چگونه جن تسخیر کنم؟

چندین نفر در باره موکل و جن پرسیده اند .بعضی اظهار علاقه کرده اند که موکلی داشته یا ؟؟؟تسخیر کنند. ما می خواهیم در این باره توضیح دهیم. در جایی اورده ایم در حال حاضر جن و انسان امکان ارتباط ندارند .اگر دیدید کسی مدعی چنین کاری شد و حتما او را به شکل گفته […]

چگونه روح احضار کنیم؟

هستند افرادیکه تمایل به احضار روح دارند و ما سعی کردیم در این چگونه به این مطلب بپردازیم. چگونه روح احضار کنیم؟ ۱) برای احضار روح لوازمی ابتدایی مورد نیاز است : اما پیش از هر چیز به یك روح احتیاج داریم (شوخی نمیكنم )؛ ما باید در اولین اقدام برای احضار یك روح نیت […]

چگونه یک دختر غریبه را عاشق خود کنیم؟

باور کنید یا نه، ازدواج با شخص مناسب می‌تواند در موفقیت شما تأثیرگذار باشد. نکات بسیاری وجود دارند که به مردان کمک می‌کنند ازدواج موفق داشته باشند. احتمالا بسیاری از شما کتاب معروف «مردان مریخی، زنان ونوسی» که سال‌ها پیش منتشر شد را به یاد دارید. این کتاب در آن زمان نوعی توهم در ذهن […]

چگونه پسر مغرور را عاشق خود کنیم؟

مردی را می‌شناسید که بسیار مغرور به نظر می‌رسد. احساس می‌کنید عاشقش شده‌اید اما نمی‌دانید چطور می‌توانید او را به خودتان جذب کنید. دوست دارید دوستتان بدارد اما او به نحوی مغرورانه رفتار می‌کند که نمی‌توانید احساسش را تشخیص دهید. اینجاست که باید روی آن موضوعاتی متمرکز شوید که مردها دوست دارند و در جذب […]

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
زیبایی

چگونه ناخن های خود را مانیکور کنیم؟

چگونه ناخن خود را مانیکور کنیم؟ آیا میدانید که چگونه می توانید به ناخن های خود رسیدگی و ان ها را زیبا کنید بدون اینکه هزینه اضافی بپردازیدو با ما همراه باشید تا این موارد را برسی کنیم.

یک مانیکور زیبا همیشه به چشم می‌آید و باعث می‌شود تا احساس زیبایی و ظرافت بکنید، با این حال هزینه سالن‌های زیبایی مخصوص خدمات مانیکور، در طول یک سال برایتان مبلغ قابل توجهی خواهد شد. اگر دوست دارید که هم در زمانتان و هم در هزینه‌هایتان کمی صرفه جویی نمایید، می توانید تا راهنمای مرحله به مرحله ما برای انجام مانیکور توسط خودتان را مطالعه نمایید و با این روش کمی از هزینه‌هایتان را کم‌تر کنید.

مطمین باشید که همه موارد لیست زیر را آماده و در کنار یکدیگر، داشته باشید.

آیا فکر می‌کنید که برای  پاک کردن ناخن‌هایتان استفاده از آستون بهتر باشد و یا خیر؟ زمانی که در داروخانه هستید و از خود می‌پرسید که چه مدل لاک‌ پاک‌کنی تهیه کنید، به خاطر داشته باشید که: لاک پاک‌کن‌های بدون آستون، نسبت به مدل‌های آستون‌دار ملایم‌تر هستند ، اما لاک‌ پاک‌کن‌های آستون‌دار بسیار سریع‌تر لاک را پاک کرده و به همان نسبت زمان کمتری را با پوست دستتان در تماس هستند.  در اصل خودتان باید برای این انتخاب سبک و سنگین کنید، زیرا حتی لاک‌ پاک‌کن‌های بدون آستون هم چندان با پوست دست سازگار نمی‌باشند.چگونه ناخن های خود را مانیکور کنیم؟

 اگر لازم است، ناخن‌هایتان را با ناخن‌گیر کوتاه کنید و بعد به آرامی آن‌ها را با سوهان‌ ناخن شکل بدهید. معمولا بهترین انتخاب این است تا کمی سر ناخن را گرد و یا به صورت مربعی با گوشه‌های گرد در بیاورید. اما شما ‌می‌توانید تا کمی هم خلاقیت به خرج دهید.

