معنوی

چگونه غذای حرم امام رضا بگیریم؟

مهمان سفره ی پر برکت امام رضا باشیم.

در سال های پیشین، خدام حرم مطهر امام رضا با شیوه های مختلف سعی داشتند تا به نحوی زائران و همچنین مجاورین حرم مطهر را از غذای متبرک حضرت بی نصیب نکنند و بتوانند به طرق مختلف این غذای متبرک و پاک را به دست بسیاری از مردم برسانند.به عنوان مثال در سال گذشته، طرحی مبنی بر توضیح کارت غذای حضرت در مهمانسراها و هتل ها انجام شد که بعدا مشخص شد این طرح جوابگوی اکثریت زوار نمی باشد و فقط بخش محدودی را شامل می شود. و یا اینکه در گذشته افراد در ازای پرداخت نذوراتی با مبلغ ۱۵۰ هزارتومن، یک عدد فیش غذا نیز دریافت می کردند و خب پرداخت این مبلغ برای تمامی زوار مقدور نمی باشد.

حال با توجه به تجاربی که از گذشته به دست آمده و همچنین استفاده ی روزافزون از اینترنت و تلفن های هوشمند موجب شد تا سیستمی کاملا جدید و متفاوت در این راستا به وجود آید.

چگونه غذای حرم امام رضا بگیریم؟

زائر عزیز و گرامی آیا می دانستید که دریافت دعوتنامه مهمانسرای امام رضا اینترنتی شده است؟؟

برای بهره مندی عادلانه تر زائران و نیز مشهدی های عزیز از مهمانسرای حرم امام رضا(ع)، توزیع دعوتنامه به صورت الکترونیک انجام می شود. زائران عزیز می توانند با دانلود اپلیکیشن رضوان تمامی مراحل را برای دریافت دعوتنامه انجام دهند.

شما می توایند از طریق لینک زیر اپلیکیشن رضوان را دانلود کنید:

//app.razavi.ir

چگونه از طریق اپلیکیشن رضوان در این طرح ثبت نام کنم؟

چگونه غذای حرم امام رضا بگیریم؟

پس از دانلود این اپلیکیشن شما با صفحه ی زیر روبه رو می شوید:

وارد ” غذای متبرک حضرتی” بشوید.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه احضار جن کنیم؟

– در قسمت بعد شماره ی تلفن همراه خود را وارد می کنید.

– بعد از انجام مرحله ی قبل کدی به شماره ی همراه شما پیامک خواهد شد که باید آن را وارد کنید.

– در قسمت بعد از شما نام کاربری درخواست می شود.

–  توجه داشته باشید که برای انجام مرحله ی بعد شما باید حتما در حریم حرم مطهر رضوی باشید وسرویس مکان یاب خود را برای تشخیص نرم افزار فعال کنید.

–  مرحله ی بعد به صورت قرعه کشی و کاملا اتفاقی انجام می شود واگر شما انتخاب شوید، از طریق پیامک و نیز اپلیکیشن رضوان اطلاع داده و برای شما دعوت نامه ارسال می شود.

– این پیامک یک دعوتنامه است و بدین منظور می باشد که شما در قرعه کشی برنده شده و باید مراحل تکمیل ثبت نام را بعد از دریافت این دعوتنامه انجام دهید:

روند ثبت نام برای دریافت غذای متبرک حضرتی چگونه است؟

شاید شما نفر بعدی باشید!

اگر شما زائر عزیز مورد عنایت و لطف امام هشتم قرار گرفته باشید،پس از دریافت دعوت نامه مراحل زیر را باید انجام دهید.

وارد اپلیکیشن رضوان شده و سپس وارد قسمت ” غذای حضرتی” شوید.سپس با تصویر زیر روبه رو می شوید:

روی رزرو وعده کلیک کنید:

در این قسمت شما کد ملی خود و همراهان خود (تعداد محدود و تعیین شده) را به همراه تاریخ تولد وارد می کنید. و سپس  تاریخ مورد نظر خود را وارد می کنید.( شما می توانید حداکثر ۴ مهمان داشته باشید).

لازم به ذکر است که فرصت استفاده از این کد محدود نمی باشد و شما می توانید همان موقع و یا حداکثر دو سال بعد از زمان دعوت به سامانه ی رضوان مراجعه کنید و تاریخ دیگری را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه برای نماز شب بیدار شویم؟

انتخاب تاریخ برای حضور در مهمانسرا

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در این قسمت تاریخ مورد نظر خود را انتخاب می کنید و در صورت پر نبودن ظرفیت وعده ی نهار و یا شام را مشخص خواهید کرد.

توجه داشته باشید که برای جلوگیری از پر شدن ظرفیت چند روز قبل اقدام به انتخاب تاریخ مورد نظر خود کنید.و این نکته را در نظر داشته باشید که در هر زمان از مراجعه فقط روزهای همان هفته برای انتخاب فعال می باشد.

پس از انجام مراحل بالا با پیام فوق مواجه می شوید که به معنی تکمیل ثبت نام شما می باشد.

چگونه غذای حرم امام رضا بگیریم؟

بعد از ثبت نام چه اقدام دیگری باید انجام دهم؟

!! توجه داشته باشید که درصورت انصراف از حضور خود و یا تمایل به انتخاب تاریخی دیگر تنها تا ۱۲ ساعت قبل از زمان حضور در مهمانسرا می توانید تاریخ دیگری را انتخاب کنید.

پس از مراجعه به آدرس مورد نظر دعوت نامه ی خود را از خدام حرم مطهر دریافت خواهید کرد:

آیا غذای متبرک حضرت از راه های دیگر نیز توزیع می شود؟

بله!

– با وجود اینکه اینترنتی شدن سیستم توزیع موجب دسترسی بسیاری از زائران به غذای متبرک حرم شده است، با این حال، روش های پیشین نیز برای توزیع اجرا می شود که در ادامه به معرفی آنان خواهیم پرداخت.

– دعوت نامه های مهمانسرای حرم مطهر، در جاده های منتهی به شهر مشهد، پای پلکان هواپیما و داخل قطار های ورودی به ایستگاه راه آهن  در بین زائرین عزیز توزیع می گردد.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه پسر دی ماهی را عاشق کنیم؟

– خانواده های شاهد و ایثارگر نیز می توانند با مراجعه به بنیاد شهید و امور ایثارگران واقع در بلوار شهید مدرس، کارت غذای مهمان سرا را دریافت کنند.

– زوج های محترمی که یک سال از تاریخ عقد آنها نگذشته باشد نیز می توانند با در دست داشتن قباله ی ازدواج و شناسنامه ی زوج و زوجین به محل مقبره ی شیخ محمد عارف اتاق ۱۵ مراجعه کرده و دعوت نامه ی مهمانسرا را دریافت کنند.

– در صورت پرداخت مبلغ به عنوان نذری گوسفند نیز زائران عزیز می توانند به دفاتر نذورات و اماکن متبرکه مراجعه کنند و فیش غذا دریافت نمایند.

چگونه غذای حرم امام رضا بگیریم؟

ماه مبارک رمضان مهمان سفره ی پر برکت امام رضا باشید.

در ماه مبارک رمضان حدود ۳۶۰ هزار روزه دار مهمان سفره ی متبرک امام رضا هستند و این نیز یکی از اقدامات بزرگ آستان قدس رضوی می باشد. در طول سال هایی که سپری شده است توضیح کارت های دعوتنامه به شیوه های مختلف از جمله توضیع در منازل و نیز در مساجد انجام میشده است و روزانه ۳ هزار نفر در صحن هدایت حرم مطهر پذیرای سفره ی امام رضا بوده اند.

همچنین همه سال در ماه مبارک رمضان افطاری مختصری که حاوی یک کیک،آبمیوه و دو عدد خرما می باشد در بین تمام صفوف نماز جماعت مغرب و عشا در حرم توزیع می شود.

چگونه غذای حرم امام رضا بگیریم؟

امید است که همه ی زائران و مجاوران حرم مطهر مورد لطف و عنایت آقا امام رضا (ع) قرار گرفته و از سفره ی پربرکت ایشان بهره مند شوند.

منبع:melkmashhad.ir

1+

Related posts

Leave a Comment

ml>