مهاجرت

چگونه به استراليا مهاجرت كنيم؟

مهمترین و بهترین روش مهاجرت به استرالیا همچنان از طریق مهارت و تخصص است .

شرایط کلی امسال نیز برای مهاجرت از این روش به شرح زیر است:

۱٫ نباید سن شما بیشتر از ۴۹ سال باشد.

۲٫ باید دارای مدرک تحصیلی باشید.

از جمله: مدارک کامپیوتر که مربوط به مایکروسافت و غیره باشد، مدارک دانشگاهی که دانشگاه و معدل آن مورد تایید مراکز علمی استرالیا باشد، دبپلم فنی حرفه ای هنرستان، دیپلم فنی حرفه ای از موسسات و سازمان های معتبر دیگر که طول دوره گذرانده شده در آنها حداقل ۹۰۰ ساعت باشد، که نشان دهد شما در رابطه با یک حرفه خاص دوره تئوری گذرانده اید و در آن زمینه مدرک معتبر دریافت نموده اید.

سابقه کاری: باید در زمینه یک حرفه حداقل یک الی هشت سال سابقه کار داشته باشید. گواهی سابقه کار شما حتماً باید از یک محل کار معتبر بوده و جزئیاتی از قبیل طول مدت استخدام، میزان حقوق و شرح وظایف کارمند حتما باید در گواهی سابقه کار ذکر شده باشند. طول دوره سابقه کار که باید ارائه گردد، بسته به رشته تحصیلی شما میتواند متفاوت باشد؛ برای بعضی از رشته های تحصیلی مثل مدارک فنی حرفه ای حداقل باید ۵ سال سابقه کاری داشته باشید. برای بعضی از رشته های. دانشگاهی ۳ سال و حتی گاهاً ۱ سال سابقه کار کافی می باشد. کشور استرالیا علاقه دارد شما قبل از ورود تا حد مطلوبی زبان انگلیسی بلد باشید و قبل از اینکه شما مدرک قبول شدن در امتحان زبان انگلیسی آیلتس را ارائه ندهید، اداره مهاجرت به استرالیا به شما اجازه ورود نخواهد داد. به همین صورت در بعضی از رشتههای تحصیلی می توانید مدرک آیتلس IELTS را پس از ارزشیابی و معادلسازی مدارکتان در استرالیا ارائه نمایید. اما در بعضی از رشته ها باید از همان اول مدرک آیلتس IELTS خود را همراه با باقی مدارک به سازمان های ارزشیابی مدارک در استرالیا ارسال نمایید. اینکه قبلاً از کشور استرالیا ویزا گرفته باشید چه ویزای تحصیلی، چه ویزای کاری و یا حتی ویزاهای توریستی و همچنین در صورت متاهل بودن نیز سطح تحصیلات همسرتان و معلومات زبان ایشان میتواند در شرایط اخذ اقامت از کشور استرالیا تاثیر گذار باشد. برای اینکه در مورد روشهای مهاجرت کاری استرالیا بیشتر بدانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه در اینستاگرام پست چندتایی بگذاریم؟

انواع روش مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهمترین نکاتی که برای مهاجرت به استرالیا در سال ۲۰۱۸ باید در نظر داشت:

● برای ویزاهای مستقل یا ویزای ۱۸۹ (یعنی کسانی که حمایت ایالتی ندارند) از این به بعد برای هر رشته تعداد مشخصی در سال پذیرفته می شود. مثلاً رشته در رشته حسابداری ۵۰۰ نفر. و زمانی که ظرفیت تکمیل شد بقیه افراد آن رشته حتی اگر امتیاز بالائی داشته باشند، به سال بعد فرستاده می شوند (تقریبا شبیه سیستم کاناد) بنابراین برای ویزای ۱۸۹ یا مستقل فرد هر چه امتیاز بیشتری بیاورد شانس انتخاب شدن و زودتر انتخاب شدنش بیشتر هست.

● تعدادی از کسانی که بالاترین امتیاز را برای دریافت اقامت استرالیا دارند در هر ماه از لیست انتخاب می شوند. البته اگر فردی انتخاب شود ولی ظرفیت رشته تکمیل شده باشد، نوبت به فرد دیگری با امتیاز مشابه یا کمتر ولی از رشته دیگر می شود.

● زمانیکه همه افرادی که امتیاز بالاتر دارند انتخاب شدند و نوبت به افراد با امتیاز پائین تر و مساوی رسید، اولویت با کسانی خواهد بود که زودتر اقدام کردند.

● یکی از مشکلات این روش این است که نمی توانیم اطمینان یابیم که فرد انتخاب خواهد شد. ممکن است فردی ۷۰ امتیاز بیاورد ولی از در رشته خاصی باشد که همه متقاضیان دیگر نیز ۷۰ امتیازی یا بیشتر بودند و همه زودتر از ایشان اقدام کردند و انتخاب شدند. بر عکس ممکن است کسی ۶۰ امتیازی باشد و سریع انتخاب شود.

خوشبختانه در مورد کسانی که از یکی از ایالتها به منظور مهاجرت به استرالیا اسپانسرشیپ می گیرند، وضعیت فرق دارد. در واقع دیگر اینکه چه کسی امتیاز بیشتر دارد ملاک نیست، بلکه هر کسی که ۶۰ امتیاز بیاورد، مثل سابق به ترتیب زمان ثبت نام انتخاب خواهد شد.

انواع ویزای استرالیا

از ابتدای ژانویه سال ۲۰۱۷ تغییراتی در برنامه ویزای کار و تعطیلات (Working Holiday Maker program) ایجاد شد. این تغییرات به شرح زیر می باشند. یکی تغییراتی که از ابتدای سال ۲۰۱۷ در قوانین مهاجرت و اقامت استرالیا اعمال شد، افرایش بازه سنی بود. پیش تر برای اقدام این نوع ویزا شرط سنی زیر ۳۱ سال وجود داشت اما در قانون جدید به زیر ۳۵ سال رسیده است. کسانی که ویزای کار و تعطیلات استرالیا را دارند بیش از ۶ ماه نمیتوانند با یک کارفرما کار کنند. از ابتدای سال ۲۰۱۷ با تغییرات بوجود آمده در برخی از مناطق امکان کار تا ۱۲ ماه نیز وجود دارد.هزینه مربوط به دریافت ویزای Working Holiday Maker program حدود ۴۴۰ دلار استرالیا است که در قانون جدید به ۳۹۰ دلار استرالیا کاهش یافته است. تغییر دیگر مربوط به قانون مالیات است. نرخ مالیات برای افرادی که توسط این گروه ویزاها در استرلیا مشغول به کار هستند و در سال درآمدی کمتر از ۳۷۰۰۰ دلار استرالیا دارند ۳۲٫۵ درصد است که در قانون جدید سال ۲۰۱۷ به ۱۹ درصد کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه برای نوزاد پاسپورت بگیریم؟

قوانین اخذ شهروندی استرالیا در آستانه سال ۲۰۱۸ داره مهاجرت استرالیا اعلام کرد قوانین مربوط به اخذ شهروندی استرالیا سختگیرانه تر شده و متقاضیان باید به اثبات برسانند کاملاً با قوانین مدنی این کشور، مطابقت دارند. طبق این تغییرات، تمرکز اصلی آزمون شهروندی استرالیا بر روی اطاعت از قوانین استرالیا مانند آزادگی انتخاب مذهب، برابری حقوق زنان و مردان و غیره است. همچنین کسانی که خود یا خانواده شان دارای سوابق کیفری، هستند از اخذ شهروندی استرالیا محروم خواهند بود. متقاضیانی که موفق به دریافت اقامت دائمی استرالیا شدند، حال باید پنج سال از اقامت آنها گذشته باشد تا بتوانند شهروندی استرالیا را دریافت نمایند، پیش تر این مدت زمان تا حداقل یک سال بود. علاوه بر اینها سطح آزمون انگلیسی برای متقاضیان که شامل سه بخش خواندن، نوشتن و گوش دادن است، بالاتر خواهد بود. همچنین افرادی که سه سال در آزمون شهروندی استرالیا مردود شوند، باید دو سال دیگر منتظر بمانند و سپس دوباره در این آزمون شرکت نمایند.

جدیدترین تغییرات مهاجرت به استرالیا ۲۰۱۸ در قوانین مهاجرت به استرالیا

استرالیا برخی تغییرات اساسی در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ و همچنین چهارم ژانویه ۲۰۱۸ اعلام شد که برخی از مهم ترین تغییرات اعلام شده توسط اداره مهاجرت این کشور عبارتند از:

● افزایش میزان هزینه و وجوه درخواستی برای دانشجویان خارجی که قصد دریافت ویزای تحصیلی استرالیا را دارند.

● تغییر نام وزارت مهاجرت و دفاع از مرزهای استرالیا (Department of Immigration and Border Force Protection) به تغییر نام این اداره فدرال استرالیا به دلایل مختلفی در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ صورت گرفته است. این وزارتخانه وظیفه کنترل پناهندگان و مهاجرت به استرالیا، امنیت حمل و نقل و ترابری در درون و بیرون از مرزهای این کشور و امور وضعیت های اضطراری این کشور را بر عهده دارد. این مسئله می تواند در آینده موجب نزدیک تر شدن عملکرد این وزارتخانه با سازمان های امنیتی و اطلاعاتی استرالیا شود. به خصوص با افزایش برخی نگرانی ها از نفوذ گروه های تروریستی در میان مهاجران و پناهندگان خاورمیانه و آفریقا، این مسئله حساسیت بیشتری پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر برخی از تغییرات اعمال شده در زمینه ویزای تحصیلی استرالیا حاکی از این است که مبلغی که به عنوان موجودی گردش حساب بانکی تا کنون از دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در استرالیا درخواست می شد، بیشتر شده است. این گردش مالی بانکی از آنجا توسط اداره اقامت استرالیا از متقاضیان تحصیل در این کشور خواسته می شود تا به این وسیله افراد بتوانند ثابت کنند که می توانند در زمان تحصیل در دانشگاه های استرالیا، هزینه زندگی خود را پرداخت کنند. این تغییرات به گونه ای است که از اول فوریه ۲۰۱۸ کسانی که جهت ادامه تحصیل می خواهند ویزای استرالیا را دریافت کنند، باید در گردش مالی خود این مبالغ را داشته باشند که گفته می شود افزایش ۲٫۳% نسبت به قبل از این تاریخ دارند:

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه درس بخوانیم تا در امتحان موفق شویم؟

● دانشجویان و یا سرپرست آنها (والدین و یا کسانی که در زمان تحصیل آنها در استرلیا هزینه های زندگی آنها را تقبل خواهند کرد): ۲۰,۲۹۰ دلار استرالیا

● به ازای داشتن همسر و یا نامزد: ۷,۱۰۰ دلار استرالیا

● به ازای داشتن هر فرزند: ۳,۰۴۰ دلار استرالیا

منبع:iremigration.com

Related posts

Leave a Comment

ml>