دسته‌ها
عکاسی هنر

چگونه عکس لاکچری بگیریم؟

تنها کاری که اکثر ما هنگام گرفتن عکس سِلفی می کنیم این است که دوربین جلویی گوشی را رو به خود گرفته و شاتر را می فشاریم و توقع داریم گوشی معجزه کند و یک عکس بی نظیر تحویل ما دهد! دست آخر هم تقصیر را گردن کیفیت پایین دوربین گوشی می اندازیم. واقعیت این است که برای برداشت یک سلفی خوب باید به نکات مهمی توجه کنیم. آنگاه با کمی تمرین و آزمون و خطا خواهیم دید که حتی با دوربین ۱ و ۲ مگاپیکسلی جلویی اغلب گوشی ها می توان سلفی های زیبایی گرفت.

 

به نور توجه کنید

چگونه عکس لاکچری بگیریم؟

میزان روشنایی می‌تواند تفاوت بین یک عکس خوب و عکس بد باشد، به همین دلیل باید در نور مناسب عکاسی کنید. دقت کنید که نور نور خورشید یا منبع نور قوی دیگری پشت شما وجود نداشته باشد، مگر این که قصد داشته باشید از خود یک شبح بسازید!

 

به دوربین نگاه کنید نه به صفحه نمایش

اغلب ما به جای دوربین به صفحه نمایش گوشی نگاه می کنیم. نتیجه در عکس نهایی اینگونه می شود که گویی به چیزی در پایین خیره شده‌ایم!

 

خلاق باشید

عکس‌های زیاد و متفاوتی از خود بگیرید و آنها را با برچسب‌ها و افزونه های مختلف به تصاویر جالب تبدیل کنید.

 

پس‌زمینه عکس را بلور کنید

با این عمل توجه بیننده به شما جلب می‌شود نه محیط اطراف! البته این ویژگی در اپلیکیشن دوربین جلویی اغلب گوشی ها وجود ندارد اما با نصب برنامه گوگل کمرا مشکل حل خواهد شد.

 

مراقب لرزش های ناخواسته باشید

لمس شاتر باعث برهم خوردن تمرکز و لرزش گوشی شده و عکس شما را خراب می کند. برای رفع این مشکل بهتر است از تایمر استفاده کنید. یک اختلاف ۲ ثانیه‌ ای هم کافی به نظر می‌رسد.

 

در صورت امکان از دوربین اصلی استفاده کنید

قبول داریم که عکاسی در این حالت کمی دشوار است و شاید مجبور باشید چندین عکس بگیرید تا به کادربندی مناسب برسید اما درنهایت کیفیت عکس ها شما را خشنود خواهد کرد.

 

لنز دوربین را تمیز کنید

شیشه‌ جلو دوربین بعد از چند تماس کوچک حسابی کثیف می شود. تفاوت عکس ها با یک لنز تمیز و لنز کثیف، از زمین تا آسمان است!

 

از به کاربردن فیلتر‌های زیاد برروی عکس خودداری کنید.

از اپلیکیشن های مخصوص عکس های سلفی استفاده کنید.

 

خیلی از ما عاشق عکس گرفتن با فامیل و دوستان‌مان هستیم، ولی تنها موضوعی که احتمالا آن را دوست نداریم اینست که بین هزاران عکس حتی در یکی‌شان هم خوب نیفتیم. همین موضوع کافی است تا شما کنجکاو شوید که بدانید مدل‌ها چطور اینقدر خوش‌ عکس هستند. حتی اگر خودتان عاشق ظاهرتان باشید باز هم برای خوب افتادن در عکس‌ها لازم است تمرین کنید. خبر خوب این است که خوش‌ عکس بودن مهارتی است که می‌توانید در آن استاد شوید. در این چگونه تعدادی از نکات مورد علاقه‌ی حرفه‌ای‌های عکاسی را می‌خوانید، که به شما یاد می‌دهند چطور همیشه در برابر دوربین خوش‌ عکس باشید. پس بیایید ببنیم که چگونه خوش‌ عکس باشیم.چگونه عکس لاکچری بگیریم؟

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه کمتر خواب ببینیم؟

 

– برای اینکه ببنیم چگونه خوش‌ عکس باشیم، بهتر است اول چشمانتان را کاملا باز کنید. برای غلبه بر این حالت لازم است از عکاس بخواهید تا سه بشمارد. شما چشم‌های خود را می‌بندید و بلافاصله قبل از گفتن آخرین عدد آنها را باز می‌کنید. دیگر اثری از چشم‌های نیمه‌باز یا بسته نخواهد بود!

– واضح است که هر وقت سر و کله‌ی دوربین‌ها پیدا می‌شود، همه‌ی ما مضطرب و بی‌قرار می‌شویم پس چرا از قبل در این‌باره کاری انجام ندهیم؟ به عکس‌های قبلی خود نگاه کنید و ببینید کدام را دوست دارید و از کدام‌ خوش‌تان نمی‌آید. الگوی عکس‌های خوب‌تان را پیدا و آن را تکرار کنید.