برای کم‌کردن خرده ناخن‌هایی که معمولا با سوهان‌کشیدن، می‌ریزند، شما کاربران هاو کن یو می توانید از استفاده از سوهان ناخن‌های فلزی و یا سوهان‌های خیلی زبر اجتناب نمایید و به جای آن از یک سوهان نرم‌تر که کم‌تر ناخن را میساید و یا یک سوهان ناخن کریستالی استفاده نمایید. بالا و اطراف ناخنتان را با یک سوهان‌ ناخن نرم، صاف کرده تا مطمین شوید که یکدست شده است. دقت کنید که اگر بیش از حد ناخن‌هایتان را سوهان بافر بکشید، لاک‌تان به خوبیی که باید بر روی ناخنتان نمی‌چسبد و از روی آن می‌لغزد (شره می کند).

این مرحله باعث ریلکس شدنتان نیز می‌شود. دستانتان را داخلی یکه کاسه آب گرم (دمای آب خیلی بالا نباشد) قرار داده و کمی از یک مایع ملایم مخصوص پاک کردن صورت و یا شامپویتان داخل کاسه بریزید. خیس کردن پوسته‌های بخش انتهایی ناخنتان(کوتیکول ناخن) ، قبل از درست کردنشان، امر بسیار واجب است. اما توجه داشته باشید که  با بیش از حد خیس کردن انگشتانتان، باعث آسیب رسیدن به پوست و ناخن‌هایتان نیز می‌شود، پس زمان این کار را کمتر کرده و فقط حدود ۳ دقیقه و یا کمتر انگشتانتان را خیس کنید.

زمانی که قصد دارید تا پوسته‌های ضخیم اطراف ناخنتان را ببرید، استفاده کردن از مقدار کمی از این محلول، می‌تواند تا کمک بسیار بزرگی به شما بکند. این دسته از محلول‌ها بسیار قوی هستند،  پس حواستان باشد که اجازه ندهید که بیش از چند ثانیه بر روی پوسته‌های ناخن‌هایتان بمانند.

استفاده از  قلم مخصوص فشار دادن پوسته‌های پایین ناخنتان از  ست مانیکورتان، باعث می‌شود تا پوسته‌های زاید بخش انتهایی ناخنتان را به آرامی، از بین بروند. توجه داشته باشید که هنگام انجام این کار، قلم را زیاد بر روی ناخنتان فشار ندهید، زیرا با این کار باعث ساییده شدن سطح ناخنتان و آسیب رساندن به آن می‌شوید.  پوسته‌های بخش انتهایی ناخنتان را نکشید، بلند نکنید، پاره نکنید، چاک ندهید، به زور بیرون نکشید و برششان ندهید. این پوسته‌ها را نبرید و به آرامی فقط لبه‌های اضافی آن‌ها را با یک قیچی مخصوص فلزی، ببرید.  بهتر است تا این کار را زیاد انجام ندهید و از انجام دادن زیاد آن بپرهیزید، زیرا این پوسته‌ها ، باعث می‌شوند تا بستر ناخنتان از انوع مشکلات، مصون بماند.

حالا زمان از بین بردن پوسته‌های اطراف ناخن‌هایتان است. اما مجددا حواستان باشد تا ناخنتان را نبرید و یا قیچی و دورگیر مخصوص کندن این پوسته‌ها را به صورت عمیق بر روی پوست اطراف ناخن‌هایتان فشار ندهید.

 با استفاده از یک کرم غنی و یا یک روغن نرم (ابریشمی)،  قسمت پایینی ناخنهایتان( کوتیکول ناخن را)  و کل دست‌هایتان را ماساژ دهید تا با این کار پوستتان را مرطوب کرده و مجددا آن را غنی‌سازی نمایید.

