چگونه جن تسخیر کنم؟

چندین نفر در باره موکل و جن پرسیده اند .بعضی اظهار علاقه کرده اند که موکلی داشته یا ؟؟؟تسخیر کنند. ما می خواهیم در این باره توضیح دهیم. در جایی اورده ایم در حال حاضر جن و انسان امکان ارتباط ندارند .اگر دیدید کسی مدعی چنین کاری شد و حتما او را به شکل گفته […]

چگونه روح احضار کنیم؟

هستند افرادیکه تمایل به احضار روح دارند و ما سعی کردیم در این چگونه به این مطلب بپردازیم. چگونه روح احضار کنیم؟ ۱) برای احضار روح لوازمی ابتدایی مورد نیاز است : اما پیش از هر چیز به یك روح احتیاج داریم (شوخی نمیكنم )؛ ما باید در اولین اقدام برای احضار یك روح نیت […]

چگونه یک دختر غریبه را عاشق خود کنیم؟

باور کنید یا نه، ازدواج با شخص مناسب می‌تواند در موفقیت شما تأثیرگذار باشد. نکات بسیاری وجود دارند که به مردان کمک می‌کنند ازدواج موفق داشته باشند. احتمالا بسیاری از شما کتاب معروف «مردان مریخی، زنان ونوسی» که سال‌ها پیش منتشر شد را به یاد دارید. این کتاب در آن زمان نوعی توهم در ذهن […]

چگونه پسر مغرور را عاشق خود کنیم؟

مردی را می‌شناسید که بسیار مغرور به نظر می‌رسد. احساس می‌کنید عاشقش شده‌اید اما نمی‌دانید چطور می‌توانید او را به خودتان جذب کنید. دوست دارید دوستتان بدارد اما او به نحوی مغرورانه رفتار می‌کند که نمی‌توانید احساسش را تشخیص دهید. اینجاست که باید روی آن موضوعاتی متمرکز شوید که مردها دوست دارند و در جذب […]

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
پرندگان

چگونه کبوتر را پرشی کنیم؟

چگونه کبوتر را پرشی کنیم؟

یکی از مهمترین دوران ها در کبوترداری ، دوران جوجه کشی و جلد کردن جوجه ها به شمار میرود که با رعایت و انجام نکاتی ساده به سرانجام میرسد، که این بحث را به دو قسمت یکی برای عزیزانی که دارای خانه تور و کسانی که از داشتن خانه تور بی بهره اند تقسیم میکنم.

بحث ما از زمان جداسازی جوجه ها از والدین آغاز میشود . وقتی جوجه ها ۵ یا ۶ هفته ای شدند (به قول پیشکسوتان عزیز وقتی ۳ تیز اصلی هنوز خشک نشده) بهترین زمان برای جدا سازی جوجه ها از والدین است ، زمانی که این عمل را انجام دادیم جوجه ها را به مدت ۳ روز میان ماده ها و یا در گنجه مخصوص خود با چند کبوتر پشت دری قرار میدهیم تا کمی آرام شوند و سعی کنید در این زمان جوجه ها را به خوبی به داخل خانه تور و به صدای بیه بیه و …… عادت دهید و مطمئن شوید که جوجه ها به راحتی دان و آب برمیدارند.چگونه کبوتر را پرشی کنیم؟

قسمت اول برای کسانی که خانه تور دارند: وقتی این ۳ تا ۵ روز گذرانده شد بال کبوتران را به صورت کامل ( ۷ یا ۸ تیز بند) میبندیم و بر روی خانه تور قرار میدهیم و این عمل را به مدت ۳ روز به کار میگیریم(به یاد داشته باشیم که این کار را با حضور چند کبوتر پشت دری یا هر کبوتر دیگری انجام دهیم تا جوجه ها رَم نکنند) بعد از سپری کردن این ۳ روز بال کبوتران را به حالت سه تیز بند در می آوریم و به مدت ۴ روز دیگر به همین حالت کبوتران را رو دان کرده و کمی پِر میکنیم تا بر روی بام پنجه بگیرند ، هرچه تعداد این پِر کردن ها و پنجه گرفتن ها بیشتر باشد جوجه ها بهتر جلد خواهند شد. حتماً در این زمان مراقب باشید که کبوترها رَم نکنند ، بسیار آرام و با حوصله این کار را انجام دهید و وقتی این دوره زمانی را گذراندید ۲یا ۳ روز دیگر را نیز با بال کاملاً باز کبوتران را پنجه گیری وادار کنید و کم کم کبوتران را از روی بام بلند کنید . بارها گفته ام که مهم نیست کبوتر در پرش اول ۱ دور میزند و یا ۱ ساعت میپرد ، مهم اینست که پای کبوتر شما روی بام باز شود.

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه مرغ عشق تکثیر دهیم؟

نکته ۱: سعی کنید در هنگام پرش جوجه ها برای آنها پِر کنید تا محدوده پرش خود را گم نکنند.

نکته ۲: این نکته برای دوستانی که تعداد زیادی جوجه جلد میکنند مفید است . بهترین وسیله برای بستن بال کبوتران چسب های مخصوص باند است که میتوانید آن را از داروخانه های انسانی تهیه کنید. این چسب در برابر آفتاب چسبندگی خود را از دست نمی دهد و آسیب زیادی هم به بال کبوتر وارد نمیکند و پس از یکبار آبتنی پرها به حالت عادی خود بازمیگردند. (اندازه کوچک این چسب بهتر است)

قسمت دوم برای کسانی که خانه تور ندارند: عزیزانی که از داشتن این نعمت بی بهره اند باید صبر کنند تا بال جوجه ها خشک شده ( ۳ تیز اول ) سپس از همان ابتدا بال کبوتران را بسته و در میان ماده ها قرار دهند و ۳تا ۵ روز جوجه ها را با کف بام آشنا کنند سپس جوجه ها را بر روی گنجه یا بلندترین نقطه بر روی بام خود به مدت ۳ تا ۵ روز آفتاب دهند و بعد از گذراندن این ایام بال کبوتران را به صورت ۳ تیز بند در آورده و جوجه ها را رو دان کنند و بگذارند که جوجه ها به خوبی بر روی بام پنچه بگیرند ، حدود ۵ روز دیگر را هم به همین سبک میگذرانیم و سپس بال کبوتران را باز کرده و با کت باز آنها را رو دان میکنیم تا بتوانند به راحتی پای خود را به بام برسانند . پس ازگذراندن این ایام به صورت تک تک یا دسته های ۲ و ۳ تایی جوجه ها را بلند میکنیم و با دیگر کبوتران برای آنها پِر میکنیم مراقب باشید که کبوتران رَم نکنند، کل این پروسه ۱۵ تا ۲۰ روز و به عبارتی بهتر تا ۲ پَری شدن جوجه ها طول میکشد.چگونه کبوتر را پرشی کنیم؟

بیشتر بخوانید بیشتر بدانید  چگونه زبان انگلیسی تدریس کنیم؟

نکته اساسی: سعی کنید در زمان آماده سازی و پراندن کبوتران(جوجه ها یا کهنه کبوتران فرقی ندارد) از ارزن به عنوان غذای اصلی و از دانه درشت ها به عنوان چاشنی استفاده کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که چاشنی جوجه ها باید کمی بیشتر باشد تا قوای بدنی خود را از دست ندهند. حتماً جوجه ها را بعد از هوا کردن جا کرده و بعد از دادن چاشنی پرش ، به روی نی بند ها هدایت کنید(خصوصاً جوجه های ساعتی) و آنها را زیر آفتاب قرار ندهید.چگونه کبوتر را پرشی کنیم؟

در تمام مدتی که کبوتران خود را از گنجه بیرون میکنید در کنار آنها باشید و جوجه ها را بیشتر از یکبار در روز هوا نکنید ، کبوتری که پرشی باشد کار خود را انجام میدهد.

 

1+

Related posts

Leave a Comment