دسته‌ها
خانواده

چگونه برای مردان دلبری کنیم؟

این موضوع حقیقت دارد كه امروزه بیش از هر زمان دیگر مردان عجله ای برای متعهد گشتن به یك رابطه درازمدت از خود نشان نمیدهند. 

هنگامی كه از مردان در مورد علل این مسأله پرسش میشود، آنها معمولاً چندین دلیل گوناگون را برای عدم آمادگیشان برای ازدواج مطرح میسازند. اما در كل 4 عامل عمده وجود دارد كه تأثیر بسزایی روی رفتار مردان امروزی برای تن ندادن به تعهد درازمدت ازدواج اعمال میكنند: 

1 – مردان با فشار اجتماعی كمتری برای متأهل شدن مواجه هستند. بنابراین یك عامل برای تن دادن به ازدواج در مردان عملاً حذف میشود.

2 – مردان از پیامدهای احتمالی عدم موفقیت آمیز شدن رابطه وحشت دارند. رنجهای عاطفی حاصل از جدایی میتواند برای مردان ویرانگر و طاقت فرسا باشد. از طرفی آنها بیشتر نگران ریسك خسارات مالی كه احتمال دارد هنگام جدایی و طلاق متحمل آن گردند، نیز هستند.

3 – این در سرشت و طبیعت مردان است كه هر چیزی را كه موجب تغییر عمده و جدی در زندگیشان میشود را به تأخیر اندازند. ازدواج تا حدودی آغاز مشكلات یك مرد است. خواه مردان امروزی به این گفته اعتقاد داشته باشند و یا خیر، مردان تمایلی به خروج از منطقه آسایش و فراغ خاطر خویش و گام نهادن به یك زندگی مملو از مسئولیت، سازش و از خودگذشتگی را ندارند.

4 – مردان هنگامی تن به ازدواج میدهند كه مطمئن شوند بهترین گزینه ممكن را انتخاب كردهاند. تعداد معدودی از مردان همواره در این اندیشهاند كه: نكند سر و كله یك دختر بهتر در زندگی آنها پیدا شود. اما چگونه میتوان مردان را پایبند یك رابطه درازمدت و تعهدآور ساخت؟ 

9 روش برای دستیابی به این منظور و این كه قلب یك مرد را فتح كنید به قرار زیر است: 

1 – آگاهانه و معقولانه اطمینان یابید كه مردی كه برگزیدهاید را دوست داشته و میخواهید باقی عمر را با وی سپری كنید. 

بنابر این تا زمانی كه كاملاً متقاعد نشدهاید كه برای یكدیگر مناسب هستید، اندیشه تعهد و ازدواج نباید به ذهن شما خطور كند. شناخت شما از همسرتان باید به حدی باشد كه قادر به تعیین این موارد باشید كه وی قادر به متعهد شدن میباشد. او برخوردار از بسیاری از ویژگیها و صفاتی است كه شما همواره در مرد دلخواه خود جستجو میكردید. شخصیت او شما را ملزم به احترام و ستایش میگرداند. او قبلاً در آزمون وفاداری، صداقت، راستی و مراعات حال دیگران سربلند بیرون آمده است و آن كه باید مطمئن گردید كه وی شما را حقیقتاً دوست دارد. 

2 – همواره همان فردی باشید كه هستید و از ابراز ماهیت واقعی خود بیم نداشته باشید. این شاید مهمترین خصلتی باشد كه مردان در زنان جستجو میكنند. 99 درصد از مردان در نظرسنجیهای گوناگون این گونه اظهار داشتهاند كه زنانی كه شخصیتشان پس از ازدواج دستخوش تغییر میشود در ردیف نخست فهرست علل جداییها پس از ازدواج آنها قرار میگیرند.

پافشاری در رفتاری كه در آن زنان به منظور اهمیت بخشیدن به مرد خود، مرتباً با او سازش كرده و از ابراز عقاید و نظرات خود خودداری میكنند و یا به لطیفههای بیمزه او میخندند، هیچگاه نتیجهبخش نخواهد بود. بنابراین خویشتن حقیقی خود باشید و همواره مراقب باشید شاید مرد شما در حال امتحان كردن شماست.

3 – به او نشان دهید كه استقلال دارید. مردان از زنانی كه به عقب تكیه میدهند و منتظر میمانند تا مرد آنها تمام امور زندگی آنها را به دست گیرد، بیزار هستند. نشان دهید با آن كه شما از ایدههای او استقبال میكنید، بدون او نیز توانایی به انجام رسانیدن كارها را دارید.

هر گاه برنامه خرید خانهای را در سر دارید آن را به پس از ازدواج خود موكول نسازید. زیرا این عمل موجب میشود مرد این گونه برداشت كند كه شما شخصیت مستقلی ندارید.

4 – به او نشان دهید كه فردی مهربان و دوست داشتنی هستید. شاید شگفتانگیز به نظر آید: یك مرد به دختری نیاز دارد كه او را دوست داشته و خود نیز دوست داشتنی باشد. به همان میزان كه استقلال فردی به زنان قدرت میبخشد به همان میزان نیز عدم توانایی آنها در سازگاری، مردان را دلسرد میكند.

مردان این گونه زنان را بیاحساس، بیعاطفه و ناتوان در عشقورزی تلقی میكنند. بنابراین همان طور كه زنان نیاز دارند استقلال فردی خود را به مردان نشان دهند باید مشخص كنند كه دارای میل وافری برای قسمت كردن عشق خود با مرد زندگیشان هستند.

5 – نشان دهید كه او را دوست دارید. علاقهمندی به خویشتن حقیقی او نه برای آنچه او میتواند برای شما فراهم آورد. بسیاری از مردان در پاسخ به این پرسش كه چه چیزی پیش از ازدواج برای آنها حائز اهمیت است، پاسخ دادهاند كه: اطمینان یافتن از آن كه دختر مورد علاقه آنها را دوست داشته باشد برای آنچه كه هستند و نه وسیلهای برای دستیابی به هدف.

هیچ مردی دوست ندارد احساس كند كه دختر مورد علاقهاش به این علت او را برگزیده كه: او یك تأمینكننده معیشت مناسب، یك شهروند نمونه و یا حتی یك پدر خوب بالقوه است. تمام این مسائل برای مردان اهمیت دارد اما یك مرد زمانی كه متوجه میشود یك دختر به این علت او را برگزیده كه او بهترین دوست او بوده است بسیار خرسند میشود.

دختری كه همواره در كنار همسر خود باقی بماند صرف نظر از موقعیت و اوضاع مرد خود اما چگونه میتواند به این امر نائل آید؟ به زندگی او علاقه نشان دهید همچنین به علاقهمندیها و ارزشهایی كه او در زندگی قائل است. درباره شغلش صحبت كنید اما بیشتر به جنبههای معنوی و بالندگی شخصیتی آن توجه كنید و نه به درآمد و منافع مالی آن. از خصوصیات نیك شخصیتی و اخلاقی او سخن گویید.

6 – برای آن كه او را به دنبال خود بكشانید برایش نقش بازی نكنید. مردان كاملاً از بازیهایی كه زنان به آنها روی میآورند تا توجه مردان را جلب خود سازند آگاهند. حتی ممكن است مردان اغواگردیده و برای پیروزی در بازیهای شما به هر عملی دست بزنند. اما هیچگاه متعهد به شما نخواهند شد.

البته عده معدودی هم بر این باورند هم صحبت شدن با دیگران برای برانگیختن حس حسادت ممكن است برای مدت كوتاهی كارساز باشد. اما او چگونه میتواند به شما اعتماد كند؟ هنگامی كه شما را دسیسهگر بپندارد؟ حتی اگر شیفته شما باشد. هنگامی كه كوچكترین شبههای در اعتماد و صداقت شما داشته باشد از متعهد شدن هراس خواهد داشت.

7 – نشان دهید كه قصد تغییر دادن او را در سر ندارید. هر گاه یك مرد احساس كند كه تعهد به یك دختر و ازدواج با او سبب به وجود آمدن تغییرات عمده و اساسی در سبك زندگی او میشود، سرسختانه برای متعهد شدن از خود مقاومت نشان خواهد داد. حتی اگر عاشق آن دختر باشد.

نشان دهید كه قادر به سازش با او هستید. نشان دهید از آن كه او بدون حضور شما برای تماشای فوتبال یك شب را با دوستان خود بگذارند، اعتراضی ندارید، كاری نكنید كه احساس كند اكنون باید از وقت خود كمال استفاده را ببرد. زیرا زندگی او پس از ازدواج تغییر خواهد كرد.

8 – به ظاهر خود اهمیت دهید. این بدین مفهوم نیست كه شما مانند یك مدل قدم برداشته و یا لباس بپوشید. اما تا حدودی به ظاهر خود برسید. لباسی به تن كنید كه بیانگر بهترین صفات شما و برازنده شما باشد. با اعتماد به نفس حركت كرده و رفتار كنید.