مواد موجود در کرم مرطوب‌کننده‌ای که استفاده کرده‌اید، باعث می‌شوند تا لاک ناخنتان به صورت کامل بر روی ناخنتان نچسبد. برای پاک کردن باقیمانده کرم از سطح ناخنتان، می‌توانید تا از یک گوش پاک‌کن آغشته به لاک پاک‌کن و یا یک عدد پد لاک پاک‌کن استفاده کنید. با این کار رطوبت موجود در بخش کوتیکول ناخنتان گرفته می‌شود، اما نگران نباشید، زیرا بعد از زدن لاک و خشک شدن آن باید مجددا از کرم مرطوب کننده استفاه نمایید. مهمترین نکته در این مرحله این است تا مطمین شوید که ناخنتان قبل از زدن لاک، چرب نیست و نرم‌کننده‌ای بر روی آن باقی نمانده است.

اگر ناخن‌هایی ضعیف و شکننده‌ای دارید، از لاک‌های  مخصوص سفت کردن سطح ناخن با رنگ پایه (تقریبا بی‌رنگ) استفاده کنید تا ناخن‌هایتان را مقاوم کنید. استفاده از یک لاک رنگ پایه باعث می‌شود تا بعد از این‌که لاک ناخن‌هایتان را پاک کردید، ناخن‌هایتان رنگ نگیرند ( خصوصا زمانی که دوست دارید از لاک قرمز رنگ استفاده نمایید.) و علاوه بر آن باعث می‌شود تا ناخن هایتان لایه لایه نشوند. پس از آن چند دور لاک بزنید، منتها دقت نمایید که قبل از زدن هر لایه، لایه قبلی حسابی خشک شده باشد. غالبا استفاده از دو لایه لاک و در نهایت استفاده از کمی برق ناخن (تاپ کات)  برای براق کردن رنگ لاکتان، مناسب است.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه برنزه طلايي شويم؟

اگر در لاک زدن زیاد تجربه ندارید، سعی کنید تا از رنگ‌های روشن استفاده کنید، زیرا هنگامی که از این رنگ‌ها استفاده  می‌کنید اگر کمی لاکتان را بد بزنید، زیاد به چشم نمی‌آید.

نکته: در روزهای آینده، نیز می‌توانید برای محافظت از لاکتان و زیبا به نظر رسیدن مانیکتورتان و (ترمیم آن)، چند دقیقه وقت گذاشته و مجددا یک لایه برق ناخن بر روی ناخن‌هایتان بزنید.  شما می‌توانید تا با این روش، مانیکوری به زیبایی و ماندگاری ، مانیکوری که سالن‌های زیبایی انجام می‌دهند، توسط خودتان انجام داده باشید.

برای این که ظاهر ناخن‌ها و دست‌هایتان را سالم نگه دارید، باید از کرم مرطوب‌کننده استفاده نمایید. قطعا بدون استفاده از این محصول ضروری و واجب، نمی‌توانید تا دست‌ها و ناخن‌هایی عالی داشته باشید.

اگر تمامی لوازم ذکر شده را دارید و یاد گرفته‌اید تا به درستی از آن‌ها استفاده کنید، قطعا می‌توانید تا خودتان برای خودتان یک مانیکور زیبا انجام بدهید. قطعا این که در زمان‌های خاص، ناخن‌هایتان به صورت کاملا حرفه‌‌ای مانیکور شده باشند و به آن‌ها رسیدگی کنید، امری بسیار خوب است، اما با یاد گرفتن و انجام دادن آن توسط خودتان، می‌توانید تا در زمان و پولتان بیشتر صرفه‌جویی نمایید.

انجام یک مانیکور که به زیبایی انجام شده به شما کمک می کند که تمیز و آراسته دیده شوید. اما انجام مانیکورهای حرفه ای می توانند گران و وقت گیر باشند. پس چرا وقتی در خانه خود می توانید یک مانیکور کامل انجام دهید، به سالن بروید و هزینه های سنگین سالن را بپرداید؟ مقاله زیر را بخوانید تا به آسانی بتوانید در خانه و بدون تجهیزات گران قیمت ، ناخن های خود را مانیکور کنید.

اگر می خواهید خودتان مانیکور انجام دهید، ناخن ها را با ناخن گیر تمیز و مرتب کنید، سپس لبه های تیز ناخن را با استفاده از سوهان گرد کنید. بعد، ناخن های خود را برای چند دقیقه در آب گرم بشویید تا کوتیکول های ناخن نرم شوند . دست های خود را خشک کنید و کوتیکول های ناخن خود را به عقب هل بدهید، اما کوتیکول های ناخن خود را برش ندهید. ناخن های خود را با یک پوشش پایه شفاف یا ناخن رنگ کنید و آن را برای ۱۰-۱۵ دقیقه خشک کنید، سپس پولیش رنگی ناخن را در هر رنگی که دوست دارید بکارید و آنرا خشک کنید. اگر دوست دارید، شما می توانید یک پوشش دوم پولیش مانند سنگ های قیمتی اعمال کنید.

با ما برای انجام کامل و مرحل به مرحله این آموزش همراه باشید.

۱- وسایل خود را آماده کنید: برای داشتن یک مانیکور زرق‌وبرق دار، اطمینان حاصل کنید که همه لوازم مناسب را داشته باشید. ممکن است مجبور باشید بعضی وسایل را تهیه کنید، اما دفعه بعد که می‌خواهید ناخن‌هایتان را رنگ‌آمیزی کنید، تمام وسایل را خواهید داشت. ابتدا محصولات زیر را تهیه کنید.چگونه ناخن های خود را مانیکور کنیم؟

۲- محیط کار خود را آماده کنید: مواد شیمیایی پاک‌کننده رنگ ناخن و یا حتی خود رنگ ناخن می‌تواند برای بسیاری از وسایل مانند: چوب ، لباس ، پلاستیک آسیب‌زننده باشد. به همین دلیل لباس مخصوص به تن کنید و حواستان باشد که وسایل قیمتی در اطراف محیط کار نباشد. پشت یک میز بنشینید و با استفاده از روزنامه یا حوله از آن محافظت کنید.

۳- پاک کردن رنگ‌های قدیمی ناخن: با استفاده از مواد پاک‌کننده رنگ ناخن و پنبه، در ابتدا باید رنگ‌های قدیمی ناخن خود را پاک‌کنید. بعضی از مواد پاک‌کننده می‌توانند ناخن و اطراف آن را کمی خشک کنند. پس بهتر است که از این مواد استفاده نکنید. اما اگر آلرژی خاصی ندارید در کل مشکلی ندارد.

۴- اصلاح ناخن‌ها: با استفاده از ناخن‌گیر می‌توانید ناخن‌های خود را کوتاه کنید. فقط مراقب باشید تا بیش‌ازحد ناخن‌ها را کوتاه نکنید ، شما باید بتوانید حداقل قسمتی از سفیدی ناخن‌های خودتان را مشاهده کنید. بعد از انجام این مرحله باید با استفاده از سوهان قسمت‌های زبر و خشن ناخن خود را نرم کنید. برای انجام این کار به آرامی سوهان را در اطراف نقاط زبر حرکت دهید و سعی نکنید که سوهان را به سمت ناخن هل بدهید.

۵- پاک‌سازی سطح ناخن: اگر از سوهان‌های دستی استفاده می‌کنید می‌توانید با استفاده از لبه سفید رنگ آن ،سطح ناخن را تمیز کنید. یادتان باشد که بیش‌ازحد نباید سطح ناخن را صاف و براق کنید زیرا باعث ضعیف شدن ناخن می‌شود.

۶- ناخن‌های خود را خیس کنید: یک‌کاسه بردارید یا سینک را ببندید و آن را با آب گرم (نه داغ) و چند قطره صابون پرکنید. دست‌ها را فقط چند دقیقه خیس کنید. آب و صابون به از بین بردن گردوخاک، پوست مرده و ذرات دیگری که از طریق سوهان کشیدن ناخن به اطراف آن چسبیده‌اند، کمک می‌کند و باعث نرمی کوتیکول می‌شود. با استفاده از یک برس ناخن به‌آرامی ناخن‌ها و پوست اطراف آن‌ها را پاک‌کنید. در صورت لزوم برای تمیز کردن خاک، به‌آرامی زیر ناخن‌ها را تمیز کنید. اگر می‌خواهید ناخن و کوتیکولهای شما به‌صورت حرفه‌ای قابل تمیز شدن باشند، می‌توانید آن‌ها را در سینک ظرف‌شویی خیس کنید.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه پسران متولد بهمن را بشناسیم؟

۷- کوتیکول های خود را آماده کنید: ناخن های خود را خشک کنید و کرم نرم کننده را اعمال کنید. با استفاده از یک عقب زن کوتیکول، به آرامی کوتیکول را به عقب فشار دهید. هرگز کوتیکول خود را برش ندهید. حتی اگر تجهیزات استریل باشد، از بین بردن کوتیکول می تواند باعث عفونت شود و حاشیه محافظت نشده پس از آسیب پوست را از بین ببرد.

۸- کرم مرطوب کننده را به دست خود بمالید. اگر دست شما خیلی خشک است از یک لوسیون قوی تر استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که کرم به تمام نقاط ناخن شما و اطراف آن رسیده است. بعد از انجام این کار تا حدود نیم ساعت باید به ناخن های خود آب رسانی کنید و آن را خیس بزنید.

۱- اعمال لاک پایه: به ناخنتان ، لاک پایه (بیس لاک) یا یک سخت‌کننده ناخن دیگر اعمال کنید.  انجام این کار باعث می‌شود تا ناهمواری‌هایی که هنوز روی ناخن وجود دارند از بین بروند و به‌عنوان یک ماده اولیه برای پولیش ناخن عمل می‌کند و باعث می‌شود تا عمر پولیش طولانی‌تر شود و هم‌زمان از ورود رنگ به بافت‌های ناخن نیز جلوگیری می‌کند.

۲- پولیش ناخن: یک پولیش ناخن را انتخاب کنید که واقعا دوستش دارید. بطری پولیش ناخن را بین دستان خود برای حدود ۱۰ ثانیه رول کنید. تکان دادن بطری باعث می شود حباب های هوا در پولیش و برای پولیش به ناخن ها سخت تر شود. نقاشی ناخن ها را با استفاده از یک لایه پوششی نازک شروع کنید. برس یا قلمو را درون بطری پولیش قرار دهید ، سپس برس را در اطراف لبه داخلی بطری بچرخانید تا لکه های اضافی را حذف کنید. به آرامی یک نوار عمودی را در مرکز ناخن خود بکشید، سپس یک خط دیگر در هر دو طرف اول قرار دهید. سعی کنید تمام ناخن تا لبه آن را رنگ کنید، اما بهتر است یک حاشیه کوچک از انتهای آن را نگه دارید.

۳- ناخن ها را خشک کنید: سعی نکنید بیش از حد ناخن های خود را بکشید ، پولیش ممکن است لکه دار شود. برای خشک کردن پولیش ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. اگر بیس کت دوم را خیلی زود بخواهید انجام دهید، تنها بیس کت اول را لکه دار میکنید. شما میتوانید با یک فن فرآیند خشک شدن را تسریع کنید.

۴- پوشش بالا را اعمال کنید: کار را با پوشش بالایی (top coat) تمام کنید تا عایقی خش گیر، نرم ، ارزان ،جذب کننده رنگ باشد و بتوانید رنگ ناخن را به راحتی روی آن اعمال کنید.

۱- طرح آبرنگی: این طرح زیبا با استفاده از چندین نوع رنگ به دست می آید و با استفاده از پاشش رنگ روی ناخن ایجاد می شود.

۲- طرح آمبره یا سایه روشن: از رنگ روشن به رنگ تیره بروید تا ناخن هایتان را جذاب و کاملا شیک کنید.

۳- مانیکور فرانسوی: این سبک کلاسیک، در حالی که رنگ طبیعی فلت ناخن شما را حفظ می کند، روی حاشیه های سفید ناخن تأکید می کند.

۴- طرح گلی: برای ایجاد این نوع طرح شما نیاز به base coat و چندین نوع رنگ دارید.

۵- طرح لباسشویی: این طراحی قابل توجه از دو رنگ استفاده می کند و اثر یک لباس مخصوص با پیراهن سفید را نشان می دهد

۶- طرح ساحلی: این طراحی زیبا یک راه عالی برای جشن ماه های تابستان است.

۷- طرح توت فرنگی: شما تاثیر این توت های قرمز کوچک روی ناخن ها را دوست خواهید داشت.

وسایل لازم را فراهم کنید. برای اینکه بتوانید خودتان مانیکور را انجام دهید باید اطمینان حاصل کنید که تمام وسایل لازم برای این کار را دارید. این کار فقط برای دفعه اول کمی وقت تان را می گیرد. این وسایل را تهیه کنید:
لاک پاک کن
گلوله پنبه
قیچی کوتیکول
بافر ناخن
قیچی ناخن
سوهان ناخن
کرم کوتیکول یا کرم دست
لاک
پوشش پایه
پوشش رویی

فضای کارتان را تنظیم کنید. لاک ناخن و لاک پاک کن می توانند به سطوح زیادی از جمله پارچه، چوب و پلاستیک آسیب برسانند. یک تی شرت بی استفاده بپوشید و زیورآلات با ارزش تان را دربیاورید. پشت یک میز بنشینید و روی آن را با کاغذ باطله بپوشانید. (از روزنامه استفاده نکنید که با عث ایجاد لک روی میز می شود.) اطمینان حاصل کنید که روی میز و اطراف آن به خصوص چیز مهم و با ارزشی نباشد چون ممکن است چیزی روی آنها بپاشد. به عنوان مثال نباید کارتان را نزدیک کامپیوتر انجام دهید.

لاک قبلی تان را پاک کنید. از لاک پاک کن و پنبه برای این کار استفاده کنید. بعضی لاک پاک کن ها ممکن است ناخن ها و اطراف آن را خشک کند. ممکن است نوعی لاک پاک کن پیدا کنید که زیاد ناخن تان را خشک نکند. نگران نباشید مگر اینکه واکنش آلرژیک شدیدی به آن داشته باشید.
اگر مایل هستید ناخن مصنوعی تان را نگه دارید –مانند اکریلیک- لاکی انتخاب کنید که نخواهید آن را پاک کنید و اجازه ندهید ناخن هایتان زیاد در لاک پاک کن خیس بخورد.
از لاک پاک کن حاوی استون استفاده نکنید، مگر اینکه یکبار در ماه یا کمتر این کار را انجام دهید. اگر چه استون لاک تان را آسان تر پاک می کند، اما به ناخن آسیب می زند.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه طراحی ناخن کنیم؟

ناخن هایتان را مرتب کنید و سوهان بزنید. از یک ناخن گیر استفاده کنید و ناخن هایتان را کوتاه کنید. آنها را خیلی کوتاه نکنید. باید حداقل کمی از نوک سفید ناخن هایتان را باقی بگذارید. از یک سوهان ناخن استفاده کنید و به ناخن ها شکل صاف و تمیزی بدهید. سوهان را به آرامی در سراسر ناخن بکشید. وارد کردن نیروی بیش از حد باعث ضعیف شدن و شکستن ناخن ها می شود. هنگام زدن هر ضربه دست تان را با سوهان محور کنید تا ناخن هایتان منحنی شکل شود. زیاد به ناخن هایتان سوهان نزنید تا خیلی کوتاه شوند. فقط ناصافی هایی که به وسیله ناخن گیر ایجاد شده را از بین ببرید.
گوشه های ناخن را خیلی به سمت کناره های بستر ناخن گرد نکنید. این کار باعث می شود ناخن تان در گوشت فرو برود. به خصوص در مورد ناخن شست پا مراقب باشید که به دلیل این که داخل کفش است بیشتر مستعد فرو رفتن ناخن در گوشت است.

ناخن هایتان را براق کنید. می توانید از انواع مختلف بافر ناخن برای براق کردن سطح آنها و صاف کردن لبه ها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که بیش از حد از بافر استفاده نکنید. نازک شدن بیش از حد ناخن آن را ضعیف و شکننده می کند. صاف کردن کامل و لبه به لبه ناخن، نه لازم است و نه عملی. یک بافر نرم و انعطاف پذیر راحت تر گوشه های میانه ناخن را براق می کند.
می توانید ناخن هایتان را بعد از عقب زدن کوتیکول باقی مانده هم براق کنید.چگونه ناخن های خود را مانیکور کنیم؟

ناخن هایتان را خیس کنید. از یک کاسه استفاده کنید یا اینکه درپوش سینک را بگذارید و کاسه یا سینک را از آب گرم (نه داغ!) پر کنید و چند قطره صابون هم در آن بریزید. برای چند دقیقه دست هایتان را داخل آب قرار دهید تا خیس بخورد. آب و صابون کمک می کنند که کثیفی ها و سلول های مرده پوست و هر گونه ذرات حاصل از استفاده از بافر از روی دست های تان پاک شود و کوتیکول ناخن هایتان نرم شود. از یک برس ناخن استفاده کنید. به آرامی ناخن ها و پوست اطراف آنها را تمیز کنید. اگر لازم است کثیفی های زیر ناخن تان را هم تمیز کنید.
اگر پوست تان خشک است یا ناخن هایتان شکننده است، نباید آنها را در آب بخیسانید، فقط آنها را بشویید.
در پاک کردن دست هایتان زیاده روی نکنید، چون ممکن است هنگام پاک کردن ماده پودری سفیدی که در واقع بخشی ناخن تان است به آنها آسیب برسانید.

دست هایتان را خشک کنید و از کرم کوتیکول استفاده کنید. می توانید از یک عقب دهنده کوتیکول که چوب نارنجی (orange stick) نامیده می شود استفاده کنید. آرام کوتیکول را عقب بزنید. خیلی با فشار این کار را انجام ندهید و هرگز آنها را قیچی نکنید. حتی اگر وسایل تان استریل باشد، کندن کوتیکول می تواند باعث عفونت و آسیب پذیری این ناحیه شود. کرم اضافی را با دستمال یا حوله پاک کنید.
یک گیره کوچک (binder clip) وسیله ای عالی برای عقب زدن کوتیکول است. اطمینان حاصل کنید که تمیز باشد و به خوبی شکل گرفته باشد و لبه های تیزی نداشته باشد. گیره را از قسمت کناره های تخت فلزی آن، بین انگشت شست و سبابه تان، در جهت نوک انگشت کوچک تان بگیرید. اکنون آماده اید که کوتیکول ناخن های دست دیگرتان را عقب بزنید (بعداً دست تان را عوض کنید).

به دست هایتان کرم یا لوسیون بزنید. لوسیون یا کرم را روی دست تان ماساژ دهید. اگر پوست بسیار خشکی دارید، از لوسیون های قوی و اگر نه از هر لوسیونی می توانید استفاده کنید. مطمئن شوید که آن را به همه جای بیرون و داخل دست تان مالیده اید. اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه یا بیشتر بماند.
همچنین خوب است این کار را پس از لاک زدن ناخن ها و خشک شدن آنها هم انجام دهید. اگر پوست تان خشک است، کمی لوسیون چرب به دست هایتان بزنید و روی آن یک دستکش کتان ارزان قیمت بپوشید.
اگر ناخن هایتان مرطوب باشد نمی توانید روی آنها لاک بزنید. بنابراین مقداری لاک پاک کن به ناخن هایتان بزنید و سریع آن را پاک کنید تا لوسیون روی ناخن هایتان را پاک کند. لاک پاک کن اضافی را از روی ناخن هایتان پاک کنید تا از آسیب دیدن آنها جلوگیری کنید.

wikiHow

 

1+

Related posts

Leave a Comment