حیوانات

چگونه خرگوش را تربیت کنیم؟

بزرگترین مشکل خرگوش در خانه مشکل دستشویی خرگوش است اما نگران نباشید . خرگوشها طبیعتا حیوانات تمیزی هستند و آموزش دستشویی کردن در جای مشخص به آنها کار سختی نیست پس با ما همراه باشید .

درست کردن دستشویی خرگوش

۱ – خرید ظرف دستشویی . ظرف دستشویی طراحی شده مخصوص خرگوش ها دارای پشتی بلند ( برای جلوگیری از پاشیدن ادرار به اطراف ) و جلویی کوتاه ( برای راحت دستشویی کردن خرگوش ) میباشد .

۲ – استفاده از کاغذ . کف ظرف را با کاغذ بپوشانید ، این کار برای راحت تمیز کردن ظرف میباشد .

۳ – استفاده از خاک بستر مخصوص خرگوش . از خاک بستر دیگر حیوانات برای خرگوش استفاده نکنید زیرا امکان خورده شدن آنها توسط خرگوش وجود دارد .

۴ – تهیه قفس . قفس باید ۳ تا ۶ برابر خود خرگوش باشد .

۵ – تهیه علف خشک . از علف خشک برای جلب توجه کردن خرگوش به ظرف دستشویی استفاده میشود . خرگوش ها دوست دارند در هنگام دستشویی چیزی بخورند و بجوند ، با اینکار آنها تشویق به استفاده از دستشویی میشوند .

۶ – درست کردن توالت خرگوش . اول مقدار کمی خک بستر را در ته ظرف بریزید سپس روی آن را با روزنامه بپوشانید ، سپس روی روزنامه را با تقریبا ۲٫۵ سانتی متر خاک بستر بپوشانید .

تمرین دادن خرگوش

۱ – سریعا بعد از آوردن خرگوش به خانه آموزش را شروع کنید . خرگوشهای بالغ خیلی سریعتر از بچه خرگوشها ( زیر ۴ ماه ) اینکار را یاد میگیرند .

۲ – عقیم کردن خرگوش . سعی کنید خرگوش عقیم شده خریداری یا خرگوش خود را عقیم کنید ، زیرا خرگوشهای عقیم نشده سعی در علامت گذاری قلمرو خود با ادرار و مدفوع خود میکنند بنابراین اطراف خانه پر از ادرار و مدفوع خرگوش خواهد شد و آموزش بسیار سخت میشود .

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه خلبان ارتش شویم؟

۳ – آموزش خرگوش برای استفاده از ظرف دستشویی داخل قفس . در ابتدا خرگوش را به ظرف دستشویی داخل قفس محدود کنید و آن خرگوش را روی آن قرار دهید ، در اینصورت خرگوش میفهمد که در جایی که میخورد و میخوابد نباید دستشویی کند . اینکار را خرگوشها بعد از چند روز یاد میگیرند بعد از یادگیری میتوانید خرگوش را بیرون بیاورید .

۴ – اجازه بیرون رفتن از قفس را به خرگوش بدهید . در صورتیکه شروع به دستشویی کردن کرد ، خرگوش را به داخل ظرف دستشویی داخل قفس ببرید . نشانه دستشویی داشتن خرگوش بالا بردن دم خود میباشد . بیشتر از ۱۰ دقیقه خرگوش را بیرون از قفس نبرید .

۵ – در صورت استفاده خرگوش از دستشویی با آن جایزه بدهید . هیچوقت سر خرگوش داد نزنید یا از دست آن عصبانی نشوید زیرا اینکار فقط اوضاع را بدتر میکند .

چگونه خرگوش را تربیت کنیم
چگونه خرگوش را تربیت کنیم

5+

Related posts

Leave a Comment

ml>