9 – طوری وانمود نكنید كه برای ازدواج شتابزده اید، ممكن است شما تصور كنید او تاكنون وقت زیادی را برای تصمیم گیری در مورد شما سپری كرده است. اما آرامش خود را حفظ كنید! این ممكن است خبر نویدبخشی باشد. ممكن است او میخواهد مطمئن شود كه یك تصمیم معقول و صحیح اتخاذ كرده است.

روش 1: خود را شتابزده و ناشكیبا نشان ندهید. با خیال آسوده به زندگی روزمره و عادی خود ادامه دهید. هیچگاه به یك مرد پیشنهاد ندهید كه به ملاقات والدین شما بیاید و یا بالعكس. مگر آن كه خود خواهان باشد. بهتر است اجازه دهید این تصمیم را خود اتخاذ كنند.

روش 2: باید متوجه شوید که او از چه تیپ دختری خوشش می آید. یادتان باشد اکثر مرد ها قبل از اینکه عاشق شخصیت شما شوند عاشق ظاهر شما می شوند. اگر شما در مورد ظاهرتان اعتماد بنفس ندارید سعی کنید روی آن کار کنید. از شر جوش ها خلاص شوید، چند کیلو وزن کم کنید اگر تاریخچه دختر قبلی را بدانید خیلی به شما کمک می کند و اینجاست که شبکه اجتماعی کمک می کند.

روش 3: باید شرایط یک ارتباط ساده را فراهم کنید یک دوست در حد سلام و خداحافظ باشید. از دوستان مشترک برای دستیابی به این قضیه استفاده کنید. اگر دوستتان را در حال صحبت با وی می بینید شما هم وارد بحث شوید، دوستتان زحمت معرفی شما را به دوش می کشند. وقتی که او را می بینید خوشحال باشید و سلام کنید.

روش 4: هر باری که او را می بینید بحث را به سمت اینترنت و کامپیوتر بکشانید و از او بپرسید که یاهو مسنجر دارد یا نه؟

روش 5: باید چند مایل جلوتر قدم بگذارید. کارهای کوچکی برای اینکه توجه او را جلب کنید انجام دهید. به او ثابت کنید که همیشه در هر حالی برای وی هستید از حرف زدن گرفته تا قرض گرفتن چیزی بسیار کوچک. آیا او علاقه مند به ورزش است؟ اگر اینطور است پس منتظر چه چیزی هستید؟ حوله ای فراهم کنید و یک شیشه آب معدنی هم همراه داشته باشید. به او نشان می دهید که دوستش دارید بدون اینکه حرفی از زبان شما شنیده باشد.

روش 6: پسر ها دوست دارند که به دختر ها آرامش دهند پس بگذارید حس مرد بودن را تجربه کند. دست از کنترل کردن آنها بردارید، آنوقت خواهید دید که چگونه در شرایط سخت از شما محافظت می کند. به او اجازه بدهید که حس کند می تواند در خوب کردن حال شما نقش مهمی داشته باشد.

روش7: پسر ها دخترانی را دوست دارند که خودشان هستند. پس سعی کنید طبیعی و نرمال رفتار کنید. باعث خندیدن آنها شوید. خوشحال و شاد باشید و از جلب توجه زیادی دوری کنید.

روش 8: به پسری که شیفته شما شده است فرصت دهید تا قدمی بر دارد. نظر دوستانتان در مورد اینکه او به شما علاقه دارد یا نه اکثر وقت ها درست از آب در می آید. سعی کنید سخت به دست بیایید اما همیشه صادق باشید.

به کسی علاقمند شده‌اید و این حس تازه حال و هوای زندگیتان را عوض کرده است، اما آنچه بیش از هر چیز فکرتان را مشغول کرده است این است که چگونه می‌توانید او را نیز عاشق خودتان کنید! آیا عاشق کردن کسی امکان دارد؟! این مقاله را بخوانید تا با ترفندهایی برای عشق آشنا شوید. زوج‌ها نیز می‌توانند با استفاده از نکات آمده در این نوشتار همسر خود را بیش از پیش عاشق خود کنند.

 


ترفندهای عاشق کردن کسی که دوستش داریم


1- مطمئن شوید عاشقش هستید

عاقلانه و آگاهانه اطمینان یابید که می‌خواهید باقی عمر را با وی سپری کنید. او را بشناسید و مطمئن شوید او برخوردار از بسیاری از ویژگی‌ها و صفاتی است که شما همواره در فرد دلخواه خود جستجو می‌کردید و شخصیت او شما را ملزم به احترام و ستایش می‌گرداند. او قبلاً در آزمون‌ وفاداری، صداقت، راستی و مراعات حال دیگران سربلند بیرون آمده است و بدانید او نیز شما را دوست دارد.چگونه دلبری کنیم برای مردان


2- خودتان باشید

همواره همان فردی باشید که هستید و از ابراز ماهیت واقعی خود بیم نداشته باشید. این شاید مهمترین خصلتی باشد که مردان در زنان جستجو می‌کنند. پافشاری در رفتاری که در آن زنان به منظور اهمیت بخشیدن به مرد خود، مرتبا با او سازش کرده و از ابراز عقاید و نظرات خود خودداری می‌کنند و یا به لطیفه‌های بی‌مزه او می‌خندند، هیچ‌گاه نتیجه‌بخش نخواهد بود. اگر چیزی را دوست ندارید، می‌توانید نظرتان را صادقانه با او درمیان بگذارید. در عین حال، به خاطر آن موضوع به او اهانت نکنید و آن را تبدیل به یک مشکل نکنید.


3- مهربان و دوست داشتنی باشید

یک مرد به دختری نیاز دارد که او را دوست داشته و خود نیز دوست داشتنی باشد. همان طور که زنان نیاز دارند استقلال فردی خود را به مردان نشان دهند برای عاشق کردن او باید سازگار بوده و مشخص کنند که دارای میل وافری برای قسمت کردن عشق خود با مرد زندگی‌شان هستند. هم با او و هم با دیگران با ادب و احترام و صمیمیت رفتار کنید.


4- علاقه خود را نشان دهید

عشق خود را پنهان نکنید اما علاقه‌مندی‌تان باید به خویشتن حقیقی او باشد نه برای آنچه او می‌تواند برای شما فراهم آورد. برای بسیاری از مردان اطمینان یافتن از آن که دختر مورد علاقه آنها را دوست داشته باشد برای آنچه که هستند و نه وسیله‌ای برای دستیابی به هدف، بسیار اهمیت دارد. برای عاشق کردن یک مرد باید متوجه ‌شود یک دختر به این علت او را برگزیده که او بهترین دوست او بوده است. مثلا اگر می‌خواهید در مورد شغلش صحبت کنید، بیشتر به جنبه‌های معنوی و بالندگی شخصیتی آن توجه کنید و نه به درآمد و منافع مالی آن.


6- نشان دهید نمی‌خواهید تغییر کند

هر گاه کسی احساس کند که تعهد به یک نفر و ازدواج با او سبب به وجود آمدن تغییرات عمده و اساسی در سبک زندگی او می‌شود، سرسختانه‌ برای متعهد شدن از خود مقاومت نشان خواهد داد. حتی اگر عاشق او باشد. پس نشان دهید او را همانگونه که هستید دوست دارید.


5- نقش بازی نکنید

مردان کاملاً از بازی‌های روانی که زنان به آنها روی می‌آورند تا توجه مردان را جلب خود سازند آگاهند. حتی ممکن است مردان اغواگردیده و برای پیروزی در بازی‌های شما به هر عملی دست بزنند. اما هیچ‌گاه متعهد به شما نخواهند شد. حتی اگر شیفته شما باشد. هنگامی که کوچکترین شبهه‌ای در اعتماد و صداقت شما داشته باشد از متعهد شدن هراس خواهد داشت.


7- به ظاهر خود اهمیت دهید

این بدین مفهوم نیست که شما مانند یک مدل قدم برداشته و یا لباس بپوشید. اما لازم است برای عاشق کردن طرف مقابل تا حدودی به ظاهر خود برسید. به خود عطر بزنید و سعی کنید زیبا باشید. لباسی به تن کنید که بیانگر بهترین صفات شما و برازنده شما باشد. با اعتماد به نفس حرکت کرده و رفتار کنید.


8- از هوش هیجانی خود بهره ببرید

این هوش هیجانی شماست که در عاشق کردن طرف مقابل یه کمکتان می‌آید. شما می‌توانید به کمک هوش هیجانی خود دریابید که چه زمانی طرف مقابلتان نیاز به تقویت انگیزه دارد تا او را تشویق کنید و برای‌اش الهام‌بخش باشد. همچنین خواهید توانست در زمان مناسب جملات مناسب و تاثیرگذار بگویید.


