این پس به هنگام روشن کردن سیستم، کسی که رمز را نداشته باشد، نتواند وارد سیستم شود و به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کند.

برای شروع، روی منوی استارت در گوشه پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید و گزینه Settings را انتخاب کنید.چگونه برای لپ تاپ ویندوز 10 رمز بگذاریم

 

در این صفحه گزینه‌ی Accounts را انتخاب کنید.

از سمت چپ صفحه گزینه‌ی Sign-in options را انتخاب کنید.

حالا در سمت راست این صفحه، گزینه‌ی Add را که زیر قسمتِ Password قرار دارد را انتخاب کنید تا وارد صفحه‌ی تعیین پسورد شوید.

اکنون در کادر‌های اول و دوم که New password و Reenter password نام دارند، رمز عبور مورد نظر خود را وارد کنید. توجه کنید که هرچه رمزعبود سخت‌تر و غیر‌قابل پیش‌بینی‌تری انتخاب کنید، امنیت شما هم بالاتر خواهد رفت. مثلا از قرار دادن شماره‌ی ملی، شماره موبایل و چیزهایی این‌چنینی به عنوان رمز خودداری کنید.

در کادر Password hint هم میتوانید یک عبارت یا کلمه که شما را به یاد رمز میندازد را وارد کنید تا اگر مثلا روزی رمز یادتان رفت، با دیدنِ این کلمه یادتان بیفتد که چه رمزی انتخاب کرده بودید. کاربرد این قسمت دقیقا همین است و برای مواقعی است که شما رمز را فراموش میکنید. البته تمام تلاش خود را بکنید که خدایی نکرده کار به اینجا نرسد که رمز را فراموش کنید! اگر احساس میکنید ممکن است روزی رمز را فراموش کنید، آن را روی یک تکه کاغذ یا هر جایی که خودتان صلاح میدانید، بنویسید و در یک جای مطمئن نگه دارید.

اکنون گزینه Next را انتخاب کنید و سپس در صفحه‌ی بعد Finish را انتخاب کنید تا کار قرار دادن پسورد به پایان برسد.

از این پس وقتی سیستم را روشن کنید، از شما پسورد درخواست میکند و کسی که این پسورد را نداشته باشد، نمیتواند به راحتی به اکانت شما دسترسی پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *