زیبایی

چگونه خط چشم بکشیم؟

مقاله یک

خط چشم نزدیک به چشم که به خط چشم نامرئی نیز معروف است، یک راه عالی برای زیبا و ظریف نشان دادن چشم‌های شما است. اکثر مردم فکر می‌کنند که هدف از خط چشم نامرئی، بزرگتر نشان دادن چشم‌ها است، در صورتی که به گفته‌ی جیسون سانچز، آرایشگر لس آنجلسی، این خط چشم برای آن است که باعث شود مژه‌های شما ضخیم‌تر و پرتر بنظر بیایند.بجای کشیدن خط روی پوست بالای مژه‌تان، در داخل خط مژه‌ی بالا و بین ریشه‌های مژه، خط چشم می‌کشید. همانطور که در عکس زیر می‌بینید، پرکردن قسمت داخلی خط مژه باعث می‌شود که مژه‌ها پرتر بنظر برسند. خیلی پرتر از زمانیکه فقط از یک ریمل استفاده می‌کنید!این روش، می‌تواند برای هر مناسبت رسمی یا غیر رسمی استفاده شود و مهارت پیدا کردن در آن هم، بسیار آسان است. سانچز می‌گوید: برای دریافت بهترین نتیجه، از مداد سرمه استفاده کنید، زیرا فرمول خاص آن بگونه‌ای است که در جاهای مرطوب چشم باقی می‌ماند. سانچز در هر مرحله ما را همراهی می‌کند، پس خط چشم‌هایتان را بردارید و با ما همراه شوید.قبل از اینکه شروع کنید، از تمیز بودن هر محصولی که نزدیک چشم‌هایتان بکار می‌برید، مطمئن شوید.

مرحله ۱:با استفاده از انگشتان تمیز، به آرامی مژه هایتان را به سمت بالا بکشید. جاهای خالی کوچکی بین موهای مژه می‌بینید که باید با خط چشم آنها را پر کنید.

مرحله ۲:با استفاده از خط چشمتان، به آرامی بین هر مژه ضربه بزنید و تا جایی که ممکن است این کار را نزدیک‌تر به ریشه انجام دهید.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه به پست های استوری نوشته های نامحدود اضافه کنیم؟

مرحله ۳:از نظر فنی، کار شما تمام شده است. اما اگر دوست دارید که چشمانتان را باز هم درشت‌تر کنید، می‌توانید در خط مژه‌ی پایین نیز خط چشم نامرئی بکشید. به آرامی مژه‌های پایینی را به سمت پایین بکشید و جاهای خالی بین هر مژه را پر کنید.

منبع : sorkhabsefidab.com

مقاله دو

خط چشم تکنیکی است ماهرانه زمانی که می خواهید بالای خط داخل چشم را خط کشیده طوری که مژه ها ضخیم تر و مشخص تر نشان داده شوند. علی رغم اینکه این تکنیک می تواند به دلیل اینکه بالا و داخل چشم کشیده می شود پیچیده و سخت به نظر بیاید اما کاملا ساده بوده و سبب توجه قابل ملاحظه ای می شود.

قسمت یک از دو:

چشم هایتان برای خط چشم آماده کنید

۱- دست هایتان را بشویید

هر زمان که می خواهید به صورت تان دست بزنید (بویژه چشم و نواحی آن) دست هایتان را بشویید. دست ها می توانند آلودگی و چربی را به پوست تان انتقال دهند و چشم های شما به شدت نسبت به عفونت ها و خراش ها حساس هستند.

۲- خط چشم خود را انتخاب کنید

از آنجا که برای یک خط چشم می بایستی دور کره چشم را خط بکشید مطمئن باشید خط چشمی که انتخاب می کنید ضد آب است.

خط چشم کشیدن با مداد چشم آسان تر است. اما شما می توانید از خط چشم های ژله ای و یا کرمی استفاده کنید. خط چشم ها می توانند هر رنگی داشته باشند اما برای طبیعی به نظر رسیدن سعی کنید از خط چشمی که با مژه شما هماهنگ باشد استفاده کنید(قهوه ای، قهوه ای روشن، سیاه).

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه دوقلو پسر و دختر باردار شویم؟

از خط چشم های مایع برای خط کشیدن خودداری کنید. خط چشم ها به سرعت خشک نمی شود میتواند داخل کره چشم تراوش کند و سبب سوزش و یا خراش و درد شود.

۳- مداد خود را تیز کنید

خط داخل چشم شما نسبت به سایر قسمت ها به آلودگی ها حساس تر است برای حذف کردن باکتری ها از روی ابزار آرایشی خود مداد چشم خود را همیشه قبل از هر استفاده تراشیده و تیز کنید. همچنین استفاده از مداد تیز برای انجام این کار ظریف و تیز راحت تر است.

۴- پلک بالای خود را بالا نگه دارید

چانه خود را بالا برده تا سرتان کمی به عقب خم شود و به جلو نگاه کنید وقتی که مژه هایتان به استخوان ابرو برخورد کرد با یک برس آرایش خشک به آرامی مژه ها را به طرف بالا فشار داده و آن ها را روی استخوان ابرو فشار و نگه دارید. حالا می توانید به پایین نگاه کرده و خط داخلی بالای چشم را ببینید.

قسمت دو از دو:


از مداد چشم استفاده کنید

۱- خط داخلی بالای چشم را مداد چشم بکشید

با گذاشتن مداد چشم تان به صورت عمودی در گوشه خارجی خط بالای چشم شروع کنید. خط های داخلی چشم دارای لبه مرطوب نزدیک مژه های شما هستند که وقتی پلک می زنید با هم در تماس قرار می گیرند. خط داخلی بالای چشم را با مداد چشم خط بکشید و رو به جلو بروید این کار را دو یا سه بار بسته به اینکه چقدر می خواهید رنگ آن پر رنگ باشد، انجام دهید و روی چشم دیگر هم این کار را تکرار کنید.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه در کسب و کار اینترنتی موفق شویم؟

۲- فضای بین مژه ها را پر کنید

ممکن است برای اینکار نیز از خط چشم شبیه همان و یا از سایه چشم با همان رنگ استفاده کنید. اگر از خط چشم استفاده می کنید به آرامی فضای بین مژه های خود را سایه بزنید. اگر از سایه چشم استفاده می کنید آن را روی پایه ی مژه ها بکشید.

۳- مژه های پایینی خود را نیز پر رنگ کنید (اختیاری)

اگر می خواهید که ظاهرتان را کمی بیشتر تغییر دهید به آرامی خط چشم را تا نزدیک مژه های پایینی بکشید. اغلب افراد آن را درست زیر خط چشم پایینی می کشند نه دقیقا رو و داخل آن. بدانید که خط چشم تیره روی پلک پایین می تواند باعث شود چشم هایتان کوچک تر به نظر بیاید.

۴- مژه هایتان را فر کنید (اختیاری)

اگر دوست دارید، از یک مژه فر کن برای فر کردن مژه هایتان استفاده کنید. مژه فر کن را باز کنید مژه ها را در قسمت باز شده مژه فر کن قرار دهید. به آرامی مژه فر کن را ببندید. اطمینان حاصل کنید که نوار پلاستیکی مژه فر کن درست روی پایه مژه هایتان است. با یک حالت و ریتم ضربانی به آرامی مژه فر کن را فشار دهید. به این ترتیب هر دو مژه هایتان را فر کنید.

منبع: رسانه دکتر سلامت

2+

Related posts

Leave a Comment

ml>