9- عاقل و باهوش به نظر برسید

یک دختر جذاب کم‌عقل فقط چند ساعت جالب است. بیش‌تر مردها دختری را می‌خواهند که از امور جهان آگاهی داشته‌باشد و با آنها منطقی بحث کند. مردان واقعی عاشق این هستند که به آنها نشان دهید آی‌کیوی بالایی دارید.


توصیه‌های کوتاه اما موثر

کم کم و به مرور زمان صمیمی شوید نه یک دفعه.
صمیمیت بیش از حد باعث زدگی و خستگی طرف مقابلتان می‌شود.
لبخند بزنید و نشان بدهید از بودن با او خوشحال هستید.
شوخ طبعی شما را جذاب می‌کند.
تفاهم‌هایتان را بشناسید و به زبان بیاورید.
هدیه بدهید؛ هدایایی نه لزوما گران قیمت.
همیشه برایش احترام قایل شوید.
نظرش را در مسایل مختلف جویا شوید.
بدی‌هایش را فراموش و خوبی‌هایش را تکرار کنید.
برای عاشق کردن دیگری ابتدا خود را باور داشته باشید.
نشان دهید که مستقل هستید و با آن که شما از ایده‌های او استقبال می‌کنید، بدون او نیز توانایی به انجام رسانیدن کارها را دارید.
زیاد از حد در دسترس نباشید و بیش از حد سعی نکنید مردتان را خشنود کنید. همیشه اعتدال را رعایت کنید.


راه های عاشق کردن همسر

موارد زیر به شما در عاشق کردن همسرتان کمک می‌کند:

1- آقایان بدانند هسته اصلی نیاز احساسی خانم‌ها عزیز شدن است. باید کاری کنید که همسرتان احساس کند دوستش دارید و قدرش را می‌دانید، اینکه او اولین اولویت زندگی شماست.

2- خانم ها بدانند هسته اصلی نیاز احساسی مردها هم این است که مورد احترام همسرشان باشند. وقتی به خانه می‌آید دوست دارد احساس کند که حداقل یک نفر در دنیا هست که فکر کند او فردی باکفایت و لیاقت است.

3- دوستان خوبی باشید. اصل دوستی بر این است که دو طرف باید به احساسات و نیازهای طرف‌مقابل خود ارزش و احترام بگذارند. یعنی هرچه که برای تو مهم است برای من هم باشد. این رمز این است که همسرتان همیشه احساس دوست داشته شدن کند.

4- گوش دادن: این کار برای کنار هم کار کردن و حل مشکلات لازم است. به همسرتان اجازه دهید بدون اینکه حرف‌هایش را قطع کنید صحبت کند و بعد آنچه که گفته شده را تکرار کنید. این همسرتان را مطمئن می‌سازد که حرف‌هایش را خوب گوش کرده‌اید.

5- کنار بیایید: سعی کنید مشکلات را طوری حل کنید که هر دو شما از راه‌حل انتخابی شاد و راضی باشید. نباید هیچکدام از شما به اجبار به خاطر طرف مقابل راه‌حل را بپذیرد.

6- بازسازی کنید: وقتی به همدیگر صدمه احساسی می‌زنید، باید بتوانید این دلشکستگی را ترمیم کرده و احساس عصبانیت و خشم طرف‌مقابل را برطرف کنید. حتی کمی خشم می‌تواند دیواری از کینه و تلخی بینتان ایجاد کند.

7- قدردانی کنید: سعی کنید هر کاری که برایتان انجام می‌دهد را فهمیده و آن را با قدردانی نشان دهید.

8- نشان دهید برای ازدواجتان ارزش قائلید و همسرتان اولویت شماست. این یعنی قبل از نیازهای والدینتان یا نیازهای کاریتان باید به نیازهای همسرتان برسید و برای او وقت بگذارید.

9- ازدواج یعنی کاری کنید که طرف‌مقابلتان احساس خوبی پیدا کند و به صورت روزانه به او لذت بدهید. یاد بگیرید همسرتان چطور دوست دارد به او لذت بدهید؛ چه محبت فیزیکی باشد، چه جملات محبت‌آمیز، چه هدیه دادن، کمک کردن و یا گذراندن وقت با او.هر چه که برای عاشق کردن همسرتان به شما کمک خواهد کرد.

 

منبع: نی نی نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *