موبایل

چگونه برای گوشی قلم بسازیم؟

۵ آموزش طرز ساخت قلم لمسی استایلوس گوشی و تبلت با نوک باریک و..

کاربرانی که گوشی یا تبلت آنها دارای قلم استالیوس است و قلم آنها شکسته است و قصد ندارند برای خرید قلم جدید هزینه کنند می توانند ۵ آموزش طرز ساخت قلم لمسی استایلوس گوشی و تبلت showhow.ir را مشاهده کنند و با استفاده از وسایل ساده ای مثل خودکار، اسفنج و چند لوازم ساده دیگر برای خود قلم استایلوس گوشی و تبلت بسازید.چگونه برای گوشی قلم بسازیم؟

انواع روش های ساخت قلم لمسی استایلوس با اسفنج، فویل و..

How to Make a Stylus

به طور کلی در گوشی های آیفون، اندروید، آی پد و بسیاری از گوشی ها و تبلت ها از صفحه نمایش های خازنی استفاده می شود که برای کار با آنها نیاز به ابزار خاصی نیست و به وسیله انگشت که یک هادی الکتریکی است می توان با آنها کار کرد. اما در دستگاه های Nintendo DS، Nook و برخی از دستگاه های تلفن دیگر از صفحه نمایش های لمسی مادون قرمز یا مقاومتی استفاده می شود که برای کار با آنها نیاز است که به آن فشار وارد کرد. شما می توانید از قلم های مخصوص این کار که Stylus (بخوانید استایلوس) نامیده می شود استفاده کنید.

اما اگر قلم استایلوس شما شکسته باشد می توانید به جای استفاده از ابزارهایی مانند خودکار که موجب خراشیده شدن صفحه نمایش شما می شود خودتان با صرف چند دقیقه وقت یک قلم استایلوس عالی بسازید.

آموزش نحوه ساخت قلم تبلت با اسفنج

خب تمام لوازمی که در اینجا برای ساخت قلم استایلوس به آن احتیاج داریم یک تکه اسفنج و یک خودکار است. به اندازه سر خودکارتان اسفنج برش بزنید.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه هنگام ارسال پست توسط کاربران مورد نظر اطلاعیه دریافت کنیم؟

اگر از اسفنج اسکاچ استفاده می کنید حتما آن را در آب گرم بشویید و تمام آب اضافه آن را بگیرید.

بعد لوله خودکار که حاوی جوهر است را بیرون بیاورید.

و اسفنج را داخل لوله خودکار وارد کنید.

حالا قلم استایلوس شما آماده است. این قلم اندازه ای حدود ۱/۴ یا ۱/۸ اینچ دارد. توجه داشته باشید اگر شما مقدار کمی اسفنج برش زده باشید این امکان وجود دارد که هنگام کار با این قلم اسفنج داخل لوله فرو برود پس در هنگام برش زدن به این مورد توجه داشته باشید.چگونه برای گوشی قلم بسازیم؟

– توجه داشته باشید که هنگام کار با قلم قسمت تو خالی آن را نگیرید، اگر شما این قسمت را بگیرید جریان الکترومغناطیس از طریق اسفنج عبور نخواهد کرد و صفحه لمسی قلم شما را ثبت نمی کند.

آموزش ساخت قلم موبایل با فویل

برای ساخت این قلم استایلوس گوشی ما به فویل، مداد، کاتر و نوار احتیاج داریم. با استفاده از کاتر نوک قلم تان را به حالت تخت برش بزنید

مداد را با فویل بپوشانید.

در اینجا باید فویل را در نوک قلم به حالت صاف قرار دهید. اگر در این قسمت تیزی وجود داشته باشد قلم شما کار نخواهد کرد.

برای اینکه فویل باز نشود می توانید با نوار چسب یا روبان های تزیینی مرکز قلم را ثابت نگه دارید.

برای اینکه نوک قلم لمسی استایلوس شما یک حالت نرم داشته باشد با نوار نوک قلم تان را بپوشانید.

حالا قلم شما آماده است.

منبع:anzalweb.ir

2+

Related posts

Leave a Comment

ml>