– اگر دل‌تان می‌خواهد موهای براقی داشته باشید اسپری‌های براق‌کننده‌ی مو می‌توانند در لحظه‌ی آخر به کمک شما بیایند تا در عکس‌ها بدرخشید.

– می‌خواهید بدانید که چگونه خوش‌ عکس باشیم ؟ اول اینکه تا جایی که ممکن است سرتان را بالا نگه دارید. برای اینکه در عکس غبغب نداشته باشید کمی گردن‌تان را بکشید و صورت‌تان را جلو بیاورید. زاویه‌های عجیب و غریب به صورت‌تان ندهید بلکه سر‌تان را کمی بالا بگیرید. به جای خیره شدن به دوربین به نقطه‌ای در بالای آن نگاه کنید، این نکته به شما یادآوری خواهد کرد که چانه‌‌تان را نیز بالا بگیرید.

– دقت کنید اگر کرم‌پودری که استفاده می‌کنید برای پوست شما زیادی روشن باشد در مقابل نورِ فلاش خیلی مشخص خواهد شد. رنگ پوست صورت‌‌تان را با گردن‌تان یکی کنید و اگر رنگ متفاوتی دارد لایه‌ی نازکی از کرم پودر را روی گردن‌تان بزنید.

– راه دیگری که به ما می‌گوید چگونه خوش‌ عکس باشیم، اینست که به چشمان‌مان رسیدگی بیشتری کنیم. استفاده از ریمل و فرمژه چشمان شما را که مرکز توجه یک عکس هستند بازتر نشان می‌دهد. برای جلب نظر دیگران به عکس‌تان، لازم است اثرگذاری چشمان‌تان را به حداکثر برسانید. چشمان بازتر نور بیشتری را جلب می‌کند و چشم شما برق خواهد زد.

– شاید دیده باشید که یک بازیگر ژست به‌خصوصی را در عکس‌هایش تکرار می‌کند. می‌توانید بالا تنه را اندکی کج کنید تا بین بالا و پایین بدن‌تان زاویه‌ای ایجاد شود. می‌توانید دست راست خود را روی پهلو قرار دهید تا حالتی جذاب پیدا کنید. همچنین می‌توانید صورت خود را به سمت دوربین ببرید.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه خواننده معروف شویم؟

– عکس‌های محبوب‌تان را جدا و با دقت به آنها نگاه کنید. الگوی خاصی در آنها می‌بینید؟ آیا وقتی از زاویه‌ی خاصی به دوربین نگاه می‌کنید خوش‌عکس‌تر می‌شوید؟ یا وقتی با حالت خاصی لبخند می‌زنید؟ سعی کنید دفعه‌ی بعدی که عکس می‌گیرید بهترین حالت خود را تکرار کنید.

– از این ترفند قدیمی استفاده کنید و زبان‌تان را پشت دندان‌های‌تان فشار دهید تا خنده‌‌تان زیادی کشیده نشود و مصنوعی به نظر نیاید.

– بسیار خب لازم نیست همیشه سبیل و پاپیون مقوایی در دسترس شما باشد. می‌توانید ایده‌ی در دست داشتن وسایل اطراف (لیوان، گل) یا حتی موهای‌تان را به یاد داشته باشید تا دست خالی بودن‌تان به شما ظاهری ناآرام و مصنوعی ندهد.

– دوربین را حتی اگر شده اندکی زاویه‌دار بگیرید، با این ترفند عکس بهتری خواهید داشت. اگرچه الزاما توصیه نمی‌کنیم که بی‌وقفه سلفی بگیرید، اما می‌توانید با دوربین گوشی‌تان بهترین زاویه را برای عکسی که قرار است بگیرید پیدا کنید.

– اگر به بالا تنه یا شانه‌ها اندکی زاویه در جهت دلخواه بدهید، بلافاصله لاغرتر به نظر خواهید آمد.

– از پودر‌های آرایشی مات برای صورت‌تان استفاده کنید تا در عکس‌ها برق نزنید. از مواد درخشان که ظاهر یک‌دست پوست شما را در عکس خراب می‌کنند استفاده نکنید. از ورق‌های جاذب چربی و عرق در صورت نیاز در لحظه‌ی آخر استفاده کنید.

– شاید این روز‌ها ژست نشسته روی صندلی نامرئی مد باشد اما این ژست الزاما بهترین حالت عکس گرفتن نیست. وقتی نمی‌دانید چه ژستی بگیرید، دست‌های‌تان را بالا بگیرید، دور صورت‌‌تان کادر ببندید یا مانند عکس بالا با انگشتانتان کمی خلاقیت به خرج بدهید.

– کمی رنگ چه روی گونه‌ها چه روی پلک‌ها باعث می‌شود که مشخصات چهره‌ی شما در عکس‌ها برجسته شود.

– لازم نیست نابغه باشیم تا بفهمیم چرا بسیاری از نمایشگاه‌های مد و وبسایت‌های لباس‌ مدل‌های‌شان را در برابر دیوارهای سفید قرار می‌دهند. رنگ سفیدِ پس‌زمینه‌ رنگ مو و آرایش شما را برجسته می‌کند، به علاوه به دوربین – در صورت داشتن تنظیمات اتوماتیک – کمک خواهد کرد تعادل رنگی مناسب را پیدا کند تا رنگ پوست شما در عکس خیلی زرد یا صورتی نیفتد.

– رنگ‌های طیف قرمز امروزه مورد استقبال هستند و در هر عکسی شما را برجسته خواهند کرد. اما اگر هنوز آمادگی استفاده از این رنگ‌ها را ندارید از طیف‌های خنثی‌تر صورتی‌رنگ برای متمایز کردن لب‌های‌تان استفاده‌کنید. به علاوه اینکه از رژهای رنگ‌ تیره و مات استفاده نکنید زیرا لب‌ها را کوچک‌تر می‌کنند و سن شما را بیشتر نشان می‌دهند.

– ابروها علاوه بر اینکه شخصیت و احساس شما را نشان می‌دهند، اغلب تفاوت بین حالت کاملا هوشیار با حالت رنگ و رو رفته را در دوربین ایجاد می‌کنند. اگر می‌دانید که قرار است عکس بگیرید بهتر است کمی ابروهای‌تان را از حالت عادی تیره‌تر کنید زیرا ابروها در عکس کمی روشن‌تر خواهند افتاد.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه در انگلیسی خوش خط شویم؟

– در قدم اول برای اینکه بدانید چگونه خوش عکس باشیم، بهتر است دستی به سر و ضع موهای خود بکشید. موهای وزکرده و سیخ سیخ در عکس خود را بیشتر نشان می‌دهند، پس مطمئن شوید که موهای‌تان را مرتب کرده باشید. پماد مو یا روغن‌های خشک (dry oil) به شما کمک خواهد کرد. اگر نگرانید که زیاد از حد از این مواد روی موهای‌تان استفاده کنید و ظاهر آنها چرب شود ابتدا کف دست‌تان را به این مواد آغشته کنید و بعد با دست موهای‌ خود را مرتب کنید.

– درست قبل از اینکه عکس بگیرید به منبع نور نگاه کنید، این کار باعث بسته شدن مردمک چشم شما می‌شود و دیگر از چشم قرمز در عکس‌ خبری نخواهد بود.

– این راه ۵ ثانیه‌ای را امتحان کنید. با دستمال کاغذی صورت خودتان را از عرق و چربی پاک کنید آنگاه گونه‌های‌تان را نیشگون بگیرید تا اندکی قرمز رنگ شوند. بله این کار روشی قدیمی است اما هنوز کارساز است.

– چند قطره اشک مصنوعی کمک می‌کند تا چشم‌های شما درخشان‌تر و بیدارتر به نظر برسد.چگونه عکس لاکچری بگیریم؟

– مستقیم خیره شدن به دوربین زیاد جذاب نیست، به جای آن صورت خود را در حالت سه‌رخ مقابل دوربین قرار دهید تا به ویژگی‌های آن عمق ببخشید.

– برخلاف صورت، کمی درخشان کردن نواحی پایین گردن٬ پوست شما را در عکس زیبا می‌کند. اندکی پودر درخشان‌کننده روی استخوان ترقوه و شانه‌های خود استفاده کنید. با این کار جلوه‌ی بیشتری خواهید داشت.

– آدم‌هایی که فکر می‌کنند بدعکس هستند معمولا کمتر برای گرفتن عکس ژست می‌گیرند، در حالی که عکاسی بازی میانگین‌هاست. هر چه بیشتر عکس بگیرید، عکس‌های خوب بیشتری از آن میان نصیب‌تان خواهد شد.

– قرار گرفتن دقیقا زیر منبع نور سایه‌های عجیبی روی صورت شما ایجاد می‌کند. به جای این کار، روبروی یک منبع نور طبیعی مانند پنجره یا جایی که نور ملایم از اطراف به صورت شما می‌تابد قرار بگیرید.

– نگاه کردن به یک لامپ یا چراغ‌های تزئینی جشن‌ها، درخشندگی جذابی به چشمان شما می‌بخشد.

– در جواب سوال چگونه خوش‌ عکس باشیم، باید بگوییم کمی طبیعی بخندید. دیگر نگویید سیب! به جای آن به چیز خنده‌داری فکر کنید. حتی بهتر از آن، با عکاس شوخی کنید. یک خنده‌ی طبیعی همیشه بر نوع مصنوعی آن برتری دارد.

خوش‌عکس باشید!

 

منبع: stylecaster brit

2+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *