تحصیل

چگونه برای کنکور ارشد شیمی برنامه ریزی کنیم؟

برنامه و روش ۳گام در كارشناسی ارشد مجموعه شيمی

فلسفه ۳ گام در رشته مجموعه شیمی ارائه برنامه ریزی مناسب و تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان کنکور رشته شیمی در مقطع کارشناسی ارشد است.چگونه برای کنکور ارشد شیمی برنامه ریزی کنیم؟

در ۳گام تلاش کرده ایم هر آنچه مورد نیاز یک داوطلب رشته شیمی است ائم از ارائه برنامه ریزی درسی مناسب ،تهیه و ارسال بهترین منابع کنکوری ارشد رشته شیمی بدون وابستگی به موسسه ای خاص و بر اساس تجربیات داوطلبان موفق و رتبه های برتر کنکور رشته شیمی در سالهای قبل ،ارائه اطلاعات در مورد کارنامه قبولی داوطلبان رشته شیمی در سالهای گذشته در دانشگاههای سراسر کشور و ضرایب دروس ،ظرفیت پذیرش دانشگاههای آزاد و سراسری و جدول توزیع موضوعی سؤالات کنکور در سالهای قبل را ارائه کنیم.

در ۳گام تصمیم گرفتیم دروس رشته شیمی را اولویت بندی کنیم تا تمام داوطلبان این رشته با هر سطح علمی بتوانند در رشته و گرایش مورد نظرشان پذیرفته شوند.چگونه برای کنکور ارشد شیمی برنامه ریزی کنیم؟

بر اساس سطح علمی داوطلبان و زمان آزاد هر داوطلب برای درس خواندن در درس شیمی آلی ابتدا تمرکزمان را روی دروس شیمی آلی ۱ و مخصوصا شیمی آلی ۲ می گذاریم و پس از تسلط کامل روی این مباحث مطالعه شیمی آلی ۳ و کاربرد طیف و شیمی فیزیک آلی را در اولویت دوم قرار میدهیم.

در درس شیمی تجزیه معمولا داوطلبان و نیز کلاسهای کنکور زمان بسیار زیادی را صرف مطالعه و تدریس شیمی تجزیه ۱ می کنند که متاسفانه در کنکور معمولا بدلیل محدودیت زمان و یا عدم تسلط کافی داوطلبان قادر به پاسخگویی سؤالات این مباحث نخواهند بود و متاسفانه چون زمان کافی روی مطالعه درس تجزیه ۲ و دستگاهی نیز نگذاشته اند نمی توانند نتیجه مطلوبی از آزمون این درس بگیرند . خوب چیکار کنیم؟ ما تو ۳ گام بهتون می گیم از کجا شروع کنید و چه سرفصل هایی رو نخونید.چگونه برای کنکور ارشد شیمی برنامه ریزی کنیم؟

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه ماست چکیده درست کنیم؟

در درس شیمی فیزیک بر خلاف ترس زیاد اکثر داوطلبان از این درس با مطالعه تعداد محدودی از فصول میتوان به درصدی حدود ۲۵-۳۰ درصد رسید که در درس شیمی فیزیک درصدی قابل قبول است . در ۳گام بهتون یاد میدیم با خوندن کدوم سرفصل ها و با کمترین دردسر به این درصد برسید.

در مورد درس شیمی معدنی حتما مطالعه تمام مباحث شیمی معدنی ۱و ۲ و شیمی آلی فلزی را در دستور کار خود قرار دهید . سبک سؤالات کنکور معدنی در ۲-۳ سال اخیر تغییر کرده و از صورت روتین و متداول سالهای قبل خارج شده بنابراین پاسخگویی به سؤالات این درس مستلزم مطالعه کافی و دقت بالاست.چگونه برای کنکور ارشد شیمی برنامه ریزی کنیم؟

درس زبان :درس زبان مانند ساير دروس دارای ضریب ۱ است و بنابراین تاثیر بسیاری در نتیجه خواهد داشت. توزیع سؤالات در سال­های اخیر، به این صورت بوده که ۵ سوال از گرامر، ۱۰ سوال لغت(به صورت جای خالی) و ۱۵ سوال درک مطلب آمده است. تو ۳گام نزدیکترین راه برای گرفتن بهترین نتیجه رو بهتون یاد میدیم.چگونه برای کنکور ارشد شیمی برنامه ریزی کنیم؟

در مورد دروس گرایش کاربردی شما با پاسخ دادن به ۱۰-۱۲ سؤال می توانید نتیجه مطلوبی در این درس بگیرید . ما تو ۳گام به شما یاد میدیم که چجوری اون سوالا را با منابع زیادی که داره تطبیق بدین و استخراج کنین.

منبع:۳gaam.com

Related posts

Leave a Comment

ml>